Rimi Zaļo darbu dienā pircējiem plāno uzdāvināt 30 000 auduma maisiņu

05. Oktobris, 2010

Svētdien, 10. oktobrī notiks globāla mēroga akcija „10.10.10. – vispasaules zaļo darbu diena”, kuru Latvijā koordinē biedrība Homo ecos. Akcijas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību CO2 izmešu radītajam kaitējumam un klimata pārmaiņām, aicinot cilvēkus pēc iespējas „zaļāk” dzīvot arī ikdienā. Šajā dienā visos Rimi veikalos Latvijā pircēji, kas būs iepirkušies virs Ls 10,- dāvanā saņems auduma maisiņu. Plānojam, ka 10. oktobrī pie saviem jaunajiem īpašniekiem nonāks vairāk kā 30 000 Rimi auduma maisiņu.

Sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu 10. oktobrī aicinām iedzīvotājus piedalīties akcijā „Atnes lietotus plastmasas maisiņus un apmaini tos pret videi draudzīgu auduma maisiņu!” Akcija notiks lielākajos Rimi hipermārketos Rīgā – t/p Alfa un t/c Spice plkst. 14.00 – 16.00.

Lai saņemtu auduma maisiņu, ikviens interesents ir aicināts atnest uz Rimi hipermārketiem t/p Alfa un t/c Spice 100g jeb aptuveni 4 lietotus lielos plastmasas maisiņus, kurus nosvērs un pieņems Latvijas Zaļā punkta tēls Punktuālis, iemainot tos pret jaunu Rimi auduma maisiņu.

„Kad pirms vairāk kā diviem gadiem veikalos ieviesām Rimi auduma maisiņus, bijām novērojuši, ka tikai retais pircējs izmanto daudzreiz lietojamas iepirkumu somas. Kopš tā laika esam piedzīvojuši pozitīvu izaugsmi. Divu gadu laikā Rimi un Supernetto pircēji ir iegādājušies aptuveni 834 000 dabai draudzīgu izstrādājumu iepirkumu maisiņus un kartona kastes. Uzdāvinot Rimi pircējiem vairāk kā 30 000 jaunus auduma maisiņus, mēs ceram, ka tie tiks turpmāk arī aktīvi izmantoti pirkumiem un citām ikdienas vajadzībām, un mēs kopīgi būsim spēruši vēl vienu soli tuvāk tīrai Latvijas dabai”, stāsta Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

„Plastmasas maisiņu pirmējā materiāla izgatavošanā tiek izmantota nafta, kas ir neatjaunojams, strauji izsīkstošs dabas resurss, tāpēc plastmasas maisiņu aizstāšana ar daudzkārt lietojamiem maisiem ir rūpes par vides ilgtspēju ilgtermiņā. Zaļā punkta pasākuma laikā savāktie maisiņi tiks pārstrādāti rūpnīcā „Nordic Plast” Olainē, kur tos mazgās, kausēs un granulēs un, kas zina – varbūt Tevis atnestais maiss jau otrreizējās izejvielas plastmasas granulas veidolā aizceļos uz Itāliju, Grieķiju, Nīderlandi vai kādu no citām zemēm, kur no „Nordic Plast” ražotajām granulām top jauni plastmasas sadzīves priekšmeti,” komentē Latvijas Zaļais punkts valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

Akcija tiek rīkota 10 nedēļas pirms ANO Meksikas konferences, kurā valstu līderi vēlreiz diskutēs par turpmāko stratēģiju klimata pārmaiņu samazināšanai. Akcijas galvenā doma ir aicināt katru pasaules iedzīvotāju sākt rīkoties, lai uzlabotu situāciju. Tieši mūsu ikdienas paradumi ir veids, kā mēs paši varam pasauli padarīt par labāku vai sliktāku vietu, kur dzīvot. Detalizētāku informāciju par citiem Latvijā plānotajiem pasākumiem iespējams izlasīt kampaņas koordinātoru mājaslapā www.homoecos.lv.
 


Populārākie raksti