Rimi sāk Baltijas galvenā loģistikas centra būvniecību Rīgā

21. Marts, 2017
      

21. martā svinīgā ceremonijā Rīgā, A. Deglava ielā 161, piedaloties Rīgas mēram Nilam Ušakovam, Zviedrijas vēstniekam Latvijā, Viņa Ekselencei Henrikam Landerholmam un Rimi Baltic un Rimi Latvia vadībai, likts pamatakmens Rimi Baltijas galvenajam loģistikas centram un pārtikas ražošanas ceham. Rimi Baltic uzsāk mazumtirdzniecības nozares vērienīgākā projekta būvniecību, kas Rīgai piesaistīs investīcijas 75 miljonu eiro apmērā un padarīs Latviju par Baltijas loģistikas ķēdes centru.

Edgar Sesemann, Rimi Baltic valdes priekšsēdētājs: “Šis ir Rimi Baltic 20. jubilejas gads Latvijas un Baltijas tirgū. Galvenā loģistikas centra būvniecības sākums ir vēsturisks notikums, jo atzīmējam Latvijas mazumtirdzniecības nozarē nozīmīgāko pārmaiņu sākumu – mūsu uzņēmuma paplašināšanu un modernizāciju. Tas būs gan Rimi Baltic līdz šim vērienīgākais projekts, gan nozīmīgs ieguldījums reģiona tautsaimniecības attīstībā. Kopējās investīcijas šajā projektā sasniegs 75 miljonus eiro, kas Rīgā sniegs 600 jaunas darba vietas.”

Projekta ietvaros tiks paplašināts gan Rimi esošais loģistikas centrs, gan biroja ēka – tās platība sasniegs 10 000 kvadrātmetru. Kopējā paplašinātās noliktavas un biroja telpu platība būs vairāk nekā 90 000 kvadrātmetri, un tā būs lielākā neatkarīgās Latvijas laikā uzbūvētā ēka. Telpu apjoma pieaugums nozīmē arī iespēju par 150% kāpināt loģistikas pakalpojumu eksportu.

Rimi galvenā loģistikas centra būvniecība un loģistikas centralizēšana vismaz divas reizes palielinās loģistikas plūsmas intensitāti, kā arī būtiski vairos Latvijas eksportspēju. Tas ir nozīmīgs solis, lai Rīga kļūtu par Baltijas reģiona biznesa centru,“ uzsver Valdis Turlais, Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs.

Rimi loģistikas centra un biroja paplašināšanas projekta autori ir Depo projekts. Apjomīgais projekts ir sadalīts septiņos atsevišķos būvprojektos, kurus plānots noslēgt 2020.gadā.

Līdz 2017. gada sākumam jau īstenoti pirmie divi būvprojekti teritorijas un inženiertīklu sagatavošanai. Savukārt ar pamatakmens ielikšanu uzsākts nākamais sagatavošanās darbu posms, kas tiks turpināts ar noliktavas ēkas būvniecību 2018. gadā.

 

 

 


Populārākie raksti