Rimi: Visu mīlētāju dienā sievietes vislabprātāk vēlētos saņemt ziedus, vīrieši – noslēpumainu pārsteigumu

12. Februāris, 2009

Rimi izveidojis kārotāko Valentīna dienas dāvanu TOPu.

Aptaujājot Rimi pircējus un noskaidrojot, ko viņi vēlētos kā dāvanu Valentīndienā saņemt no sava mīļotā, Rimi izveidojis kārotāko dāvanu TOPu. Tas parāda, ka vīrieši šogad ir ievērojami romantiskāk noskaņoti kā sievietes. Daiļā dzimuma pārstāves vislabprātāk svētkos saņemtu ziedus, smaržas un rotaslietas, savukārt vīriešus visvairāk varētu iepriecināt tieši kāds mīļotās sarūpēts pārsteigums, divatā pavadīts laiks vai kāda sievietes pašas rokām gatavota dāvana.

Kāroto Valentīna dienas dāvanu TOPs 2009

Vīriešiem Sievietēm
1. Noslēpumains pārsteigums 1. Ziedi
2. Divatā pavadīts laiks 2. Smaržas
3. Paštaisīta dāvana 3. Romantisks ceļojums
4. Izglītojošas grāmatas 4. Nauda
5. Saldumi 5. Rotaslietas

 

Gandrīz trešdaļa daiļā dzimuma pārstāvju dāvanā vēlētos saņemt ziedus, turpretim katru desmito aptaujāto sievieti visvairāk varētu iepriecināt smaržas vai kāds romantisks ceļojums. Savukārt vīrieši daudz vairāk priecātos nevis par kādām konkrētām dāvanām, bet gan sievietes sarūpētu pārsteigumu. To atzinis katrs piektais aptaujātais stiprā dzimuma pārstāvis. Kopā pavadītu laiku vai pašas rokām gatavotu lietu par vislabāko dāvanu Mīlētāju svētkos uzskata desmitā daļa Rimi aptaujāto vīriešu.

15% Rimi aptaujāto pircēju dāvanas saviem mīļotajiem ir sarūpējuši jau laikus, taču lielākā daļa – vairāk nekā puse – Rimi pircēju par dāvanu savai otrajai pusītei domās tikai 14. februāra rītā. Kā galveno iemeslu, kāpēc dāvanu iegāde tiek atlikta uz pēdējo brīdi, aptaujātie min lielo aizņemtību. Savukārt gandrīz katrs desmitais nemaz nav ieplānojis apdāvināt savus mīļos.

Svētā Valentīna diena kļuvusi par iemīļotiem svētkiem Latvijas iedzīvotāju vidū. Rimi pircēju aptaujas rezultāti liecina, ka vairāk nekā 70% iedzīvotāju tos atzīmē katru gadu. Mīlestības svētku svinētāju pulkam ikgadu pievienojas arvien vairāk un vairāk atbalstītāju; katrs desmitais respondents apliecinājis, ka šos svētkus šogad atzīmēs pirmo reizi.

Visbiežāk cilvēki Valentīna dienu izvēlas svinēt mājās, kopā ar tuvākajiem. Lai arī šogad 14. februāris ir sestdiena, gandrīz 10% aptaujāto atzinuši, ka svētkus pavadīs strādājot.

Svētā Valentīna dienu cilvēki sāka svinēt 17. gadsimtā, jau 4 gadsimtus par vienu no klasiskākajām dāvanām tiek uzskatīti tieši saldumi. Savukārt Latvijā cilvēki par tipiskākajām Mīlētāju dienas dāvanām uzskata skūpstus, ziedus un mīkstās rotaļlietas sirds formā. Taču Rimi aicina iedzīvotājus atgriezties pie tradīcijām un saviem mīļajiem pagatavot īpašu svētku maltīti vai paštaisītas šokolādes konfektes. Lai popularizētu mīlestības svētku ideju, uzņēmuma Rimi Latvia vadības pārstāvji, uz brīdi kļūstot par Amoriem, 13. februāra vakarā Rimi veikalos pircējiem dāvinās šokolādi un aicinās iepriecināt savus mīļos.


Populārākie raksti