Rimi veikalos tiek ieviesti stingrāki drošības noteikumi un pagarināts darba laiks 18. decembrī

18. Decembris, 2020
Lai mazinātu cilvēku pulcēšanos veikalos, Rimi no 19. decembra ievieš valdības noteiktās jaunās epidemioloģiskās prasības.

Visos Rimi veikalos ir samazināts iepirkumu grozu un ratu skaits, lai tas atbilstu pieļaujamam pircēju skaitam. Informācija par pieļaujamo cilvēku skaitu atrodama pie veikala ieejas. Ja pie veikala ieejas nav pieejami brīvi iepirkumu grozi vai rati, nākamie pircēji veikalā nedrīkst ieiet. No 19. decembra, respektējot valdības lēmumu, uz veikalu var doties viena persona, izņemot personas, kam nepieciešama asistenta palīdzība, un bērnus līdz 12 gadu vecumam, ar kuriem var būt kopā viena pilngadīga persona. Veikala un apsardzes darbiniekiem ir tiesības kontrolēt noteikumu ievērošanu un gadījumos, ja noteikums tiek pārkāpts,  personas veikalā neielaist. Tāpat aicinām uz veikalu doties ar iepirkumu sarakstu, lai samazinātu uzturēšanās laiku veikalā.

Lai neveicinātu pircēju pulcēšanos, kā arī saistībā ar to, ka tiek ierobežota nepārtikas preču tirdzniecība līdz 11. janvārim, lai pagūtu sarūpēt nepieciešamās nepārtikas preces, pirms stājas spēkā jaunie ierobežojumi, 18 Rimi Hyper veikali lielākajās Latvijas pilsētās pagarina darba laiku 18. decembrī. Atsevišķi Rimi veikali strādās līdz plkst. 23.00, savukārt daļa veikalu līdz pat plkst. 24.00. Aktuālā informācija par veikalu darba laiku ir pieejama Rimi mājaslapā.

No 19. decembra līdz 11. janvārim Rimi veikalos tiek tirgotas pārtikas preces, higiēnas preces, pirmās nepieciešamības saimniecības preces, mobilo telefonu priekšapmaksas kartes, tabakas izstrādājumi, alkoholiskie dzērieni, dzīvnieku barība un preces, preses izdevumi, sabiedriskā transporta biļetes, mutes un deguna aizsegi un individuālie aizsardzības līdzekļi, kā arī ziedi. Preces, kas netiks tirgotas brīvdienās, tiks apklātas vai norobežotas ar lenti. Rimi veikalu darba laiks netiek mainīts.

Noteiktie ierobežojumi par pārtikas un nepārtikas tirdzniecību brīvdienās nav attiecināmi uz preču tirdzniecību Rimi e-veikalā, tostarp arī preču izsniegšanu Rimi Drive vai “Saņem šeit" punktos veikalā, ja preces iegādātas, izmantojot Rimi e-veikalu.

Pircēji bez sejas maskām vai neatbilstošā veidā lietotām maskām – neaizsedzot muti un degunu, veikalā netiek ielaisti un apkalpoti. Jau no 3. decembra visos Rimi veikalos vienam apmeklētājam tiek nodrošināti 15 kvadrātmetri platības, un veikalā atrodas ne vairāk kā 20 % no maksimāli iespējamā cilvēku skaita.

Mēs lūdzam visus klientus būt saprotošiem, ievērot valstī noteiktos likumus, pieklājīgi izturēties pret mūsu kolēģiem un cienīt viņu darbu šajos apstākļos. Arī viņiem nākas pielāgoties jauniem likumiem, situācijai un papildus saviem tiešajiem pienākumiem – preču pieejamības nodrošināšanai veikalos, un klientu apkalpošanai – jāveic uzraugošā funkcija un jāinformē klienti par masku nepieciešamību un citiem ierobežojumiem.

Atgādinām, ka, apmeklējot tirdzniecības vietas, papildus mutes un deguna aizsegam pircējiem jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi, jāievēro 2 m distance no citiem apmeklētājiem un darbiniekiem un veikals pēc iespējas jāapmeklē laikā, kad ir mazāka cilvēku plūsma. 


Populārākie raksti