Sestdien Rīgā noskaidros gardāko kūku cepējus Rīgas reģionā

22. Jūlijs, 2015

Jau sestdien, 25. jūlijā Rīgā, pie Rimi hipermārketa t/p Alfa no 12.00 līdz 14.30 prasmīgākie Rīgas reģiona kūku cepēji izrādīs un grezni dekorēs savus krāšņos un saldos meistardarbus, sacenšoties Rimi Latvia rīkotā konkursa Latvijas gardākā kūka trešajā reģionālajā pusfinālā. Rīgas reģiona pusfinālā Rīgā tiksies desmit labākie kūku meistari gan no Rīgas, gan tās apkārtnes, kad draudzīgā cīņā tiks noskaidroti divi prasmīgākie kūku cepēji, kuri aizstāvēs Rīgas reģiona un savas kūkas godu konkursa finālā Rīgā, kā arī pretendēs uz Latvijas gardākās kūkas cepēja vai cepējas titulu.

Dalībai konkursa reģionālajā pusfinālā Rīgā kopumā kūku cepēji no Rīgas reģiona – Ulbrokas, Ķekavas, kā arī no Rīgas - iesnieguši 62 kūku receptes, kuru vidū ir gan tradicionālās medus, vārītā krēma un biskvīta kūkas, gan mazāk zināmi gardumi. Rīgas reģiona meistaru iesniegtās kūku receptes tika vērtētas pēc tādiem kritērijiem kā kūkas vizuālais noformējums un kūkas oriģinalitāte, receptes sastāvdaļu daudzveidība, kā arī pamatojums, kādēļ šī kūka ir pelnījusi iegūt Latvijas gardākās kūkas titulu. Latvijā pazīstami ēst gatavošanas eksperti – Rimi Gardēži – dalībai konkursa Rīgas reģiona pusfinālā izvirzījuši 10 kūku recepšu autorus:

  • Ritvaru Tomu Loginu (kūka Latvijas Zaļais… )
  • Laimdotu Berģīti (kūka Laimes Zeme)
  • Janu Bani (kūka Latvijas ogu grozs)
  • Olgu Borovensku (kūka Dzintara krasts)
  • Inesi Krūmiņu (kūka Zemnieces dobe)
  • Innu Rogovu (Pasakaina burkānu kūka)
  • Lauru Rozenfeldi (kūka Primadonna)
  • Svetlanu Gorti (kūka Medusmeringa)
  • Natalju Kuzņecovu (Trīskāršā šokolādes torte)
  • Līvu Smiltnieci (kūka Gardā Cielaviņa)Rimi Gardēde, ēdiena mākslas kritiķe Signe Meirāne stāsta, ka izvērtēt Rīgas reģiona meistaru iesniegtos kūku recepšu pieteikumus līdz šim ir bijis visgrūtākais uzdevums: „Kūkas aptvēra daudz dažādu interesantu un arī klasisku garšu un sajūtu. Konkurence starp iesniegtajām kūku receptēm bija sīva, jo savus favorītus izvēlējos tikai pēc trešā vērtēšanas piegājiena. Apzinos, ka konkursa fināls būs ļoti spraigs un interesants, jo mums, Rimi Gardēžiem, būs jāizvēlas vismīļākā no vismīļākajām kūkām, kuras jau iepriekš vienprātīgi esam atzinuši par titula cienīgām.” Signe Meirāne pusfināla dalībniecēm iesaka rūpīgi sagatavoties: „Vērtīgi pirms kūkas dekorēšanas uzsākšanas ir uzrakstīt darbības plānu, kā to dara arī profesionāļi. Tas palīdz saspringtās situācijās. Un, kūku meistari, noteikti pieturieties pie jau pārbaudītām metodēm, pusfināla dienā eksperimenti var neattaisnot uz tiem liktās cerības!”

Rīgas reģiona desmit gardākās kūkas Rīgā vērtēs Rimi Gardēži - Normunds Baranovskis, Signe Meirāne, Inga Pūce un Liene Zemīte. Viņi klātienē vērtēs ne vien kūku garšas bagātību, bet arī vizuālo noformējumu un Rīgas reģiona kūku cepēju meistarību. Katra reģiona pusfināla divi labāko recepšu autori dāvanā saņems virtuves kombainu. Vēlāk visi konkursa Latvijas gardākā kūka pusfinālu uzvarētāji tiksies Rīgā, lai sacenstos par galveno balvu – dāvanu karti no Rimi 500 eiro vērtībā un Latvijas gardākās kūkas cepēja titulu.

Rīgas reģiona kūku konkursa pusfināls Rīgā norisināsies pie Rimi hipermārketa t/p Alfa. Pasākums tiks atklāts plkst.12.00, tā laikā par muzikālo baudījumu rūpēsies leģendārais estrādes dziedātājs Žoržs Siksna. Savukārt mazākie pasākuma apmeklētāji varēs radoši izpausties Rimi bērnu stūrītī. Pasākuma noslēgumā Rimi Gardēži klātesošos priecēs ar gardu pārsteigumu. Kas attiecas uz konkursa kūku degustēšanu pasākuma dienā, tad tās tiks nodotas Rīgas Pašvaldības Bērnu un jauniešu centram, kas ietver septiņus bērnu namus – Imanta, Ziemeļi, Vita, Apīte, Ezermala, Krīzes centrs un Pārdaugava - iepriecinot iemītniekus šajā svētku dienā.

Konkursam Latvijas gardākā kūka kopumā tika pieteiktas 154 kūkas no pieciem Latvijas kultūrvēsturiskajiem reģioniem – Rīgas, Kurzemes, Zemgales, Latgales un Vidzemes. Visčaklākie saimnieki un pieteikumu iesniedzēji bijuši kūku meistari no Rīgas un Vidzemes, konkursam piesakot 101 pašgatavotu kūku. Ar konkursā pieteiktajām kūku receptēm var iepazīties Rimi Gardēži mājaslapā www.gardezi.lv.


Populārākie raksti