Rimi ziedo vairāk nekā 1 tonnu pārtikas produktus siltu maltīšu pagatavošanai mediķiem

30. Marts, 2020
Rimi Latvia labdarības iniciatīvas “Maltītes mediķiem – Galds savējiem” ietvaros ziedojis vairāk nekā 1 tonnu dažādu pārtikas produktu maltīšu pagatavošanai mediķiem.

Ziedotā pārtika nonāks pie organizācijas HOSPISS LV pārstāvjiem, kuri to tālāk piegādās restorāniem sešās Latvijas pilsētās maltīšu pagatavošanai Covid-19 krīzes novēršanā iesaistītajiem medicīnas darbiniekiem.

Kopumā mediķu un citu medicīnas darbinieku pusdienu nodrošināšanai Rimi ziedojis gandrīz 500 kg gaļas un dažādu gaļas izstrādājumu, aptuveni 150 kg zivs filejas un pusfabrikātu, vairāk nekā 150 kg saldētu dārzeņu, ap 170 kg dažādu graudaugu, vairāk nekā 6500 olas, gandrīz 150 l eļļas un tikpat daudz sulas, kā arī citus produktus. Rimi sagādāto pārtiku uzņēmums HOSPISS LV tālāk nodos restorāniem Rīgā, Jelgavā, Ogrē, Liepājā, Daugavpilī un Jūrmalā, kas šos produktus izmantos siltu maltīšu pagatavošanai mediķiem un medicīnas darbiniekiem konkrētajās pilsētās. 

“Mēs pastāvīgi sazināmies ar nevalstiskajām organizācijām un sociālā atbalsta dienestiem, lai apzinātu viņu vajadzības un iespēju robežās sniegtu praktisku palīdzību. “Maltītes mediķiem – Galds savējiem” iniciatīva ir labs piemērs tam, kā ar kopīgiem spēkiem, sadarbojoties uzņēmumiem, iedzīvotājiem un sabiedriskajām organizācijām, varam sniegt vienotu atbalstu mūsu mediķiem šajā saspringtajā  un izaicinājumu pilnajā laikā. Tāpēc aicinu arī citus uzņēmumus savu iespēju robežās atbalstīt mediķus, ziedojot šai iniciatīvai finanšu līdzekļus Ziedot.lv platformā vai organizējot produktu piegādes restorāniem,” atzīst Rimi Latvia valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais.

Nodibinājuma “HOSPISS LV” valdes priekšsēdētāja Ilze Neimane-Nešpora skaidro, ka viņu mērķis ir iesaistīt atbalstītājus palīdzības sniegšanā tiem, kuru rokās ir visas Latvijas sabiedrības veselība – medicīnas darbiniekiem: “Ar ziedotāju un uzņēmēju atbalstu esam palīdzējuši organizēt ārkārtas apstākļos iesaistīto mediķu ēdināšanu, nedaudz atvieglojot to ikdienu. Domāju, ka tādā veidā pasakām mediķiem PALDIES par pašaizliedzīgo darbu šajos apstākļos visas sabiedrības vārdā.”

Ikviens Latvijas iedzīvotājs un uzņēmums ir aicināts atsaukties un ziedot labdarības organizācijas Ziedot.lv un nodibinājuma “HOSPISS LV” iniciatīvai “Maltītes mediķiem – Galds savējiem” bezmaksas silta ēdiena nodrošināšanai Covid-19 krīzes novēršanā iesaistītajiem medicīnas darbiniekiem: https://www.ziedot.lv/maltites-medikiem-galds-savejiem-3664

Reaģējot uz apkārtējo situāciju un novērtējot mediķu darbu, Rimi Latvia nogādājis speciālas pārtikas enerģijas pakas 3350 Neatliekamās medicīniskās  palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem visā Latvijā, nodrošinājis maltīti mediķiem mobilajās Covid-19 testu teltīs, kā arī atbalstījis Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas darbiniekus.

Rimi aicina Latvijas iedzīvotājus būt atbildīgiem gan pret sevi, gan apkārtējo cilvēku veselību un ievērot piesardzības pasākumus, proti, neapmeklēt veikalus, ja ir aizdomas par saslimšanu vai ir bijis kontakts ar Covid-19 slimnieku, kā arī ievērot karantīnu, atgriežoties no ārzemēm.


Populārākie raksti