Sadzirdēt savu māmiņu!

13. Marts, 2009

Bērniem ar nopietniem dzirdes traucējumiem ir dažādi sapņi. Bērni vēlas dzirdēt savas māmiņas balsi, vēlas būt līdzvērtīgi vienaudžu rotaļās, vēl citiem gribētu dzirdēt klavieru skaņas vai pasaku filmas. Martā ikviens Rimi veikalu pircējs ir aicināts ziedot, lai sešiem vājdzirdīgiem bērniem iegādātos digitālos dzirdes aparātus un sniegtu viņiem iespēju dzirdēt savu māmiņu un krāšņo pasauli sev apkārt, iemācīties runāt un lasīt.

Valsts apmaksātie lineārie dzirdes aparāti izkropļos skaņu, rada skaņas sprādziena efektu, kas bieži izraisa galvas sāpes. Ar lineāriem dzirdes aparātiem ir apgrūtināta valodas uztvere un bērni nevar saprast skolotāja teikto. Turklāt, lai sasniegtu labākus rezultātus, digitālie dzirdes aparāti jālieto pēc iesējas agrīnākā vecumā. Visi seši bērniņi ir pirmskolas vecumā un tas nozīmē, ka ir cerības, ka viņi spēs apgūt runu, valodu, sāks mācīties lasīt un ļoti iespējams, ka pat varēs apmeklēt vispārizglītojošu skolu.

Palīdzēsim sadzirdēt māmiņu Artūram (nepilni 2 gadiņi), Kristeram (3 gadiņi), Jānim (3 gadiņi), Eduardam (3 gadiņi), Mārcim (3 gadiņi) un Aleksandrai (3 gadiņi)!


Populārākie raksti