Rimi veikalos ievērojami audzis pieprasījums pēc eko augļiem un dārzeņiem

29. Decembris, 2011

Domājot par vitamīniem un vērtīgām uzturvielām bagātāku pārtiku, arvien vairāk pircēju savās ikdienas maltītēs priekšroku dod tieši eko augļiem un dārzeņiem. Šogad atsevišķiem eko produktiem Rimi veikalos salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pieprasījums palielinājies no divām līdz pat astoņām reizēm. Vieni no pircēju iecienītākajiem un pirktākajiem produktiem eko augļu un dārzeņu segmentā ir bio banāni.

Reaģējot uz pircēju pieaugošo vēlmi iegādāties ekoloģisku pārtiku, kas audzēta bioloģiskajās saimniecībās, šī gada laikā Rimi ir paplašinājis savu dārzeņu un augļu klāstu. Līdz ar to Rimi hipermārketos un lielākajos lielveikalos jau pieejami gandrīz 20 eko augļu un dārzeņu veidi. Veikalu vidē tie tiek arī īpaši izcelti, tādēļ pircēji šos produktus ir pamanījuši un arī biežāk iegādājas. Šobrīd starp pieprasītākajiem eko augļiem un dārzeņiem ierindojami eko burkāni un sarkanā paprika, kuru pārdošanas apjomi pieauguši gandrīz astoņas reizes, ķiršu tomātiņi un cukīni, kas šogad pārdoti septiņas reizes vairāk nekā pērn, kā arī sīpoli un ziedkāposti, kuru pārdošanas apjomi ir četrkāršojušies. Pēdējo divu mēnešu laikā Rimi hipermārketu un atsevišķu lielveikalu sortimentā pieejami arī Ekvadorā un Kolumbijā audzēti bio banāni. Novērojumi liecina, ka tos kā pirmo papildēdienu saviem mazuļiem visbiežāk izvēlas tieši jaunās māmiņas.

Rimi veikalos nopērkamie eko kartupeļi 1,5 kg iepakojumā un eko burkāni 1 kg iepakojumā ir Latvijā audzēta eko produkcija, ko Rimi veikalu tīklam piegādā z/s Vecmuižnieki. Savukārt pārējie Rimi sortimentā pieejamie eko augļi un dārzeņi tiek piegādāti no tādām valstīm kā Spānija, Itālija, Holande, Ekvadora un Kolumbija.

Plašākais Latvijas eko dārzeņu un augļu piedāvājums pieejams zemnieku produkcijas veikaliņā Klēts, kas kopš septembra beigām darbojas Rimi hipermārketā t/c Spice. Klēts produktu klāstā šobrīd atrodami aptuveni 10 līdz 15 dažādu veidu sezonas eko augļi un dārzeņi, tostarp eko kartupeļi, burkāni, bietes, rutki, sīpoli, kāposti, zirņi, puravi, salāti, kabači, ķirbji, kāļi, āboli, ķiploki, kā arī vairāku veidu garšaugi kaltētā veidā – baziliks, timiāns, pētersīļi, loki, dilles, selerijas, skābenes, majorāns un piparmētra. Klētī nopērkamā eko produkcija audzēta zemnieku saimniecībās Eicēni, Auziņas, Polieši, Niedras, Mauriņi, Vizbuļi, Droši Vesels, Dunāji un citās. Viens no lielākajiem eko produkcijas piegādātajiem ir lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība Zaļais grozs.

Ziemas sezonā īpašu popularitāti pircēju vidū gūst dažādi citrusa augļi – apelsīni, mandarīni, klementīni un citroni, kas bagāti ar C vitamīnu un palīdz stiprināt imūnsistēmu. Šogad, citrusa sezonai vēl tikai uzņemot apgriezienus, eko mandarīnu pieprasījums, salīdzinot ar pērno gadu, jau dubultojies. 

Visi Rimi veikalos pieejamie eko augļi un dārzeņi audzēti bioloģiskajās saimniecībās, veselīgā un ražīgā augsnē, kuras apstrādāšanai un kvalitātes uzlabošanai tiek izmantotas tikai un vienīgi dabiskas metodes. Piemēram, ekoloģisko produktu audzēšanā pilnībā tiek izslēgta ķīmisko augu aizsardzības līdzekļu lietošana, kā arī ierobežota un reglamentēta atsevišķu mēslošanas līdzekļu lietošana. Līdz ar to eko produktu derīguma termiņš ir īsāks nekā “parastajiem”, tā saucamajiem konvencionālajiem augļiem un dārzeņiem. Visi eko produkti Rimi veikalos tiek tirgoti fasētā veidā, un uz tiem ir redzams Eiropas Savienības valstīs noteiktais Eko vai Bio marķējums. Tas nozīmē, ka konkrētā produkcija ir sertificēta un atbilst visām likumdošanas normām.

Rimi veikalu sortimentā ekoloģiskie dārzeņi un augļi tika ieviesti pirms diviem gadiem.
 


Populārākie raksti