Rimi veikalos tiek ieviesti stingrāki piesardzības noteikumi

04. Decembris, 2020
Saskaņā ar veiktajiem grozījumiem Ministru kabineta šī gada 6. novembra rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", stājas spēkā vairāki jauni noteikumi Rimi veikalos.

Visos Rimi veikalos vienam apmeklētājam tiek nodrošināta 15 kvadrātmetru platība un veikalā drīkst atrasties ne vairāk kā 20 % no maksimāli iespējamā cilvēku skaita. Informācija par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kas vienlaikus var atrasties veikalā, ir norādīta pie veikala ieejas. Tāpat ir samazināts arī iepirkumu grozu un ratu skaits, lai tas atbilstu maksimāli pieļaujamam cilvēku skaitam. Ja pie veikala ieejas nav pieejami brīvi iepirkumu grozi vai rati, nākamie pircēji veikalā nedrīkst ieiet.

Līdz ieviesto ierobežojumu atcelšanai, brīvdienās un svētku dienās Rimi veikalos tiek tirgotas tikai pārtikas preces un higiēnas preces. Sākot no šīs nedēļas brīvdienās un svētku dienās nevar iegādāties alkoholu, tabakas izstrādājumus un nepārtikas preces, izņemot iepriekš minētās higiēnas preces. Preces, kuras nedrīkst tirgot brīvdienās un svētku dienās, tiks noklātas ar nosedzošu materiālu, savukārt konkrētās produktu nodaļas, kas nedarbosies, tiks norobežotas ar lentu. Rimi veikalu darba laiks netiek mainīts.

Noteiktie ierobežojumi par pārtikas un nepārtikas tirdzniecību brīvdienās nav attiecināmi uz preču tirdzniecību Rimi e-veikalā, tostarp arī preču izsniegšanu Rimi Drive vai “Saņem šeit" punktos veikalā, ja preces iegādātas, izmantojot Rimi e-veikalu.

Vēl aizvien ir spēkā noteikums, ka pircēji bez sejas maskām vai neatbilstošā veidā lietotām maskām – neaizsedzot muti un degunu, veikalā netiks ielaisti un apkalpoti. Veikala apsardzei un darbiniekiem ir tiesības lūgt apmeklētājus ievērot epidemioloģiskās drošības prasības. Pie ieejas visos Rimi veikalos, kā arī veikalu iekštelpās ir izvietotas norādes par aizliegumu apmeklēt veikalu bez mutes un deguna aizsega.

Tostarp, lai neveicinātu pircēju pulcēšanos, kā arī saistībā ar to, ka tiek ierobežota nepārtikas preču pārdošana brīvdienās un svētku dienās, Rimi pārceļ vairākas esošās un plānotās mārketinga kampaņas.

Mutes un deguna aizsegus var nelietot bērni līdz 7 gadu vecumam un personas ar acīmredzamiem kustību traucējumiem vai psihiskās veselības traucējumiem, kuru dēļ personai trūkst spēju vai iemaņu mutes un deguna aizsega lietošanai.

Mēs lūdzam visus klientus izprast situāciju, ievērot valstī spēkā esošos normatīvo regulējumu, pieklājīgi izturēties pret mūsu veikalu darbiniekiem un cienīt viņu darbu šajos apstākļos, kad arī viņiem nākas pielāgoties jauniem noteikumiem, esošai situācijai un papildu saviem tiešajiem pienākumiem – nodrošināt preču pieejamību mūsu veikalos un apkalpot klientus, jāveic uzraugošā funkcija un jāinformē klienti par epidemioloģiskās drošības prasībām.

Atgādinām, ka apmeklējot tirdzniecības vietas, papildu mutes un deguna aizsegam, pircējiem jālieto dezinfekcijas līdzekļi, jāievēro vismaz 2 m distance no citiem apmeklētājiem un darbiniekiem, pēc iespējas veikalu jāapmeklē laikā, kad tajā ir mazāka cilvēku plūsma, kā arī jāiepērkas atbildīgi, uz veikalu nākot pa vienam un ar iepirkumu sarakstu, lai tādējādi samazinātu uzturēšanās laiku veikalā.

Visos Rimi veikalos tiek stingri  ievērotas iekšējās vadlīnijas, pievērsta pastiprināta uzmanība drošības, higiēnas un dezinfekcijas pasākumu ievērošanai. Rimi aicina Latvijas iedzīvotājus būt atbildīgiem gan pret sevi, gan apkārtējo cilvēku veselību un ievērot piesardzības pasākumus, proti, neapmeklēt veikalus, ja ir aizdomas par saslimšanu vai ir bijis kontakts ar Covid-19 slimnieku.


Populārākie raksti