Sākas Rimi Rīgas maratona labdarības kampaņa “Labas gribas kilometri”

03. Augusts, 2022
Šorīt simboliskā skrējienā uz AB dambja tika atklāta Rimi Rīgas maratona labdarības kampaņa “Labas gribas kilometri”, kas tapusi sadarbībā ar Rimi, Bērnu slimnīcas fondu un Latvijas televīziju.

Kampaņa, kura šogad norisināsies jau trešo gadu, no 1. līdz 31. augustam aicina skriet par tiem, kuri nevar, ziedojot bērniem ar kustību traucējumiem. Iepriekšējos divos gados kampaņa savākusi vairāk nekā 50 000 eiro, tādēļ organizatori uz iedzīvotāju atsaucību skriet un ziedot cer arī šogad. Ziedot iespējams Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā, zvanot Bērnu slimnīcas fondam pa tālruni 90006681 vai iegādājoties koši dzeltenus kurpju šņoru komplektus Rimi, savukārt, savus “Labas gribas kilometrus” katrs var noskriet jebkurā vietā Latvijā, iepriekš reģistrējoties Rimi Rīgas maratona skriešanas klubā.

Labdarības kampaņu “Labas gribas kilometri” Rimi Rīgas maratons jau trešo gadu pēc kārtas rīko sadarbībā ar Rimi, Bērnu slimnīcas fondu un Latvijas televīziju, aicinot skriet par tiem, kuri nevar, vācot ziedojumus bērniem ar kustību traucējumiem.

“Esmu gandarīta, ka “Labas gribas kilometri” izvērtusies par tradīciju, kas apvieno sabiedrību, aicinot kustēties visus, kuri to spēj, lai atbalstītu bērnus, kuriem kustību prieks vēl ir tikai sapnis. Pateicoties Rimi Rīgas maratona kampaņai, iepriekšējos gados kopā saziedoti ap 51 116 eiro, kas ir palīdzējusi 22 bērniem ortopēdisko apavu, modulāro sēdēšanas sistēmu un pārvietošanās palīgierīču iegādei. Jā, varbūt šie bērni neskries maratonu, bet cilvēku atbalsts viņiem ir palīdzējis dzīvē iet uz priekšu. To mēs redzam arī kampaņas atklāšanas pasākumos, satiekot bērnus, kuriem jau esam palīdzējuši un kuri ar katru gadu spēj arvien vairāk. Turklāt cilvēku sniegtā palīdzība un iespēja bērnam sarūpēt nepieciešamo veselības uzlabošanai ģimenēm ir arī ļoti svarīgs morāls atbalsts,” stāsta Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa. “Lai arī ar šo gadu valsts finansējums tehniskajiem palīglīdzekļiem ir palielināts, tomēr vēl joprojām redzam, ka bērniem ir un būs nepieciešams atbalsts ortopēdisko apavu un atsevišķu ortožu līdzfinansēšanā. Lai uzlabotu bērniem tehnisko palīglīdzekļu pieejamību Latvijā, Bērnu slimnīcas fonds “Aktīvo iedzīvotāju fonda” finansēta projekta “Es un Tu, Mēs” ietvaros rīko diskusijas ar atbildīgajām ministrijām un nozares ekspertiem. Ticam, ka līdz 2023. gada decembrim mēs kopīgi varēsim izveidot tehnisko palīglīdzekļu sistēmas plānu, kas būtiski atvieglos bērnu dzīvi un veicinās to maksimālu attīstību,” komentēja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

 

“No “Labas gribas kilometru” pagājušā gada kampaņā savāktajiem līdzekļiem mūsu dēls Francis tika pie ortozēm un ortopēdiskajiem apaviem. Francis skrien, spēlē futbolu, brauc ar velosipēdu, laivo un vienkārši ir ļoti aktīvs puisis. To visu mēs varam darīt, jo viņam ir ortozes. Un nav nekā labāka, kā kvalitatīvi pavadīt laiku ar savu bērnu ārā, dabā, kad viņš ir neierobežots savās kustībās! Speciālistiem ir jābūt zinošiem, lai izgatavotu tādas ortozes, kas iztur viņa aktivitāti. Francim šis atbalsts ir ļoti būtisks, tāpēc paldies katram, kas uzdrošinās pievienot maratonam savu labās gribas kilometru, ne vien skrienot un ziedojot naudu, bet arī ar savu rīcību iedvesmojot tos bērnus, kam dzīves laikā staigājamie kilometri vēl tikai priekšā,” pateicību pauda kampaņas vēstneša Franča mamma.

Ziedošanas iespējas “Labas gribas kilometros”

Ziedot šogad iespējams ne tikai tradicionālajos veidos, bet arī iegādājoties košu skriešanas kurpju šņoru komplektu, kas būs pieejami Rimi e-veikalā un pie Rimi kasēm – organizatori cer, ka tieši košās kurpju šņores būs vēl viens sirsnīgs pamudinājums skrējējiem ziedot.

Visu augustu ziedojumus bērniem ar kustību traucējumiem iespējams veikt:

  1. Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā;
  2. Rimi Rīgas maratona virtuālā skriešanas kluba “Labas gribas kilometru” izaicinājuma platformā Labas gribas kilometri, kuras “ZIEDOT” poga aizvedīs tieši uz Bērnu slimnīcas fonda mājaslapu;
  3. Zvanot Bērnu slimnīcas fondam pa tālruni 90006681 (ar katru zvanu tiek ziedots 1,42 Eur);
  4. Iegādājoties stilīgu koši dzeltenu kurpju šņoru komplektu Rimi e-veikalā vai pie Rimi kases (komplekta cena 1,99 Eur). Visi ieņēmumu no kurpju šņoru tirdzniecības tiks ziedoti Bērnu slimnīcas fondam.

Reģistrācija “Labas gribas kilometriem”

Simboliski uzskaitīt visus labdarības akcijas laikā noskrietos vai noietos kilometrus skriešanas mīļotāji aicināti Rimi Rīgas maratona Skriešanas klubā – izaicinājumā “Labas gribas kilometri”. Ja iespējams, organizatori aicina ziedot par katru noskrieto kilometru, bet, protams, būs pateicīgi par jebkuru “Labas gribas kilometru” akcijas kontā ziedotu summu, katru nopirkto kurpju šņoru pāri vai labdarības zvanu uz Bērnu slimnīcas fondu. Augustā jāskrien vai jāsoļo ar cēlu mērķi – par tiem, kuri nevar!

Rimi Rīgas maratons nākamgad notiks 6. un 7. maijā

Nākamgad skriesim nedēļu agrāk nekā ierasts un Rimi Rīgas maratons 2023. gadā notiks jau maija pirmajā nedēļas nogalē 6.-7. maijā. Reģistrēties jau tagad iespējams maratona, pusmaratona un 10 kilometru distancēm, savukārt, īsāko distanču - 5 kilometru un DPD jūdzes reģistrācija tiks atklāta vasaras beigās. Bet bērnu un jauniešu tik pieprasītajam Latvijas Skolu kausam un Bērnu dienas distancēm reģistrācija tiks atklāta tuvojoties pasākumam. Organizatori aicina neatlikt un reģistrēties jau tagad 2023. gadā krāšņākajiem pilsētas skriešanos svētkiem, lai izmēģinātu Pasaules čempionātam speciāli radītās trases!


Populārākie raksti