Rimi un Supernetto veikalos vāks ziedojumus 140 smagi slimu bērnu ārstēšanai un rehabilitācijai

02. Jūlijs, 2014

Rimi un Supernetto veikalos visā Latvijā līdz pat 14. augustam ikvienam ir iespēja ziedot smagi slimu bērnu ārstēšanai un rehabilitācijai. Programmas ietvaros sabiedrības atbalstu gaida kopumā 140 bērni no Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales un Rīgas, kuru veselības un dzīves kvalitātes uzlabošanai nepieciešami regulāri ārstniecības un rehabilitācijas pasākumi gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām. Projekta ietvaros ikvienam ir iespēja atbalstīt sava novada bērnus, jo saziedotie līdzekļi tiks novirzīti konkrētā reģiona bērnu ārstēšanai.

“Papildus līdzekļiem, ko ģimenes smagi slimu bērnu ārstēšanai iegulda no saviem līdzekļiem, lai segtu rehabilitācijas un ārstēšanās izdevumus, ik gadu tām ir nepieciešama palīdzība vidēji 2000 eiro apmērā. Valsts nodrošinātais rehabilitācijas kurss, kas pieejams vienu reizi pusotrā gadā, ir krietni par maz un nespēj veicināt bērnu attīstību. Lai būtu vērojama bērnu veselības uzlabošanās, nepieciešama rehabilitācija vismaz divas līdz trīs reizes gadā. Tāpēc visas sabiedrības atbalsts bērnu ārstēšanai ir īpaši nozīmīgs,“ ziedot bērnu ārstēšanai aicina Kristīne Ciemīte Kupre, Rimi mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja. 

Atbalsta projekts bērnu rehabilitācijai tiek īstenots sadarbībā ar Ziedot.lv un par ziedojumiem tiks apmaksātas rehabilitācijas programmas, kas pieejamas Latvijā, piemēram, Vaivaros, Līgatnē vai Baltezerā, kā arī specializētajos veselības centros ārpus Latvijas.

„Daudzu mazu bērnu sirsniņās dzīvo cerība, ka arī viņi reiz varēs būt līdzīgi saviem vienaudžiem – sastaps jaunus draugus, spēs kopā ar tiem skriet un rotaļāties, paslepus veikt kādu nelielu palaidnību un ar labiem darbiem iepriecināt vecākus. Tomēr mūsu vidū ir bērni, kuriem pagaidām šī ir tikai cerība. Viņus ir skārušas slimības, kas liedz kustību prieku vai kāda cita reti sastopama iedzimta slimība vai dzīves laikā iegūta trauma, ar kuras sekām būs jāsadzīvo visu mūžu. Mums ir iespēja palīdzēt saviem mazajiem novadniekiem saņemt tik ļoti nepieciešamo ārstniecību un rehabilitāciju, lai veseļotos,” skaidro Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Kurzemē palīdzību gaida Guntis, Dana, Emīls, Alise un citi, kopumā 11 šī reģiona bērni, Latgalē ziedojumi lieti noderēs Dmitrijam, Annai, Viktorijai, Edijam un citiem kopumā 17 smagi slimiem bērniem, Vidzemē ārstniecība nepieciešama Jurim, Undīnei, Iļjai, Elza un citiem pavisam 12 bērniem no Vidzemes reģiona, bet Zemgalē palīdzību gaida Reinis, Nikola, Arnolds, Adriāns un citi, kopumā 21 bērns no šī reģiona. Savukārt Rīgā sabiedrības atbalsts nepieciešams Sofijai, Kristapam, Marijai, Valteram un citiem 79 slimiem galvaspilsētas bērniem.

Atbalstīt bērnu ārstēšanu un rehabilitāciju iespējams gan portālā Ziedot.lv, gan ziedojumu kastītēs veikalos Rimi un Supernetto visā Latvijā.  Šo projektu iespējams atbalstīt arī, norēķinoties par pirkumu ar maksājumu karti Rimi un Supernetto veikalos un ziedojot 7,11 eiro, kā arī ziedojot uzkrāto Mans Rimi naudu mājaslapā www.mansrimi.lv un Rimi Kioskā.

 


Populārākie raksti