Rimi uzsāk Latvijas ražotāju atbalsta kampaņu – Latvijas gardākie stāsti

17. Septembris, 2015

Latviskākās pārtikas preču kategorijas - maize, dārzeņi, olas, piena produkti, alus

Latvijā ražotu produktu īpatsvars Rimi veikalu tīklā tādās kategorijās kā piens, dārzeņi un maize jau tagad pārsniedz 80%, taču tam būtu potenciāls augt. Tāpēc Rimi ir uzsācis atbalsta kampaņu Latvijas ražotājiem, izveidojot īsfilmu sēriju par dažādu iemīļotu produktu ražotājiem no visas Latvijas, reizē arī izglītojot Latvijas ražotājus un zemniekus par izaugsmes iespējām veikalu tīklā.

Rimi allaž ir devis priekšroku vietējiem pārtikas produktiem. Veikalu tīkla pārdošanas rezultāti liecina, ka vislatviskākās preču kategorijas jeb tās, kurām īpaši būtiska ir vietēja izcelsme, ir maize, olas, piena produkti, jogurti, gaļas izstrādājumi, alus un zivis.

Parādās arī jaunas tendences - Latvijas pircēji aizvien mērķtiecīgāk pieprasa tādus nišas produktus kā, piemēram, eko piena produkti, kazas siers, bioloģiskas izcelsmes liellopa, teļa, truša, tītara gaļa, jogurta, bezglutēna saldējumi, dabīgas sulas un zefīri. Šo produktu piedāvājums no Latvijas ražotājiem ir nepietiekams vai pat nav nemaz.

“Pēdējos gados Latvijā ir vērojama pozitīva tendence – pieaug vietējās produkcijas īpatsvars kopējā pārtikas patēriņā. 2014. gadā vietējās pārtikas īpatsvars sasniedza jau 70 procentus no kopējā patēriņa. Pie šīs pozitīvās tendences nepārprotami savu roku ir pielicis arī viens no lielākajiem Latvijas mazumtirdzniecības tīkliem – Rimi. Esmu gandarīts, ka Rimi sadarbojas ar vairākiem simtiem Latvijas pārtikas ražotāju, tajā skaitā mājražotājiem. Latvijas patērētāju arvien biežāka izvēle iegādāties Latvijā ražotos pārtikas produktus ir labs signāls gan lauksaimniecības preču ražotājiem, gan pārstrādātājiem, gan tirgotājiem. Aicinu arī citus pārtikas mazumtirdzniecības tīklus ņemt piemēru no Rimi Latvijā ražotās pārtikas popularizēšanā. Jo no tā ieguvēji būsim mēs visi – lauksaimnieki, zivsaimnieki, pārtikas ražotāji, tirgotāji, tautsaimniecība un, pats galvenais, mūsu valsts iedzīvotāji,” uzsver zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

“Palīdzot izprast cilvēku iepirkšanās paradumus un viņu vēlmes, atklājot augsta potenciāla nišas pārtikas piedāvājumā, ceram iedvesmot un iedrošināt Latvijas ražotājus izstrādāt aizvien jaunus cilvēku gaidītus un mīlētus produktus,” stāsta Rimi Latvia kategoriju vadības departamenta direktors Milans Blūms.

Lai stiprinātu Latvijas produktu noietu, Rimi ik gadu veido atbalsta kampaņas, piemēram, pērn Latvijas labuma kontekstā lēmām par papildu atbalstu Latvijas piena ražotāju produkcijas popularizēšanai, tādējādi īsā laikā veicinot Latvijas ražotāju produkcijas noietu pat par 30%. Taču šogad, lai vēl plašāk atklātu, kā top Latvijas produkti un iedvesmotu tos celt galdā sadarbībā ar pazīstamo gardēdi un pavārgrāmatas Dzīves garša autori Ilzi Jurkāni, Rimi ir radījis īsfilmu sēriju Latvijas gardākie stāsti. Tie ir iedvesmojoši veiksmes un pieredzes stāsti, kas ļauj iepazīt spilgtus Latvijas pārtikas produktu ražotājus. Stāsti veidoti kā Ilzes Jurkānes ceļojums latvisku garšu pasaulē, ko pavada dzīvas, cilvēcīgas un atklātas sarunas, ciemojoties pie ražotājiem.

Kā pirmo skatītājiem ir iespēja iepazīt zemnieku saimniecības Ķelmēni stāstu par ģimeni un vērtībām - uzņēmumu, kas Rankas pagastā jau 20 gadus ražo izcilu rupjmaizi. Zemnieku saimniecības Kliblapsas stāsts vēsta par ķirbju karaļvalsti, kas izveidota Tukuma pusē un kurā tiek audzēti pat 40 šķirņu ķirbji. Tāpat iedvesmojošs ir arī stāsts par jaunu, uzņēmīgu un neatlaidīgu cilvēku, Annas zivjaudzētavas saimnieku Kristapu Romanovu, kurš Alūksnē 80 dīķu tīrajos ūdeņos audzē augstākās kvalitātes foreles. Tās līdz šim bija pieejamas tikai labākajos Rīgas restorānos, bet tagad Latvijas foreles var novērtēt arī Rimi pircēji, kur veikalu tīkls ir palīdzējis uzņēmumam augt un attīstīties.

Video īsfilmas par Latvijas ražotājiem Latvijas gardākie stāsti var noskatīties Rimi Gardēžu mājaslapā Gardezi.lv. Katru nedēļu līdz pat Latvijas dzimšanas dienai esošajiem stāstiem pievienosies kāds jauns videostāsts par uzņēmīgiem un iedvesmojošiem Latvijas ražotājiem.

Bilžu reportāžu no pasākuma skatiet šeit >>


Populārākie raksti