Rimi t/c Spice atvērts zemnieku produkcijas veikaliņš Klēts

29. Septembris, 2011

Izrādot atbalstu Latvijas mazajām zemnieku saimniecībām, kā arī rūpējoties par pārtikas produkcijas daudzveidību, kvalitāti un mainību, Rimi Latvia sadarbībā ar lauku labumu piegādātāju SIA Rāmkalni Serviss ieviesusi jaunu konceptu veikals veikalā un Rimi hipermārketā t/c Spice atvērusi zemnieku veikaliņu Klēts. Pilotprojekts Latvijā, kas, sekojot Rimi darbības principiem, jau veiksmīgi pērn īstenots Lietuvas un šogad arī Igaunijas veikalu tīklā, Rimi pircējiem sniegs iespēju iegādāties gandrīz 500 jaunus produktus no vairāk nekā 50 zemnieku saimniecībām no visas Latvijas.

Piedāvājot mazajām zemnieku saimniecībām unikālu iespēju pārdot savu produkciju hipermārketā, kas citādi nebūtu iespējams, Rimi ne tikai paver iespēju plašākai tirgus apguvei, bet arī papildina savu sortimentu ar augstākā labuma pašmāju gardumiem, kļūstot par pirmo no pārtikas lielveikaliem, kas konceptu veikals veikalā īsteno Latvijā. Zemnieku veikaliņa Klēts platība ir 70 m2, tajā kopumā tiks nodrošinātas 10 jaunas darba vietas.

“Viens no Rimi darbības principiem ir veidot ciešākas attiecības ar vietējiem ražotājiem. Mēs vienmēr esam sadarbojušies ne tikai ar lieliem piegādātājiem, bet arī ar dažādām zemnieku samniecībām un mazajiem ražotājiem, kas Rimi veikalus apgādā ar savu produkciju – galvenokārt svaigo pārtiku, piemēram, maizi, konditorejas izstrādājumiem, zivīm, piena produktiem, dārzeņiem, augļiem un ogām. Savukārt zemnieku veikaliņa Klēts izveide Rimi hipermārketā ir nozīmīgs solis uz priekšu Rimi un zemnieku sadarbības paplašināšanā. Tā ir iespēja mazajiem ražotājiem, kas ražo kvalitatīvas un savā ziņā pat ekskluzīvas preces nelielos apjomos, savu produkciju tirgot Rimi veikalu plauktos, savukārt Rimi pircējiem tiek nodrošināta lielāka pārtikas izvēle, sniedzot iespēju daudz biežāk nobaudīt īpašus lauku gardumus,” stāsta Valdis Turlais, Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs.

Zemnieku veikaliņš Klēts piedāvās visplašāko lauku labumu klāstu, sākot no dārzeņiem, augļiem un ogām un medu, beidzot ar maizi, gaļu, dažādiem piena produktiem, zāļu tējām, alu un vīnu. Klēts sortimentā pircējiem būs pieejams arī, piemēram, sveramais biezpiens, sviests un krējums, lejamais piens, medījumu gaļa, kā arī bioloģiskā jaunlopa gaļa – produkti, kuri Rimi pircējiem būs absolūts jaunums. Turklāt gandrīz visus no piedāvājumā esošajiem produktiem pirms pirkuma veikšanas būs iespējams uz vietas veikalā arī nogaršot.

“Projekts dzimis, iedvesmojoties no SIA Rāmkalni Serviss pašu ražotajiem produktiem – sukādēm, cepumiem, sīrupiem, kūpinātām gaļām, pelmeņiem, mājas saldējumiem un vēl daudziem garšīgiem un dabīgiem produktiem. Pirms kāda laika paši uzsākām ražot šīs dabīgās lietas un sapratām, ka tā Latvijas tirgū ir brīva niša. Interesējoties par citiem Latvijā pašu ražotajiem produktiem, sapratām, ka tie ir daudz un ka par tiem daudzi nemaz nezina, tāpēc arī radās doma tos visus apvienot vienā vietā. Tā sadarbībā ar Rimi mēs esam atraduši lielisku veidu, kā atvest uz Rīgu Latvijas čaklo zemnieku rūpētos gardumus. Ir liels prieks, ka nu plašākai publikai būs pieejamas garšīgi un dabīgi produkti no mūsu pašu Latvijas labumiem,” komentē SIA Rāmkalni Serviss īpašnieks Viktors Grūtups.

Kopumā zemnieku veikaliņa Klēts piedāvājumā būs vairāk nekā 20 dažādu graudaugu produktu, 50 dārzeņu un augļu, aptuveni 60 gaļas un gaļas izstrādājumu, gandrīz 30 piena produktu, vairāki maizes un konditorejas izstrādājumi, dažāda veida garšvielas, tējas, eļļas, našķi, konservētie produkti un olas, kā arī alkoholiskie un bezalkoholiskie dzērieni.

No gaļas produkcijas būs iespējams iegādāties, piemēram, SIA Sidrabjērs augstākās kvalitātes jēra gaļu un z/s Jaunkalēji tītarus, pīles, zosis un trušus. Savukārt dārzeņu, augļu un ogu sortimentā pircējiem būs pieejami z/s Polieši, z/s Eicēni un z/s Droši vesels bioloģiskie dārzeņi un zemnieka Jāņa Bērziņa audzētā produkcija, kuru īpaši novērtējuši arī galvaspilsētas labākie restorāni. Gardēžus iepriecinās Dundagas pienotavas un Straupes piensaimnieku biedrības piena produkcija. Savukārt stiprāko dzērienu sortimentā būs pieejams SIA Abula ražotais Brenguļu alus, kā arī SIA Alus nams raudzētais alus Brālis. Vīna cienītājus iepriecinās SIA Līgatnes vīna darītava vīns no dzērvenēm, aronijām, upenēm un citām dabas veltēm, kā arī z/s Ozoliņi ražotais mājas vīns Dzidris.

Sadarbību ar vietējiem ražotājiem, piegādātājiem un mazajām zemnieku saimniecībām Rimi īsteno jau kopš uzņēmuma dibināšanas, piedāvājot lauku labumus pārdot atsevišķos vietējos reģionu veikalos. Augt un attīstīties Rimi palīdz tādām saimniecībām, kā, piemēram, z/s Malevs, kas piedāvā Sierštelles sieru, z/s Pūcītes, kas nodrošina paipalu olas, z/s Ķelmēni, Vecdūkuri, Edaks, Kalndruvas, Līcīši, Nīckrasti un citi.


Zemnieku veikaliņš Klēts turpmāk gaidīs savus pircējus Rimi t/c Spice. Klēts sortimentu veido teju 500 lauku labumi.


Klētī katrs pircējs atradīs, ko savai gaumei atbilstošu. Sākot no gardiem saldumiem līdz ekskluzīvākiem produktiem maltītei.


Klēts ratos sasēduši Latvijas bioloģiskie dārzeņi.


Klēti atklāj Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais un SIA Rāmkalni serviss īpašnieks Viktors Grūtups.


Pastilas un sukādes no dažādām ogām un augļiem būs vitamīniem bagāti saldumi, ko nesmādēja arī pirmie Klēts pircēji.


Patīkamai noskaņai par muzikālo skanējumu rūpējas grupa Maskačkas spēlmaņi.


Populārākie raksti