“Skapja šķirošanas dienas” pie “Rimi” veikaliem Mārupē, Siguldā un Tukumā tiek pārcelti uz nenoteiktu laiku

10. Novembris, 2020
Skapja šķirošanas akcijā trīs dienu laikā iedzīvotāji nodod vairāk nekā 5,5 tonnas tekstila.

Lielveikalu tīkla “Rimi” un “Latvijas Zaļā punkta” rīkotajā tekstila savākšanas akcijā “Skapja šķirošanas dienas” trīs dienu laikā pie “Rimi” veikaliem t/c “Damme”, t/c “Valdemārs” un t/c “Mols” iedzīvotāji nodevuši 5505 tonnas tekstilizstrādājumu jeb apmēram tikpat, cik vienā tekstila šķirošanas konteinerā tiek savākts vidēji pusgada laikā. Savukārt jauns rekords uzstādīts vakar, 8. novembrī, pie t/c “Mols”, kur trīs stundu laikā nodoti 3895 kilogrami veco apģērbu un apavu.

Akcija tika rīkota ar mērķi veicināt cilvēku izpratni par tekstila izstrādājumu šķirošanas nepieciešamību un motivēt tos nodot tekstila šķirošanas konteineros. Akcijas ietvaros īstenotas trīs aktivitātes pie “Rimi” veikaliem t/c “Damme”, t/c “Valdemārs” un t/c “Mols”, kur ikviens varēja atbrīvoties no liekajiem kilogramiem savā skapī un nodot nevajadzīgos apģērbus, apavus un citus tekstilizstrādājumus īpaši organizētos “Latvijas Zaļā punkta” tekstila savākšanas mašīnu izbraukumos.

“Akcijas rezultāti parāda, ka Latvijas sabiedrībā iespēja šķirot tekstilatkritumus ir ļoti aktuāla un pieprasīta, tāpēc mēs noteikti šo akciju turpināsim, tiklīdz tas būs iespējams. Tikmēr aicinām ikvienu arī turpmāk šķirot tekstila atkritumus un nodot tos “Latvijas Zaļā punkta” un SIA “Eco Baltia vide” tekstila konteineros, lai skapja liekie kilogrami nenospiež dabas asinsriti un valkātāja sirdsapziņu,” aicina “Latvijas Zaļā punkta” Vislatvijas šķiratlona trenere un kampaņas vēstnese Viktorija.

Saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un nepieciešamību ikvienam no mums pastiprināti ievērot piesardzības un drošības pasākumus, plānotie izbraukumi pie “Rimi” veikaliem Mārupē, Siguldā un Tukumā tiek pārcelti uz nenoteiktu laiku.

Tekstila atkritumi, tāpat kā iepakojums vai citi atkritumi, nonākot vidē vai sadzīves atkritumos, var radīt bīstamu piesārņojumu. Lai savās izvēlēs mēs kļūtu ilgtspējīgāki un atbildīgāki, tostarp attiecībā uz tekstilizstrādājumiem, kas kļuvuši lieki, ir svarīgi ievērot veselīgu skapja dzīvesveidu un regulāri pārskatīt tā saturu. Meklē īpašos tekstila šķirošanas konteinerus un atbrīvojies no liekajiem drēbju kilogramiem atbildīgi!

Lai risinātu tekstila atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūras izaicinājumus Latvijā un apzinātu iedzīvotāju pieprasījumu pēc tekstila šķirošanas iespējām, pagājušā gada nogalē “Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar SIA “Eco Baltia vide” Rīgā un Pierīgā sāka tekstila šķirošanas pilotprojektu. Iedzīvotājiem pieejamās vietās tika izvietoti 20 tekstila šķirošanas konteineri, tostarp seši konteineri pie “Rimi” lielveikaliem, aicinot iedzīvotājus nodot nevajadzīgo apģērbu, apavus un citus tekstila izstrādājumus. Jau pirmā pusgada laikā katrā konteinerā tika ievietoti vidēji 883 kg tekstīliju mēnesī, bet pie “Rimi” veikaliem novietotajos konteineros pat divreiz vairāk – 1500 kg jeb 1,5 tonnas mēnesī. Šogad septembrī SIA “Eco Baltia vide” un “Latvijas Zaļā punkta” tekstila šķirošanas tīkls tika paplašināts jau līdz 60 vietām, tostarp tekstila šķirošanas konteineri pieejami pie 14 “Rimi” veikaliem Rīgā un citās pilsētās:

Rimi Valdemārs, Kr.Valdemāra iela 112, Rīga

Rimi Mols, Krasta iela 46, Rīga

Rimi Pulkvedis, P. Brieža 33A, Rīga 

Rimi Prūšu iela 2B, Rīga

Rimi Stirnu, Stirnu iela 26, Rīga 

Rimi Damme, Kurzemes prospekts 1, Rīga 

Rimi Mīlgrāvis, Mīlgrāvja iela 14, Rīga

Rimi Vienības gatve 87, Rīga

Rimi Apelsīns, Ādaži, Rīgas gatve 5 

Rimi Mārupe, Daugavas iela 31, Mārupe

Rimi Ogre, Rīgas iela 33, Ogre 

Rimi Salaspils, Skolas iela 4e, Salaspils

Rimi Šokolāde, Strēlnieku iela 2, Sigulda

Rimi Valmierā, Fabrikas iela 2, Valmiera 


Populārākie raksti