Sestdien Liepājā noskaidros gardāko kūku cepējas Kurzemē

08. Jūlijs, 2015

Jau sestdien, 11. jūlijā Liepājā, Vites ielas un Kūrmājas prospekta stūrī no plkst. 12.00 līdz 14.30 prasmīgākās Kurzemes saimnieces rādīs, greznos un dekorēs savus krāšņos un saldos meistardarbus, sacenšoties Rimi Latvia rīkotā konkursa Latvijas gardākā kūka otrajā reģionālajā pusfinālā. Kurzemes pusfinālā Liepājā tiksies desmit labākās kūku cepējas no Kurzemes, kad draudzīgā cīņā tiks noskaidrotas divas prasmīgākās saimnieces, kuras aizstāvēs Kurzemes reģiona un savas kūkas godu konkursa finālā Rīgā, kā arī pretendēs uz Latvijas gardākās kūkas cepējas titulu.

Dalībai konkursa reģionālajā pusfinālā Liepājā kopumā kūku meistares no Kurzemes – Liepājas, Talsiem, Tukuma un citām pilsētām - iesniegušas 18 kūku receptes, kuru vidū ir gan tradicionālās medus un biskvīta kūkas, gan citi oriģināli un mazāk zināmi svētku gardumi. Kurzemes saimnieču iesniegtās kūku receptes tika vērtētas pēc tādiem kritērijiem kā kūkas vizuālais noformējums un kūkas oriģinalitāte, receptes sastāvdaļu daudzveidība, kā arī pamatojums, kādēļ šī kūka ir pelnījusi iegūt Latvijas gardākās kūkas titulu. Latvijā pazīstami ēst gatavošanas eksperti – Rimi Gardēži – dalībai konkursa Kurzemes pusfinālā izvirzījuši 10 kūku recepšu autores:

  • Intu Lākuti (kūka Pastaiga mākoņos )
  • Inetu Siksnu (kūka Svētku)
  • Agnetu Gulbi (Āboliņa medus un bišu maizes kūka ar svaigām ogām)
  • Inetu Zveju (kūka Mežrozīte)
  • Sandru Feizaku (kūka Ķiršu Pandoras noslēpums)
  • Diānu Fridrihsoni (Medus kūka)
  • Sarmīti Volkovu (kūka Mājas pērle)
  • Annu Katrīnu Lieģenieci (Karamē kūka)
  • Ilzi Krauzi (kūka Saldais sapnis)
  • Kristīni Zīverti (Vasaras kūka)


Rimi Gardēde, veselīga uztura speciāliste Inga Pūce stāsta, ka, vērtējot Kurzemes saimnieču pieteikumus, uzmanība tika pievērsta vairākiem nozīmīgiem faktoriem: „Svarīgs ir ne tikai atbilstošs kūkas nosaukums, bet arī tās stāsts un sastāvdaļas, jo cepējām ir jābūt radošām un jāiegulda pūles, lai izdomātu ko jaunu un izsmalcinātu. Protams, bija sarežģīti izvēlēties 10 pusfinālistes, jo kūkas nogaršot varēju tikai savā iztēlē, tāpēc gaidu konkursa pusfinālu Liepājā, lai nobaudītu interesantos kūku sastāvdaļu salikumus, kas mani pārsteidza visvairāk.” Inga Pūce norāda, ka vērtējumu būtiski ietekmē kūkas saturs un garšu saskaņa, tāpēc saimniecēm tam jāpievērš īpaša uzmanība.

Kurzemes desmit gardākās kūkas Liepājā vērtēs ne vien Rimi Gardēži - Normunds Baranovskis, Inga Pūce, Liene Zemīte, Signe Meirāne, zināmā garšu eksperte Ilze Jurkāne -, bet arī Liepājas pilsētas mērs Uldis Sesks. Viņi klātienē vērtēs ne vien kūku garšas bagātību, bet arī vizuālo noformējumu un Kurzemes kūku cepēju meistarību. Katra reģiona pusfināla divas labāko recepšu autores dāvanā saņems virtuves kombainu. Vēlāk visi konkursa Latvijas gardākā kūka pusfinālu uzvarētāji tiksies Rīgā, lai sacenstos par galveno balvu – dāvanu karti no Rimi 500 eiro vērtībā un Latvijas gardākās kūkas cepēja titulu.

Kurzemes reģiona kūku konkursa pusfināls Liepājā norisināsies Vites ielas un Kūrmājas prospekta stūrī, Jūras svētku un mūzikas festivāla Summer Sound laikā. Pasākums tiks atklāts plkst.12.00, tā laikā par muzikālo baudījumu rūpēsies bijušais mūzikas grupas PER dalībnieks Pēteris Upelnieks. Savukārt mazākie pasākuma apmeklētāji varēs radoši izpausties Rimi bērnu stūrītī. Pasākuma noslēgumā Rimi Gardēži klātesošos priecēs ar gardu pārsteigumu. Kas attiecas uz konkursa kūku degustēšanu pasākuma dienā, tad tās tiks nodotas Liepājas bērnu namam, iepriecinot mazos liepājniekus šajā svētku dienā.

Konkursam Latvijas gardākā kūka kopumā tika pieteiktas 154 kūkas no pieciem Latvijas kultūrvēsturiskajiem reģioniem – Rīgas Kurzemes, Zemgales, Latgales un Vidzemes. Visčaklākās saimnieces un pieteikumu iesniedzējas bijušas kūku meistares no Rīgas un Vidzemes, konkursam piesakot 101 pašgatavotu kūku. Ar konkursā pieteiktajām kūku receptēm var iepazīties Rimi Gardēži mājaslapā www.gardezi.lv.

 


Populārākie raksti