Rimi pirmo reizi veic elektrofurgonu testus preču piegādei veikaliem

30. Augusts, 2023
Rūpējoties par vidi un meklējot iespējas vēl vairāk uzlabot uzņēmuma darbības ilgtspēju un samazināt CO2 izmešu apjomu, Rimi Latvia kā pirmais mazumtirgotājs Latvijā sadarbībā ar loģistikas partneriem Vikotrans ir izmēģinājis un testējis elektroauto – furgonu Scania.

Auto veica maršrutu no Rimi noliktavas A. Deglava ielā, izvadājot preces vairākiem Rimi veikaliem (TC Spice, TC Aleja u. c.). Kopējais maršruta garums veidoja apmēram 50 km, pārbaudot auto piemērotību pārtikas transportēšanai, preču iekraušanai un izkraušanai, piebraukšanai pie veikaliem un citiem loģistikas uzdevumiem.

“Rimi pastāvīgi meklē veidus, kā mūsu darbību padarīt videi vēl draudzīgāku un ilgtspējīgāku, piemēram, pērn loģistikā preču piegādē ieviesām īpašas tekstila sienas, Baltijā ietaupot 70 tonnu plastmasas gadā. Loģistika ir viens no sarežģītākajiem posmiem pārtikas mazumtirdzniecībā, kad vienlaikus jādomā gan par savlaicīgu preču piegādi, gan pārdomātu un rūpīgi izstrādātu piegādes veidu, kas atstāj minimālu ietekmi uz apkārtējo vidi. Elektrofurgona testi ir pirmais solis, lai izsvērtu un izvērtētu elektroauto iekļaušanu Rimi autoparkā nākotnē. Mūsu māteskompānijas kolēģu veiksmīgā pieredze Zviedrijā liecina, ka elektriskie kravas auto ir viens no risinājumiem, lai 2030. gadā arī Rimi sasniegtu nulles emisiju līmeni. Jau šobrīd Zviedrijas kolēģi ikdienā preču piegādei veikaliem izmanto četrus elektrofurgonus, kas apliecinājuši savu ekonomisko pienesumu. Protams, Latvijas un Baltijas gadījumā svarīga būs arī tehnoloģiju un infrastruktūras attīstība,” skaidro Rimi Latvia piegādes tīkla procesu direktors Vjačeslavs Gavriļuks.

Elektrofurgona iekšējie izmēri ir 8900 mm garumā, 2460 mm platumā un 2600 mm augstumā, auto ir trīs asis, sānu durvis, un tas ir aprīkots ar FRC furgonu, multitemperatūru aukstuma iekārtu un kravas liftu. Auto pilna masa ir 29 000 kg, kravnesība – no 13 000 kg. Ar vienu uzlādi šāds auto var nobraukt no 120 km līdz pat 210 km.


Populārākie raksti