Rimi: Pieprasījums pēc ķimeņu siera Līgo svētkos palielinās vairāk nekā 40 reizes

18. Jūnijs, 2014

Jūnijā Rimi veikalos tiek pārdotas aptuveni 50 tonnas ķimeņu siera, kas ir 40 reizes vairāk nekā citos gada mēnešos. Tāpat Jāņu periodā vidēji par piecām reizēm palielinās šašliku apgrozījums, pircēji pārsvarā dod priekšroku vistas gaļai, ko pērk divreiz vairāk nekā cūkgaļu.

“Ņemot vērā pircēju interesi, šogad Līgo svētku laikā esam sarūpējuši ap desmit dažādu veidu Latvijā ražotu ķimeņu sieru, lai katrs var atrast savai gaumei un garšai piemērotāko. Rimi plauktos būs gan pēc īpašas receptes ar rokām gatavotais Ogres Sierštelles ķimeņu siers, gan Valmieras ķimeņu siers, kas atgādinās vecmāmiņas sieto sieru. Kazdangas mīkstais, nenogatavinātais siers bagātināts ar ķimeņu sēkliņām, dos lauku māju pavarda izjūtu, savukārt Lazdonas ķimeņu siers ar mazāku tauku saturu būs laba izvēle tiem, kas ikdienā cītīgi uzmana uzņemto kaloriju daudzumu,” stāsta Rimi Latvia vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Podskočija.

Marinēta gaļa un šašliki ir Līgo svētku “klasika” – Rimi pircēji Jāņu periodā kopumā iegādājas vairāk nekā 30 000 kg marinētas cūkgaļas un vistas gaļas. Līdzās klasiskām un tradicionālām receptēm, pircēji ir gatavi eksperimentēt un svētkos izmēģināt ko jaunu, tāpēc Rimi šefpavāri šašlikus gatavo īpašās marinādēs un mērcēs. Sortimentā šogad ir marinēta brieža un aļņa gaļa, kā arī gaļa īpašajā BBQ, siera, sarkanā un, protams, arī tradicionālajā marinādē. Tiek piedāvāti arī marinēti cāļa filejas steiki, savukārt gardēžiem ir iespēja nobaudīt vistu šķiņķīšus plūmju marinādē, cūkgaļu tālo austrumu gaumē un cūkgaļas pavēderi grieķu gaumē. Turklāt Līgo svētku laikā pircēji labprāt gaļu marinē arī paši – šajā periodā pieprasījums pēc svaigās gaļas palielinās vairāk nekā divas reizes.

Tāpat tradicionāli pirmssvētku nedēļā un Jāņu dienās ievērojami palielinās alus pārdošanas rādītāji. Lai arī izvēloties alu, pircēji īpašu uzmanību pievērš tā kvalitātei un pirkumu grozos liek savu iecienītāko šķirni, labprāt tiek izmēģināti un nogaršoti arī dažādi sortimenta jaunumi. Tāpēc, tuvojoties svētkiem, Rimi veikalos būtiski papildināts alus klāsts, jo īpaši mazo alus darītavu produkcija. Pircēji varēs iegādāties Latgales un Dinaburgas alu, Bauskas alus darītavas „Meistara alu”, kā arī Valmiermuižas īpašo alus kokteili.

Tuvojoties Līgo svētkiem īpaši pieprasīti ir arī dažādi pretodu līdzekļi – aerosoli un sveces. Domājot par bērnu aizsardzību, priekšroka tiek dota zīmuļveida pretodu aplikatoriem, kā arī līdzekļiem, kas nodrošina aizsardzību gan pret odiem, gan ērcēm.
 


Populārākie raksti