Rimi un Supernetto veikalos aicina ziedot ārkārtas gadījumiem smagi slimu bērnu ārstēšanai

11. Janvāris, 2012

Katru gadu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā nokļūst vismaz seši smagi slimi bērni, kuriem nepieciešama steidzama medicīniskā palīdzība, kuru iespējams saņemt tikai ārpus Latvijas. Ar Bērnu slimnīcas fondam saziedotajiem līdzekļiem ārkārtas gadījumiem šobrīd iespējams segt transporta izdevumus un nodrošināt medicīniskās palīdzības saņemšanu ārvalstīs tikai diviem bērniem. Lai ārkārtas gadījumu fondā būtu pietiekami daudz līdzekļu palīdzības sniegšanai, Rimi sadarbībā ar portālu Ziedot.lv un laikrakstu Diena turpina akciju Saulainas dienas. Tās ietvaros līdz pat 16. februārim ikviens ir aicināts ziedot Rimi un Supernetto veikalu ziedojumu kastītēs bērnu un viņu ģimeņu atbalstam ārkārtas situācijās.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā ik dienu ārstējas aptuveni 500 bērnu, un par viņu veselību un dzīvību cīnās Latvijas mediķi ar slimnīcā pieejamo medicīnisko aparatūru. Tomēr atsevišķos gadījumos bērniem ir nepieciešama palīdzība, kādu nav iespējams saņemt Latvijā. Iepriekšējā slimnīcas pieredze liecina, kā šādi bērni gadā ir vismaz seši, tomēr šobrīd fonda rīcībā esošie līdzekļi ļauj palīdzēt tikai diviem bērniem. Bērna ārstēšanās izmaksas ārpus Latvijas vairumā gadījumu apmaksā valsts, savukārt citus ar šo ārstēšanos saistītos izdevumus - gan slimnieka un viņa vecāku, gan donoru transporta izdevumus, dažādas analīzes, vecāku uzturēšanās izmaksas ārvalstu klīnikā, kā arī medikamentu iegādi apmaksāt cenšas Bērnu slimnīcas fonds no saziedotajiem līdzekļiem. No fondam saziedotajiem līdzekļiem pēdējo trīs gadu laikā ir izdevies glābt 25 bērnu dzīvības – visbiežāk sniedzot atbalstu sirds un dažādu orgānu transplantāciju operāciju gadījumos.

"Bērna slimība ģimenei ir liela nelaime, taču vēl traģiskāk ir apzināties, ka nevari savam bērnam palīdzēt finansiālu iemeslu dēļ. Mēs ikdienā redzam, cik ļoti vecāki rūpējas un mīl savus bērnus – tās ir kolosālas ģimenes, kuras darīs visu iespējamo, lai savam bērnam palīdzētu. Diemžēl finansiālās situācijas dēļ šobrīd Latvijā daudzas ģimenes nevar atļauties segt ar bērna ārstēšanos ārzemēs saistītos izdevumus. Tāpēc mēs aicinām visus tos, kuriem ir iespēja, palīdzēt nelaimē nonākušajām ģimenēm, kurām no šīs palīdzības ir atkarīga bērnu dzīvība un veselība," stāsta Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja.

Visbiežāk bērniem nepieciešama palīdzība dažādu orgānu transplantācijām un sirds operācijām, kā arī onkoloģiskos saslimšanas gadījumos. Viena pacienta ārstēšana ārzemēs vidēji izmaksā no viena līdz septiņiem tūkstošiem latu, atkarībā no uzturēšanās ilguma, specifiskām procedūrām un atkārtotām vizītēm. Situācijas, kad bērna ārstēšana jāveic ārvalstu klīnikā, nozīmē darba un līdz ar to arī ienākumu zaudēšanu vismaz vienam no vecākiem, kuram jābūt līdzās bērnam. Arī šis apstāklis apgrūtina ģimenes iespēju pašiem segt bērna ārstēšanas izdevumus, un šādās situācijās bez sabiedrības atbalsta vecāki ir bezspēcīgi.

„Pagājušā gada beigās mēs aicinājām Rimi Latvia darbiniekus iesaistīties un kopīgi izvēlēties ziedošanas projektu, kuram, viņuprāt, nepieciešams vislielākais sabiedrības atbalsts. Mūsu darbinieki izvēlējās akciju Saulainas dienas, kas sniedz palīdzību ārkārtas situācijās, kurās nokļuvušas smagi slimu bērnu ģimenes. Tieši tāpēc šai akcijai Rimi unSupernetto veikalu ziedojumu kastītēs tiek vākti ziedojumi no 6. janvāra līdz 16.februārim. Mēs no sirds ceram, ka ikviena pircēja vēlēšanās palīdzēt bērniem un viņu vecākiem ārkārtas situācijās būs tikpat stipra kā mūsu,” stāsta Ilze Leimane, SIA Rimi Latvia sabiedrisko attiecību speciāliste.

Akcijā Saulainas dienas savāktos līdzekļus Bērnu slimnīcas fonds piešķirs tiem bērniem un viņu ģimenēm, kuriem nav iespējams saņemt nepieciešamo ārstēšanos Latvijā, vienlaikus izsverot visas iespējas un cenšoties palīdzēt pēc iespējas vairāk slimniekiem.

Akcijai Saulainas dienas līdz 16. februārim ir iespējams ziedot portālā Ziedot.lv, Rimi un Supernetto ziedojumu kastītēs


Populārākie raksti