Saziedoti nepieciešamie līdzekļi specializēto krēslu iegādei

10. Maijs, 2017

Rimi un Supernetto veikalu tīklu klienti mēneša laikā labdarības akcijā ir saziedojuši 21 483,76 eiro specializētu krēslu iegādei Bērnu slimnīcas jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļai. Specializētie krēsli palīdzēs tiem mazajiem pacientiem un viņu vecākiem, kuri ikdienā ilgstoši tur mazuli tā sauktajā ķengura metodē, tādejādi veicinot ātrāku un veiksmīgāku bērna atveseļošanos un augšanu.


“Esam ļoti priecīgi un pateicīgi cilvēkiem par atsaucību, jo ziedotie līdzekļi palīdzēs Bērnu slimnīcas pašu mazāko pacientu vecākiem jau pavisam drīz savu atbalstu mazulim sniegt daudz labākos un piemērotākos apstākļos. Vecāku klātbūtne un ilgstoša bērniņa turēšana tā sauktajā ķengura metodē ir svarīga un vērtīga ne tikai mammai un tētim, bet arī bērnam. Tā ir pasaulē atzīta un ārstu rekomendēta terapijas metode, tāpēc jaunus, specializētus krēslus nodaļā gaida arī ārsti un māsiņas!” pateicību pauda Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.
“Kopā mēs esam paveikuši lielu darbu un varam būt lepni! Sākotnēji kopā ar Bērnu slimnīcas fondu cerējām savākt vismaz 15 000 eiro specializēto krēslu iegādei, tāpēc no sirds pateicamies ikvienam Rimi un Supernetto apmeklētājam visā Latvijā, kuri palīdzēja piepildīt šo sapni par iespējām nodrošināt vecākiem un bērniem atveseļošanās procesam piemērotus apstākļus – ceram, ka rudenī vecāki jau varēs tos novērtēt,” stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.


Mazie pacienti, kuru svars dažkārt nesasniedz pat vienu kilogramu, Bērnu slimnīcā ikdienā uzturas īpašās gultās vai inkubatoros, un ir pieslēgti daudziem aparātiem, kas ļauj viņiem augt, kļūt stiprākiem un veseļoties. Taču ar to ir par maz, jo katram mazulim ikdienā nepieciešams arī mammas un tēta pieskāriens. Pasaulē ir plaši izplatīta un uz zinātniskiem pierādījumiem balstīta terapijas metode, kas zināma kā ķengura metode, kad mamma un tētis ilgstoši tur bērnu uz krūtīm. Iespēja būt cieši blakus un sajust vienam otru ir svarīga gan bērnam, gan viņa vecākiem, kuriem šis ir emocionāli un arī fiziski grūts laiks.


Katru gadu Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā ārstējas aptuveni 300 bērni no visas Latvijas, kuri ir piedzimuši priekšlaikus vai ir ar nopietnām veselības problēmām. Lai palīdzētu mazajiem pacientiem atveseļoties un izaugt lieliem, nodaļa ir aprīkota ar mūsdienīgām tehnoloģijām, un par bērnu veselību rūpējas pieredzējuši un zinoši ārsti un medmāsas.


Labdarības akcijai varēja ziedot no 23.marta līdz 26.aprīlim visos Rimi un Supenetto veikalos visā Latvijā, kā arī ziedojot Mans Rimi naudas uzkrājumu Rimi kioskos, mājas lapā www.mansrimi.lv, un Bērnu slimnīcas fonda mājas lapā www.bsf.lv.


Populārākie raksti