Rimi uzsāk ilgtermiņa sabiedrības veselības veicināšanas programmu Rimi uztura speciālists iesaka

17. Maijs, 2017

Liekais svars, cukura diabēts un dažādas sirds asinsvadu slimības ir tikai dažas no biežākajām Latvijas iedzīvotāju nesabalansēta uztura paradumu sekām. Turklāt, kā vēsta SKDS dati, 61% iedzīvotāju savas zināšanas par veselīgu uzturu uzskata par nepietiekamām. Vienlaikus 76% iedzīvotāju, iegādājoties pārtiku, nepievērš uzmanību marķējumā norādītajam preču sastāvam un norāda, ka viņiem ir grūti orientēties plašajā piedāvājumā. Lai palīdzētu cilvēkiem vieglāk orientēties produktu klāstā, mainītu iepirkšanās paradumus un ilgtermiņā veicinātu iedzīvotāju veselību, ar šodienu visos Rimi veikalos Baltijā tiek uzsākta vienota veselīga dzīvesveida veicināšanas programma, ko varēs atpazīt pēc marķējuma zīmes Rimi uztura speciālists iesaka


"Rimi jau 20 gadu garumā veiksmīgi īsteno dažādas aktivitātes, popularizējot veselīgu dzīvesveidu. Mēs ik gadus atbalstām Rīgas maratonu, esam iedibinājuši Rimi Gardēžu kustību, īstenojam dažādas veselīga uztura aktivitātes Latvijas skolās. Šoreiz, Rimi jubilejas gadā, mēs esam gājuši soli uz priekšu un izstrādājuši ilgtermiņa veselīga dzīvesveida veicināšanas programmu Rimi uztura speciālists iesaka. Šī ir unikāla programma un marķējums, jo, to ieviešot, sadarbībā ar pārtikas kvalitātes speciālistiem, uztura speciālistiem un pārtikas ražotājiem esam pārskatījuši un atbilstoši starptautiskiem kvalitātes kritērijiem izvērtējuši visu pārtikas preču klāstu. Rezultātā marķējums ieviests tikai rūpīgi izmeklētiem un pārbaudītiem produktiem, ko arvien papildināsim," vēsta Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.


Pārtikas marķējuma zīmes ieviešanu Latvijā atbalsta arī Veselības ministrija:

"Informācijas un materiālu par veselīgu dzīvesveidu nevar būt par daudz. Tomēr patiesu nozīmi veselīga uztura un dzīvesveida ieteikumi iegūst vien tad, kad tie tiek praktiski lietoti. Ir apsveicami, ka arī uzņēmēji no savas puses rīkojas sociāli atbildīgi, un ar pārtikas marķējuma zīmi Rimi uztura speciālists iesaka, palīdz orientēties plašajā pārtikas produktu klāstā, kas savukārt palīdz mums izdarīt aizvien veselīgākas izvēles ikdienā," norāda veselības ministre Anda Čakša.


Ar zīmi marķēti pārtikas produkti, kuru atlase balstīta Nordic Keyhole Zviedrijas Nacionālās pārtikas aģentūras un Rimi Baltic īpašnieku ICA Gruppen izstrādātajos kritērijos par veselīgu produktu identifikāciju, kā arī Eiropas Savienības normatīvo aktu prasībās. Šo kritēriju pamatā ir seši veselīga uztura principi – produktiem jāsatur mazāk vai labāki tauki, mazāk cukura, mazāk sāls, tikai dabīgi aromatizētāji, vairāk šķiedrvielu un tie nav ģenētiski modificēti. Katram produktam ir definētas pieļaujamās normas attiecībā uz tā sastāvu.


"Kopumā Rimi veikalos novērojam, ka arvien turpina pieaugt pieprasījums pēc dažāda veida eko precēm un pircēji arvien vairāk rūpējas par veselīgām izvēlēm, taču šo pozitīvo tendenci noteikti ir nepieciešams stiprināt. Ja salīdzinām šī gada pirmo ceturksni ar pagājušā gada attiecīgo periodu, redzam, ka eko produkcijas patēriņš ir kāpis par aptuveni 20%. Dažās no pārtikas grupām tas ir pieaudzis pat ļoti ievērojami, piemēram, piena produktiem tas ir apmēram 40% pieaugums, siera kategorijā – apmēram 30%, zīdaiņu pārtikā – pat vairāk nekā 50%. Tāpat pircēji arvien biežāk savā iepirkumu grozā liek augļus, dārzeņus un veselīgos graudaugu produktus, mazāk našķējoties, piemēram, ar šokolādi vai cepumiem. Savukārt jaunā pārtikas marķējuma zīme Rimi uztura speciālists iesaka mūsu pircējiem palīdzēs orientēties plašajā produktu klāstā, tāpēc ceram, ka tendence – ēst aizvien veselīgāk – turpinās attīstīties," stāsta Rimi Latvia kategoriju departamenta direktors Milans Blūms.


Programma Rimi uztura speciālists iesaka veikalos sākta ar 569 produktiem visās produktu grupās, sākot ar augļiem un dārzeņiem un beidzot ar dažādām jau gatavām maltītēm, mērcēm, sieriem. Plānots, ka sadarbojoties ar pārtikas ražotājiem, tuvākā gada laikā marķēto produktu skaits dubultosies.


Populārākie raksti