Sestdien Rēzeknē noskaidros gardāko kūku cepējas Latgalē

29. Jūlijs, 2015

1. augustā Rēzeknē, Galdnieku ielā 8, no plkst. 12.00 līdz 15.00 prasmīgākās Latgales saimnieces rādīs, greznos un dekorēs savus krāšņos un saldos meistardarbus, sacenšoties Rimi Latvia rīkotā konkursa Latvijas gardākā kūka ceturtajā reģionālajā pusfinālā. Latgales pusfinālā Rēzeknē tiksies astoņas labākās kūku cepējas no Latgales, kad draudzīgā cīņā tiks noskaidrotas divas prasmīgākās saimnieces, kuras aizstāvēs Latgales reģiona un savas kūkas godu konkursa finālā Rīgā, kā arī pretendēs uz Latvijas gardākās kūkas cepējas titulu.


Dalībai konkursa reģionālajā pusfinālā Rēzeknē kopumā kūku meistares no Latgales – Rēzeknes, Gulbenes, Varakļāniem un citām pilsētām - iesniegušas 12 kūku receptes, kuru vidū ir gan tradicionālās biskvīta un šokolādes kūkas, gan citi oriģināli un mazāk zināmi svētku gardumi. Latgales saimnieču iesniegtās kūku receptes tika vērtētas pēc tādiem kritērijiem kā kūkas vizuālais noformējums un kūkas oriģinalitāte, receptes sastāvdaļu daudzveidība, kā arī pamatojums, kādēļ šī kūka ir pelnījusi iegūt Latvijas gardākās kūkas titulu. Latvijā pazīstami ēst gatavošanas eksperti – Rimi Gardēži – dalībai konkursa Latgales pusfinālā izvirzījuši 8 kūku recepšu autores:

  • Ilzi Rudzišu (kūka Svaigais citronu mākonis)
  • Veniju Rancāni (kūka Vasaras nakts)
  • Vitu Dauksti (kūka Latgales meitene)
  • Andu Lūsi (Brūniņmātes kūka)
  • Jevgeņiju Zaicevu (kūka Šokolādes kārdinājums)
  • Martu Rubinu (Martas kūka)
  • Skudru ģimeni (kūka Skudru pūznis)
  • Solvitu Avdeviču (Šokolādes cepumu kūka)


Rimi Gardēde, zināmā garšu eksperte Ilze Jurkāne stāsta: „Esmu ļoti priecīga, ka viens no konkursa reģionālajiem pusfināliem notiek Rēzeknē, jo man patīk gan Latgale, gan latgaļu valoda un mūzika, ko ceru sadzirdēt arī sestdien. Interesanti, ka Latgales recepšu pieteikumu vidū bija vairākas sāļo kūku receptes, kas mani kā sāļo ēdienu cienītāju īpaši uzrunāja. Vērtēšanā starp atsevišķu kūku degustēšanu vienmēr ir vajadzīgs skābs gurķis vai pat siļķe, jo tie palīdz labāk izgaršot katru kūku un noteikt divas labākās no visām. Vēlos iedrošināt Latgales saimnieces sestdien parādīt sevi un savu kūku no vislabākās puses, uzsverot tās īpašās lietas, kas padara saimnieci un viņas gardo veikumu unikālu.”

Latgales astoņas gardākās kūkas Rēzeknē vērtēs ne vien Rimi Gardēži – Signe Meirāne un zināmā garšu eksperte Ilze Jurkāne, bet arī Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs un pašvaldības aģentūras Rēzeknes kultūras un tūrisma centra vadītāja Jūlija Daņiļina. Viņi klātienē vērtēs ne vien kūku garšas bagātību, bet arī vizuālo noformējumu un Latgales kūku cepēju meistarību. Katra reģiona pusfināla divas labāko recepšu autores dāvanā saņems virtuves kombainu. Vēlāk visi konkursa Latvijas gardākā kūka pusfinālu uzvarētāji tiksies Rīgā, lai sacenstos par galveno balvu – dāvanu karti no Rimi 500 eiro vērtībā un Latvijas gardākās kūkas cepēja titulu.

Latgales reģiona kūku konkursa pusfināls Rēzeknē norisināsies Galdnieku ielā 8 pilsētas svētku ietvaros. Pasākums tiks atklāts plkst.12.00, tā laikā par muzikālo baudījumu rūpēsies leģendārais estrādes dziedātājs Žoržs Siksna. Savukārt mazākie pasākuma apmeklētāji varēs radoši izpausties Rimi bērnu stūrītī. Pasākuma noslēgumā Rimi Gardēži klātesošos priecēs ar gardu pārsteigumu. Kas attiecas uz konkursa kūku degustēšanu pasākuma dienā, tad tās tiks nodotas Bērnu sociālo pakalpojumu centram, iepriecinot mazos rēzekniešus šajā svētku dienā.

Konkursam Latvijas gardākā kūka kopumā tika pieteiktas 154 kūkas no pieciem Latvijas kultūrvēsturiskajiem reģioniem – Rīgas Kurzemes, Zemgales, Latgales un Vidzemes. Visčaklākās saimnieces un pieteikumu iesniedzējas bijušas kūku meistares no Rīgas un Vidzemes, konkursam piesakot 101 pašgatavotu kūku. Ar konkursā pieteiktajām kūku receptēm var iepazīties Rimi Gardēži mājaslapā www.gardezi.lv.


Populārākie raksti