Sākas labdarības akcija Palīdzi Dakterim Klaunam būt tur, kur viņu gaida!

01. Aprīlis, 2019
Biedrība Dr. Klauns uzsāk savu ikgadējo labdarības akciju Palīdzi Dakterim Klaunam būt tur, kur viņu gaida!

Tajā ikvienam ir iespēja ziedot, līdz 29. aprīlim Rimi veikalos iegādājoties Dakteru Klaunu simbolu – sarkanos degunus, ziedojot pie kasēm izvietotajās ziedojumu kastītēs vai arī nopērkot zīmola Rasēns piena produktus. Visi saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Dakteru Klaunu regulāram ikdienas darbam un palīdzēs viņiem būt tur, kur gaida mazie pacienti, viņu vecāki un mediķi – Latvijas slimnīcās. 

Lai vairotu sabiedrības izpratni un atbalstu Dakteru Klaunu veiktajam darbam Latvijas slimnīcās,  aicinām uzlikt sarkano degunu, nofotografēties vai nofilmēties un publicēt to sociālajos tīklos, lietojot tēmturi #smaidsradasmaidu. Savu atbalstu kampaņai sociālajos tīklos pauž aktieri, sportisti, žurnālisti, TV programmu vadītāji, dejotāji, mūziķi un citas sabiedrībā pazīstamas personības. 

Sešos gados Dakteri Klauni ne tikai Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS), bet arī piecās citās Latvijas slimnīcās ir pierādījuši, ka, lai cik nepatīkama ir slimība, atveseļošanās procesā vitāli svarīgi atrast vietu smaidam, siltumam un cerībai. Par to liecina neskaitāmie paldies, kurus Dakteri Klauni ik dienu saņem no mazajiem pacientiem, viņu vecākiem, kā arī medmāsām un ārstiem.

Jāatzīmē, ka pirmie 13 Dakteri Klauni 2013. gadā sāka darboties divās slimnīcās – Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā Rīgā un Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī. Savukārt 2018. gadā Dakteri Klauni darbojās jau sešās Latvijas slimnīcās, sniedzot atbalstu un siltumu gandrīz 10 000 bērniem. Lai Dakteri Klauni varētu turpināt palīdzēt bērniem, ir svarīgi nodrošināt regulāru ilgtermiņa atbalstu, uz ko biedrība Dr. Klauns cer, īstenojot šo labdarības kampaņu.

“Veiksmīgam Dakteru Klaunu darbam īpaši svarīgs ir ilgtermiņa atbalsts. Tas dod mums pamatu un iespēju plānot tālāko darbu, īstenot sapni par priecīgiem bērniem Latvijas slimnīcās, tāpēc ļoti novērtējam mūsu ilggadējo sadarbības partneru un līdzcilvēku ieguldījumu. Šāds atbalsts ir īpaši svarīgs arī tāpēc, ka bērni un viņu vecāki, arī slimnīcu personāls paļaujas uz Dakteriem Klauniem. Viņiem svarīgi ir zināt, ka Dakteri Klauni slimnīcās būs līdzās visdažādākās situācijās,” skaidro biedrības Dr. Klauns vadītāja Marianna Milovska. 

“Atbalsts bērniem un tiem, kas nonākuši sarežģītās dzīves situācijās, ir viena no mūsu prioritātēm. Tāpēc Dakteri Klauni jau vairākus gadus ir arī mūsu draugi, jo mūs vieno kopīgas vērtības – sirsnība un vēlēšanās palīdzēt. Tāpēc ar prieku piekritām piedalīties akcijā, lai savestu kopā tos, kam palīdzība ir nepieciešama un tos, kas var un vēlas izdarīt kādu labu darbu,” stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa.  

No programmas sākuma Dakteriem Klauniem līdzās ir bijis pastāvīgais partneris – Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums Food Union, kas arī šogad akcijas laikā turpinās atbalstīt viņu darbu, ziedojot 1 eiro centu no katra iegādātā Rasēns produkta mazo pacientu priekam slimnīcās visā Latvijā.

“Mēs no sirds vēlamies, lai bērni, kuri nonākuši slimnīcās, ātrāk atveseļotos un atgrieztos mājās. Mums tas ir īpaši svarīgi tādēļ, ka Food Union uzmanības centrā ir tieši cilvēki. Jūtamies lepni par to, ka jau 6 gadus esam Dakteru Klaunu labākie draugi, kā rezultātā 15 tūkstoši bērni, uzturoties Latvijas slimnīcās, ir saņēmuši viņiem tik ļoti nepieciešamo uzmundrinājumu. Palīdzēsim dakteriem klauniem arī šogad būt tur, kur viņus gaida!” aicina Normunds Staņēvičs, Food Union finanšu direktors Eiropā.

Vairākus gadus Dakterus Klaunus labdarības akcijā atbalsta arī Latvijas Televīzija. “Dakteri Klauni slimnīcās veic vērtīgu darbu, kas nav ne ārstu, ne māsiņu, ne mazo pacientu vecāku spēkos – rada smaidu visgrūtākajos brīžos un palīdz aizmirsties, kad nomāktība ņem virsroku. Latvijas Televīzijai ir gods jau vairākus gadus atbalstīt šo sociālo kampaņu, un man ir prieks, ka varam būt daļa no tik iekļaujoša un sirsnīga projekta,” atzīst LTV pagaidu valdes locekle Vikija Valdmane-Rozenberga. 

Dakteru Klaunu darbu ikviens līdzcilvēks var atbalstīt arī ilgtermiņā, pieslēdzot regulāro bankas maksājumu uz vairākiem mēnešiem. Modernās tehnoloģijas palīdz ziedotājiem taupīt laiku, bet Dakteriem Klauniem regulāri doties pie bērniem slimnīcās.

Ziedot Dakteru Klaunu programmai iespējams arī veicot pārskaitījumu biedrībai Dr. Klauns mājaslapā www.drklauns.lv un zvanot pa ziedojumu tālruni 90006666, tā ziedojot 4.27 EUR.

Regulāro maksājumu ziedojumam Dakteru Klaunu darbam var pieslēgt internetbankā, izvēloties ikmēneša maksājuma summu un norādot: 
Biedrība Dr. Klauns
Reģ.nr. 40008199816
AS SEB Banka, kods UNLALV2X
Konts: LV43UNLA0050019740644

Biedrība Dr. Klauns kā sabiedriska labdarības organizācija darbojas kopš 2012. gada, un tās pārstāvji – 30 profesionāli medicīnas klauni – katru dienu dodas uz Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcu un citām slimnīcām Latvijā, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglojot mazo pacientu ikdienu, kamēr tie uzturas slimnīcā. Dakteru Klaunu projektu biedrība Dr. Klauns īsteno sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu un ar Izraēlas vēstniecības, Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma Food Union un Pētera Avena labdarības fonda Paaudze atbalstu. 
 


Populārākie raksti