Rimi vasarā nodrošinās vairāk nekā 500 darba vietas jauniešiem

28. Maijs, 2024
Šogad Rimi Latvia piedāvā līdz šim uzņēmuma vēsturē lielāko vasaras darba vakanču skaitu jauniešiem, aicinot iepazīt darba ikdienu veikalā un e-komercijā un gūt pirmo profesionālo pieredzi.

Jauniešiem 15–20 gadu vecuma grupā Rimi tiks nodrošinātas 514 vakances visā Latvijā. Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka jaunieši labprāt piesakās darbam Rimi un nodrošinātās vakances tiek ātri aizpildītas. Pērn šādu pieredzi guva vairāk nekā 400 jauniešu.

Darba vietas jauniešiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs un ir 15–20 gadus veci, vasaras mēnešos nodrošina daudzi darba devēji, tajā skaitā Rimi, atverot vakances 127 veikalos visā Latvijā, kā arī e-komercijā. Daļa jauniešu strādās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) projekta Skolēnu vasaras nodarbinātība ietvaros. Tā kā NVA projektam vietas tiek pieteiktas aprīlī, pieprasījumu precīzi prognozēt nav iespējams, tāpēc, redzot lielo interesi, jaunieši tiek nodarbināti arī pēc Rimi iniciatīvas bez NVA projekta atbalsta.

Jauniešiem ir iespēja strādāt veikalā no viena līdz trīs mēnešiem, tāpēc daži izvēlas pievienoties jau jūnijā, savukārt citi – tikai jūlijā vai augustā. Lielākoties skolēni vēlas strādāt ilgāk nekā vienu mēnesi. Kā liecina Rimi pieredze, visbiežāk skolēnus, kas Rimi veikalos strādā vasaras periodā, varēs sastapt jūlijā.

“Jau vairākus gadus, iesaistoties NVA projektā Skolēnu vasaras nodarbinātība, nodrošinām jauniešiem ne vien pirmā darba iespējas, bet arī sniedzam ieskatu stabila un uzticama darba devēja ikdienā. Katru gadu jaunieši aktīvi izmanto iespēju strādāt Rimi, jau gada sākumā un agrā pavasarī sākot interesēties par darba iespējām vasarā.

Vidēji katru gadu saņemam vairāk nekā 1300 pieteikumu darbam vasarā, savukārt ikdienā katru mēnesi par dažādām darba iespējām prakses ietvaros saņemam vairāk nekā 50 studentu un jauniešu pieteikumus. Priecājamies, ka jaunieši novērtē Rimi un vēlas izmēģināt savu pirmo darba pieredzi tieši mūsu veikalos.

Savukārt mums tā ir lieliska iespēja iepazīt jauniešus, viņu izpratni par nodarbinātību, kā arī atvieglot veikalu darbinieku ikdienu vasaras mēnešos, kas ir aktīvākais atvaļinājumu periods,” uzsver Rimi Latvia personāla vadītāja Gundega Kirilka.

Tiem jauniešiem, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu, tiek piedāvāts pārdevēja-kasiera palīga amats, un viņu pienākumos ietilpst darbs veikala telpās, piepildot un pārskatot sortimentu plauktos. Tāpat pieejamas vakances darbam ar e-veikala pasūtījumiem. Savukārt jaunieši, kuri jau kļuvuši pilngadīgi, var izvēlēties strādāt zālē, kasē vai vitrīnas zonā. Iepriekšējos gados interese par vasaras darbu Rimi ir bijusi vienlīdz liela gan Rīgā, gan reģionos.

Pieteikties NVA līdzfinansētajam vasaras darbam skolēni varēs, aizpildot pieteikuma anketu NVA mājaslapas sadaļā Darbs vasaras brīvlaikā. Pieteikuma anketā skolēnam jānorāda savi personas dati, mācību iestāde, kurā tiek iegūta izglītība, klase vai kurss, kurā skolēns mācās, un kontaktinformācija saziņai ar NVA. Jautājumu gadījumā jaunieši aicināti zvanīt uz NVA informatīvo tālruni 80200206.

Darba devēju piedāvāto un NVA līdzfinansēto brīvo darba vietu saraksts būs publicēts un regulāri aktualizēts NVA tīmekļvietnes sadaļā Darbs vasaras brīvlaikā. Interesentiem jāseko līdzi brīvo darba vietu sarakstam un, ja ieinteresēs uzņēmuma piedāvātās vakances, jāsazinās ar Rimi un jāpiesakās tām.


Populārākie raksti