Rimi veikalos par 80% palielinājies pieprasījums pēc diedzētiem graudiem un kresēm

25. Marts, 2013

Rimi veikalos visā Latvijā par 80% palielinājies pieprasījums pēc diedzētiem graudiem un kresēm -  salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, šogad pircēji ievērojami biežāk iegādājušies diedzētas Ķīnas pupiņas, kviešu graudus, kā arī lucernas, redīsu un lēcu sēklas. Savas ēdienkartes papildināšanai pircēji ir izvēlējušies arī redīsu, rukolas un sinepju kreses. Rimi veikaliem šo produkciju piegādā SIA Vecapēni.

Diedzēto sēklu un krešu bioloģiskie attīstības un augšanas procesi netiek pārtraukti līdz pat to pievienošanai ēdienam. Tieši tāpēc produkcijā tiek saglabātas visas tās veselīgās īpašības. “Dīgstus un kreses var lietot kā piedevu salātiem, biezpienam, omletēm, sieriem, sviestmaizēm, zupām, kā arī izmantot ēdiena dekorēšanai. Šie produkti ir svaigi un veselīgi visu gadu, tādēļ tos vienlīdz labi var lietot gan pie Ziemassvētku cepeša, gan Lieldienu olām vai Jāņu šašlika. Taču, lai saglabātu augsto uzturvērtību, tās nebūtu vēlams termiski apstrādāt,” skaidro Mārtiņš Kaugars, SIA Vecapēni īpašnieks.

Šobrīd Rimi veikalos iespējams iegādāties 5 veidu diedzētās sēklas un graudus, kā arī 3 veidu kreses. To cena ir sākot no Ls 0.49. Iecerēts, ka pavisam drīz veikalu sortiments tiks papildināts arī ar zirņu kresēm un kviešu zelmeni. Vislielākā Rimi pircēju interese par dīgstiem un zaļumiem ir  pavasarī - no februāra līdz pat maijam, turklāt ik gadu veselīgos produktus iepazīst un ikdienas ēdienkartē iekļauj arvien vairāk cilvēku.

Tāpat šogad Rimi veikalos palielinājies pieprasījums pēc pirmajiem pašmāju dārzeņiem un garšaugiem. Vietējos dārzeņus pircēji pirkuši par 4% vairāk nekā pērn, savukārt pieprasījums pēc zaļumiem pirmajos šī gada mēnešos palielinājies par 5%.


Populārākie raksti