Šķiro ne tikai plastmasu, bet arī veco apģērbu!

10. Septembris, 2020
Katras preces vai produkta ražošana prasa zināmus resursus, tāpēc atbildīga atkritumu apsaimniekošana ir svarīgs vides labklājības un mūsu pašsajūtas priekšnoteikums.

Mēs ticam, ka ikviena atbildīga tirgotāja pienākums ir pārliecināties, kas notiek ar viņa tirgotās produkcijas pārpalikumu. Arī Rimi ik dienu strādā, lai samazinātu pārtikas atkritumu apjomu un plastmasas patēriņu.

Nu mums pavēries jauns uzdevums, kuru esam sākuši īstenot jau pērn un kas šobrīd tiek aktualizēts daudz plašākā mērogā, – tekstila atkritumu dalītā savākšana.

Mums tas ir svarīgi, jo visos Rimi veikalos līdzās pārtikai un ikdienas precēm tiek tirgoti dažādi tekstilizstrādājumi, sākot ar zeķēm, beidzot ar apģērbiem un gultasveļu. Tomēr tekstila atkritumi, tāpat kā iepakojums, nonākot vidē vai sadzīves atkritumos, var radīt bīstamu piesārņojumu. Diemžēl tekstila atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūra Latvijā pagaidām ir nepietiekami attīstīta, un trešā daļa Latvijas iedzīvotāju nevajadzīgos tekstilizstrādājumus izmet sadzīves atkritumos.

Mēs, “Rimi Latvia”, atbalstām kampaņu “Nav, ko vilkt mugurā?”, lai aktualizētu tekstila atkritumu apsaimniekošanas problēmas un meklētu piemērotus risinājumus. Kopā ar virkni partneru pievienojamies labas gribas memorandam, apņemoties organizēt dažādas aktivitātes, kas motivē tekstilizstrādājumu šķirošanu un vairo sabiedrības izpratni par tekstila atkritumu šķirošanas un pārstrādes nepieciešamību.

Ko esam jau paveikuši? Jau kopš pērnā gada izskaņas aktīvi sadarbojamies ar AS “Latvijas Zaļais punkts”: tekstila šķirošanas pilotprojekta ietvaros Rīgā un Pierīgā tika izvietoti 20 speciāli konteineri, kuros iedzīvotāji varēja nodot nolietoto apģērbu, apavus un citus tekstila izstrādājumus, tostarp mājas tekstilu – aizkarus, gultasveļu utt. Seši konteineri tika novietoti pie Rimi lielveikaliem.

Ja pilotprojekta laikā vienā konteinerā tika ievietoti vidēji 883 kg tekstīliju mēnesī, tad pie Rimi veikaliem novietotajos konteineros pat divreiz vairāk – 1500 kg mēnesī.

Tas tikai apliecina, ka sabiedrībā ir liels pieprasījums pēc konteineriem pieejamās vietās, ne tikai specializētos atkritumu laukumos. Mūsu mērķis ir sadarbībā ar “Latvijas Zaļo Punktu” nodrošināt plašāko un pieejamāko tekstila savākšanas vietu tīklu Latvijā, kas šobrīd tiek paplašināts līdz 14 konteineriem pie Rimi veikaliem un to skaits turpinās augt.

Iesaities arī Tu! Regulāri pārskati sava drēbju skapja saturu un nolietoto apģērbu nogādā kādā no speciālajiem tekstila šķirošanas konteineriem pie Rimi veikaliem vai arī citā sev ērtā vietā. Aktuālo konteineru atrašanās vietu sarakstu vari aplūkot interneta vietnē www.zalais.lv .


Populārākie raksti