Rimi Rīgas maratons atklāj virtuālu skriešanas klubu

19. Jūnijs, 2020
Rimi Rīgas maratons piesaka jaunu virtuālu skriešanas klubu, kas ļaus pulcēt un izkustēties neierobežotam skaitam skriet-gribētāju no visas Latvijas, Baltijas un pasaules.

Sacensībās, treniņos un izaicinājumos izskrieties, kā arī kilometrus un punktus īpašām balvām un medaļām krāt varēs attālināti, rezultātus un distances automātiski nolasot no dalībnieku viedtālruņiem, populārākajām skriešanas vietnēm un pulsometriem. Pirmās sacensības jeb "Vasaras maču" pirmo posmu, kas 5 km, 10 km vai 21 km distances piedāvās izskriešanai 26.-28. jūnijā, Rimi Rīgas maratons aicina virtuāli tipināt kopā ar titulētāko Latvijas gargabalnieci Jeļenu Prokopčuku, ilggadējo pasaules rekordisti maratonā Polu Redklifu, Latvijas hokeja leģendu Sandi Ozoliņu, futbola izlases kapteini Kasparu Gorkšu un citiem. Dalība Rimi Rīgas maratona "Vasaras mačos" un citos skriešanas kluba pasākumos būs bez maksas.

Reģistrēties jaunajā Rimi Rīgas maratona skriešanas klubā, kas sola aizraujošu un skrējieniem bagātu vasaru, jau no pirmdienas, 22. jūnija, varēs oficiālajā skriešanas kluba mājaslapā www.rimirigamarathon.com/skriesanasklubs. Kluba lielākā priekšrocība būs tā, ka skrējienu, treniņu un izaicinājumu uzskaitei varēs izmantot teju visas populārākās viedierīces un lietotnes, tādējādi nespiežot skrējējus mainīt savus skriešanas "gadžetu" lietošanas paradumus. Skriešanas pasākumi lielākoties norisināsies nedēļas nogalēs, dodot skrējējiem iespēju jebkurā laikā un vietā no piektdienas līdz svētdienai veikt izvēlēto distanci. Dalība skriešanas klubā un visos skrējienos būs bez maksas.

"Kā vadošie tautas sporta skriešanas pasākuma rīkotāji Baltijā nevarējām samierināties ar pandēmijas radīto vakuumu tautas sportā. Sapratām, ka vakuums steidzīgi jāaizpilda ar motivējošiem, aizraujošiem un savā ziņā unikāliem pasākumiem, kādus, iespējams, varēs piedzīvot tikai šogad. Arī maratonam šī būs vienreizēja pieredze, kad pirmo reizi maratona vēsturē izmantosim vasaru kā gatavošanās laiku rudens lielajam notikumam. Šī gada vasara solās būt karsta ne tikai laikapstākļu ziņā, bet arī skriešanas notikumu ziņā – piedāvāsim skrējējiem iespēju sacensties "Vasaras maču" seriālā, iespēju ziedot mūsu 30. sezonas labdarības iniciatīvā "Kustība par kustību", noskrienot "Labas gribas kilometrus", kā arī iespēju sajusties vienotiem Baltijas līmenī "Baltijas ceļa izaicinājumā," maratona vasaras plānus iezīmē Rimi Rīgas maratona direktors Aigars Nords.

Vasaras mači trīs posmos

Kā pirmais notikums virtuālā skriešanas kluba vasaras kalendārā no 26. līdz 28. jūnijam ieplānots Rimi Rīgas maratona Vasaras maču 1. posms. Otrais posms norisināsies no 31. jūnija līdz 2. augustam, savukārt trešais no 4. līdz 6. septembrim. Vasaras mači būs gluži kā neformāls Latvijas virtuālais čempionāts 5 km, 10 km un 21 km distancēs trīs posmu garumā. Katra posma rezultāti, kurus virtuālā kluba vietne www.rimirigamarathon.com/skriesanasklubs automātiski augšupielādēs no dalībnieku viedierīcēm, summēsies kopvērtējumā, nosakot ātrākos 5 km, 10 km un 21 km skrējējus. Tomēr organizatori atgādina, ka Vasaras maču ideja nav vis ātrums, bet dalība, izkustēšanās un virtuāla kopā būšana, piedāvājot dalībniekiem krāt kilometrus vērtīgām balvām, ko piedāvās maratona sadarbības partneri – Sportland, SIS, Garmin, Mangaļi un citi.

