Rimi veikalos pieejama jaunā raža no Latvijas laukiem un siltumnīcām

25. Maijs, 2021
Šobrīd Rimi veikalos ir nopērkami pirmie Latvijas rabarberi, redīsi, sparģeļi un salāti, ko piedāvā vietējās zemnieku saimniecības un lauksaimniecības uzņēmumi.

Līdzās vietējiem gurķiem, tomātiem un zaļumiem, kas šobrīd ir nopērkami Rimi veikalos, straujiem soļiem ienāk arī pirmā šī pavasara raža – Latvijā audzēti rabarberi, redīsi, sparģeļi un salāti. Rimi pārdošanas dati liecina, ka pieprasījums pēc svaigiem dārzeņiem un augļiem pērn audzis visās trīs Baltijas valstīs, un pircēji iepirkumu grozos labprāt liek pašmāju ražotāju produkciju. Piemēram, šobrīd Rimi veikalos Latvijā vispirktāko dārzeņu topa augšgalā ierindojas Latvijā audzētie gurķi un tomāti.  

“Jau pirms pandēmijas Baltijas valstīs bija vērojama tendence, ka arvien vairāk iedzīvotāju izvēlas pievērsties veselīgam dzīvesveidam. Turklāt Covid-19 saslimšanas riski vēl vairāk pastiprinājuši sabiedrības vēlmi rūpēties par savu veselību un pievērsties veselīgam uzturam, ko redzam arī augļu un dārzeņu pārdošanas pieaugumā. Kā liecina pārdošanas dati Baltijas valstīs, piemēram, gurķus pircēji pērn iegādājušies pat par 189% vairāk, un tikpat ievērojami audzis arī pieprasījums pēc dažādiem zaļumiem, garšaugiem un augļiem,” skaidro Rimi Latvia kategoriju departamenta direktors Milans Blūms.

Šobrīd Rimi veikalos ir nopērkami pirmie Latvijas rabarberi, redīsi, sparģeļi un salāti, ko piedāvā vietējās zemnieku saimniecības un lauksaimniecības uzņēmumi. “Mēs audzējam vecmāmiņu aveņu rabarberus, ko īpaši iemīļojuši Latvijas pircēji. Šogad rabarberi padevušies raženi bez jebkādas papildu laistīšanas, jo lietus maijā ir Latviju krietni lutinājis,” stāsta ZS “Zūmaņi” pārstāve Digna Skrodere.

Savukārt salātu un zaļumu audzētāja SIA “Letis” novērojumi liecina, ka ar katru gadu nedaudz, tomēr pastāvīgi aug pieprasījums pēc zaļajiem salātiem, ko vēl pirms pieciem gadiem Latvijas iedzīvotāji uzturā lietoja daudz retāk un kas arī nebija nopērkami visa gada garumā.

“Šis veselīgais ieradums pie mums atnācis no vecās Eiropas. Var just, ka cilvēki gaida pavasari un labprātāk izvēlas svaigus dārzeņus – jaunus salātus un baziliku sējam ar intervāliem, lai nodrošinātu ražas nepārtrauktību un pieprasījumam atbilstošu piedāvājumu. Tiesa, lauksaimniecība ir piedzīvojumiem bagāta nozare – esam ļoti atkarīgi no ārējiem apstākļiem, kurus nevaram ietekmēt. Šogad sākām stādīt nedēļu vēlāk un ļoti daudz kurinājām, lai apsildītu siltumnīcas. Nevienu gadu tāds aukstums nav bijis,” stāsta SIA “Letis” īpašniece Hēlija Stepanoviča-Monkeviča.

Šobrīd Latvijas rabarberi no ZS “Zūmaņi”, ZS “Roņi” un SIA “Ķeizarsils” ir nopērkami visos Rimi veikalos, tāpat kā Latvijas redīsi no ZS “Kliblapsas” un plašs sparģeļu klāsts no vietējiem piegādātājiem – “Mazzaru sparģeļi”, “Kapačmuiža” un “Kalnienas sparģelis”. Savukārt Latvijas salāti no SIA “Letis” ir pieejami Hyper un Super formāta veikalos, bet Rimi Mini veikalos atrodami SIA “Ķeizarsils” audzētie salāti.


Populārākie raksti