Rimi veikalos Latvijā aizpildīta jau trešdaļa Ukrainas iedzīvotājiem paredzēto vakanču

26. Aprīlis, 2022
Rimi komandai Baltijas valstīs pievienojušies vairāk nekā 140 jauni kolēģi no Ukrainas, un 33 no viņiem strādā Latvijā – veikalos Rīgā, Jūrmalā, Liepājā un Daugavpilī.
 

Kopumā Rimi veikalos Latvijā darba iespējas plānots piedāvāt apmēram 100 darbiniekiem no Ukrainas, un interese par vakancēm ir ļoti liela.

Rimi kolēģu rindas papildinājuši gan cilvēki ar 20 gadu darba stāžu mazumtirdzniecībā, gan darbinieki, kas iepriekš šajā jomā nav strādājuši. Līdz šim cilvēki, kas Latvijā ieradušies, bēgot no kara šausmām Ukrainā, Rimi tiek nodarbināti kā zāles darbinieki pie preču izvietošanas vai iesaistīti ražošanā – amatu pozīcijās, kurās valodas barjera netraucē saziņai ar pircējiem. Vienlaikus Rimi pauž gatavību piedāvāt ukraiņiem darbu arī kasē, taču tam būtu nepieciešams valsts atbalsts kā, piemēram, Lietuvā, kur attiecībā uz bēgļiem no Ukrainas ir atvieglotas prasības par valsts valodas likuma ievērošanu.

“Kopumā mūsu jaunie kolēģi iejūtas labi, taču, protams, izaicinājumu arī netrūkst – daudziem no viņiem vēl būs vajadzīgs laiks, lai aptvertu jauno situāciju, kurā viņi nonākuši. Rimi sniedz visu iespējamo atbalstu, piedāvājot gan iekšējās apmācības, kam tiek nodrošināts tulkojums, gan mentoru programmu, lai palīdzētu labāk iejusties darba vidē un apgūt jaunos pienākumus. Esam gandarīti, ka varam šādi atbalstīt cilvēkus, kas šobrīd zaudējuši visu – mājas, ierasto darbu, ir šķirti no ģimenes locekļiem. Iespēja strādāt un nopelnīt sev iztiku ir būtiska, lai atgūtu pamatu zem kājām,” stāsta Rimi Latvia personāla vadītāja Gundega Kirilka.

Tāpat ikvienam Rimi darbiniekam ir iespēja pieteikties atbalstam, ja mājās uzņemta bēgļu ģimene no Ukrainas, kam nepieciešama finansiāla, praktiska, medicīniska vai cita veida palīdzība. No Kolēģu atbalsta fonda palīdzību 3800 eiro apmērā saņēmuši vairāki Rimi darbinieki, un kopumā par šo summu atbalsts sniegts 18 ukraiņiem – gan darbinieku ģimenes locekļiem un radiniekiem, gan bēgļiem, kas uzņemti Rimi darbinieku mājās.

Rimi veikalos Lietuvā šobrīd ir nodarbināti 82 Ukrainas iedzīvotāji,
bet Igaunijā -32.


Populārākie raksti