Rimi veikalos iedzīvotāji pārstrādei nodevuši 15 tonnas izlietoto bateriju un mazo elektrotehniku

04. Aprīlis, 2017
       

Jau gadu veikalos Rimi visā Latvijā ir pieejami Latvijas Zaļā punkta specializētie konteineri nolietotās mazās elektrotehnikas un izlietoto bateriju nodošanai.  Šajā laika posmā 55 veikalu apmeklētāji tajos ir atstājuši 15 tonnas ar visdažādākajām nolietotajām elektroiekārtām, baterijām un akumulatoriem.

Kaspars Zakulis, AS Latvijas Zaļais punkts direktors: “Esmu gandarīts par kopīgo projektu ar veikaliem Rimi, jo 15 tonnas ar visdažādākajiem materiāliem, ķīmiskajiem savienojumiem un vielām nonāks otrreizējā pārstrādē, nevis apkārtējā vidē vai atkritumu poligonā. Vēlreiz jāatgādina – ja elektrotehnika vai baterijas netiek nodotas otrreizējai pārstrādei, nokļūstot apkārtējā vidē, tiek radīts toksisks piesārņojums, kas kaitē cilvēku un dzīvnieku veselībai un saindē ūdeni un augsni, jo elektroiekārtas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu, dzīvsudrabu.”

“Gada laikā Rimi apmeklētāji otrreizējai pārstrādei ir nodevuši vairāk nekā sešas tonnas bateriju un vairāk nekā astoņas tonnas mazo elektroiekārtu, piemēram, tosterus, fēnus, telefonus un citas iekārtas. Tas apliecina, ka esam atraduši vēl vienu veiksmīgu veidu, kā ļaut pircējiem ērti un vienkārši rūpēties par apkārtējo vidi, apvienojot patīkamo ar lietderīgo. Līdzās iespējām daļā mūsu veikalu šķirot stiklu un plastmasu, tagad klientiem ir iespēja nodot sakrātās baterijas un nolietotās elektroiekārtas, atstājot tās speciālajos konteineros, kuri atrodami pie kasu zonas vai netālu no veikala ieejas,” stāsta Inga Bite, Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja.

Šobrīd jau 55 veikalos Rimi visā Latvijā ir pieejami specializētie konteineri nolietoto mazo elektroiekārtu un veco bateriju un akumulatoru nodošanai.  Tajos ikviens var atstāt sev nevajadzīgās mazās elektroierīces un izlietotās baterijas, lai tālāk savāktos materiālus utilizētu dabai un cilvēkiem draudzīgā veidā. 

 


Populārākie raksti

Piedalies Lielajā talkā!
14. Aprīlis, 2024