Savu dalību pirmajā posmā ir apstiprinājusi Pola Redklifa, maratona distances ilggadīga pasaules rekorda turētāja, Jeļena Prokopčuka, divkārtējā Ņujorkas maratona uzvarētāja, Latvijas maratona rekordisti Karīna Helmane – Soročenkova un Dmitrijs Serjogins, Ilona Marhele, Jānis Višķers un citi vadošie skrējēji. Uz Vasaras mačiem aicinās arī Latvijas sporta leģendas Sandis Ozoliņš un Kaspars Gorkšs, kā arī sporta dzīves organizatori Raimonds Elbakjans un Rimants Liepiņš, kur iedvesmos ar dalību vienā no Vasaras maču distancēm.

Labas gribas kilometri

Pirmais Rīgas maratons norisinājās 1991. gada 27. jūlijā, tāpēc 30. jubilejas sezonā maratona organizatori sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu aicina ikvienu skrējēju uzdāvināt maratonam brīnišķīgu dāvanu – pievienoties labdarības iniciatīvai "Kustība par kustību", noskrienot jebkuru spēkiem atbilstošu distanci "Labas gribas kilometros" laikā no 17. līdz 27. jūlijam un ziedojot bērniem ar kustību traucējumiem. Ziedot būs iespējams arī Rimi veikalos visā Latvijā. Katrs "Labas gribas kilometru" dalībnieks piemiņā saņems atšķirības zīmi – spilgtas dzeltenzaļas krāsas kurpju auklas –, kas kalpos kā atšķirības zīme turpmākajos skriešanas pasākumos. Organizatori cer, ka skrējēji būs atsaucīgi gan skriešanā, gan ziedošanā, aicinot ziedot vismaz tikpat eiro, cik kilometrus skrējienā plānots skriet. Skrējiena laikā saziedoto summu organizatori Bērnu slimnīcas fondam svinīgi pasniegs 27. jūlija vakarā.

Baltijas ceļa izaicinājums

Savukārt no 21. līdz 23. augustam Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skrējēji tiks aicināti vienoties kopīgā "Baltijas ceļa izaicinājumā" ar mērķi noskriet Baltijas ceļa garumu 31 reizi par godu Baltijas ceļa 31.jubilejai. Kopā visu trīs valstu skrējējiem izaicinājumā būs jānoskrien 20 940,5 km. Katrs dalībnieks varēs skriet, cik garu distanci vēlas, un pēc izaicinājuma iegādāties īpašu medaļu.

Medaļas skrējienu dalībniekiem

Gan Rimi Rīgas maratona Vasaras mačiem, gan Baltijas ceļa izaicinājumam maratona organizatori būs sarūpējuši īpašas medaļas, kuru autors ir Ziemeļvalstu un Baltijas gada labākā gleznotāja titula īpašnieks un "Purvīša balvai 2021" nominētais jaunais talants Jānis Šneiders. Viņa radītās medaļas katram Vasaras maču posmam un Baltijas ceļa izaicinājumam būs iespējams iegādāties Rimi Rīgas maratona online veikalā.

16 nedēļas līdz Rimi Rīgas maratonam

Līdz ar Jāņu nedēļu iestājas jaunā atskaite – 16 nedēļas līdz Rimi Rīgas maratonam 10. un 11. oktobrī. No 1. jūlija atsāksies Riga Runners un Nike Run Club skrējēju komūnas klātienes treniņi, kuros pieveiktā kilometrāža arī palīdzēs pelnīt punktus un balvas skriešanas klubā. Vasaras izskaņā, sākot ar septembri, tiks atjaunoti arī klātienes treniņi svētdienas rītos pie tirdzniecības centra ALFA.

Papildus treniņiem, vairākas vasaras nedēļas nogales tiks piepildītas ar Rimi Rīgas maratona partneru un sponsoru izaicinājumiem un skrējieniem, kas sola vērtīgas balvas un ieguvumus. Tos varēs saņemt gan ātrākie, gan ikviens, kurš piedalīsies un reģistrēsies jaunajā Rimi Rīgas maratona skriešanas kluba platformā www.rimirigamarathon.com/skriesanasklubs.

Organizatori atgādina, ka reģistrācija Rimi Rīgas maratonam rit pilnā sparā un pieteikties Bērnu dienai vai kādai no piecām distancēm – maratonam, pusmaratonam, 10 km, 6 km un Ģimeņu skrējienam – var mājaslapā www.rimirigamarathon.com. Katrs, kurš piedalīsies skrējienā 10.-11. oktobrī, saņems īpašo 30. jubilejas medaļu, kuras autors ir Tokijas Olimpisko spēļu medaļu dizaina autors Džuņiči Kavaņiši!


Populārākie raksti