Rimi un Supernetto veikalos uzsāk ziedojumu vākšanas kampaņu Sagādā vasaras priekus audžubērniem!

20. Jūnijs, 2016

Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija un Latvijas Audžuģimeņu biedrība 20. jūnijā ar Rimi un Supernetto atbalstu uzsāk ziedojumu vākšanas kampaņu Sagādā vasaras priekus audžubērniem!. Kampaņas laikā ikviens ir aicināts ziedot līdzekļus, lai radītu iespēju SOS ģimenēs augošajiem bērniem piedalīties dažādās vasaras nometnēs un attīstīt savas prasmes, augustā organizējot divas piecu dienu nometnes bērniem, kuri aug Latvijas Audžuģimeņu biedrības atbalstītajās ģimenēs. Ikviens Rimi un Supernetto pircējs var palīdzēt sagādāt vasaras priekus audžubērniem, ziedojot kastītēs, kas izvietotas pie veikalu kasēm.

“Dažādi projekti, kas palīdz Latvijas bērniem attīstīt savas prasmes vai uzlabot veselību, ir viena no Rimi kā sociāli atbildīga uzņēmuma prioritātēm – esam organizējuši dažādas kampaņas gan bērnu veselības uzlabošanai un operācijām, gan arī uzrunājuši sabiedrību iesaistīties, lai nodrošinātu iespēju bērniem un jauniešiem kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku. Arī šajā gadījumā novērtējam iespēju sniegt nozīmīgu atbalstu lielam pulkam Latvijas bērnu, kuri aug Latvijas audžuģimenēs,” skaidro Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.  

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja: “SOS ģimenes dienu un nakti rūpējas par bērniem, kuriem savas neilgās dzīves laikā bieži nācies piedzīvot sāpīgus brīžus. Audžuvecāki sniedz šiem bērniem jaunas mājas, palīdz dziedēt agrāk piedzīvotās traumas un daudz laika un resursus iegulda bērnu attīstībā un tās veicināšanā. Vasarā ikvienam no SOS ģimeņu bērniem cenšamies piemeklēt vecumam un interesēm piemērotu vasaras nometni, kur piedzīvot jaukus brīžus, dibināt jaunas draudzības un apgūt jaunas prasmes un iemaņas.”

Latvijas Audžuģimeņu biedrības direktore Ilze Golvere: „Ja mēs pārstādām koku un ja sakne ir ievainota, tad ir jāpieliek daudz lielākas pūles, lai koks augtu. Ja šim kokam augsne nav laba, tad viņš nespēj nest augļus. Laba ģimene ir tā labā augsne, kur bērns harmoniski var attīstīties. Bet arī mēs varam būt atbalsts šīm ģimenēm. Šoreiz - nodrošinot vasaras nometnes  bāreņiem un bez vecāku gadības palikušiem bērniem.”

225 ģimenēs, kuras atbalsta Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija un Latvijas Audžuģimeņu biedrība, savas jaunās mājas ir raduši vairāk nekā 500 bērni, kuri zaudējuši savu bioloģisko ģimeņu gādību. Lai bērni varētu vasarā piedzīvot pozitīvas emocijas, ģimenes ik gadu cenšas bērniem sagādāt iespēju apmeklēt vecumam un interesēm atbilstošu vasaras nometni. 4 līdz 5 dienu nometnes izmaksas vienam bērnam Latvijā ir vidēji 140 līdz 200 EUR. Tā kā lielā daļā audžuģimeņu aug vairāki audžubērni, izmaksas, kas jāsedz audžuģimenēm, ir ļoti ievērojamas, tādēļ tām nepieciešams sabiedrības atbalsts.

Kampaņa Rimi un Supernetto veikalos norisināsies līdz pat 7.augustam.

Par SOS bērnu ciematiem
Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska, labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un īsteno ģimeņu stiprināšanas projektus vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē un Valmierā), kā arī SOS jauniešu mājā Jelgavā atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši gandrīz 140 bērni un jaunieši no visas Latvijas. SOS ģimeņu stiprināšanas projekti ik gadu sniedz nepieciešamo atbalstu un palīdzību vairāk nekā 500 bērniem no Valmieras, Rīgas, Bauskas sociālā riska ģimenēm. Savu darbu SOS ģimenes var veikt, pateicoties atsaucīgu uzņēmumu un labas gribas cilvēku atbalstam.


Par Latvijas Audžuģimeņu biedrību
Latvijas Audžuģimeņu biedrības mērķis ir atbalstīt un veicināt bērnu audzināšanu ģimeniskā vidē, nevis institucionālajā aprūpē jeb bērnu namos. Biedrība darbojas kopš 1994. gada un sniedz atbalstu vairāk nekā 200 aizbildņu un audžuģimenēm, kuru aprūpē atrodas 346 bērni.

 


Populārākie raksti