Šķirolūcijas ietvaros Cūkmens sašķirojis jau 20 000 kilogramu atkritumu

15. Jūlijs, 2009

Atkritumu šķirošanas kampaņas Cūkmena Šķirolūcija ietvaros jau šobrīd savākts vairāk nekā 20 tonnu jeb 20 000 kilogramu atkritumu. Maija nogalē aizsāktajā kampaņā, kad pie visiem Rimi hipermārketiem Rīgā un Rimi lielveikaliem Lielupē un Kauguros tika izveidots atkritumu šķitošanas tīkls, iedzīvotāji īpaši aktīvi šķirojuši stikla atkritumus.

Mēneša laikā šķirotā stikla apjoms pieaudzis par 50%, liecina atkritumu apsaimniekošanas kompānijas SIA Nelsens dati. Savukārt Rimi Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa stāsta, ka visvairāk atkritumu pie Rimi veikaliem novietotajos konteineros sašķirojuši Juglas un Pārdaugavas iedzīvotāji.

Kā skaidro a/s Latvijas valsts meži komunikācijasdaļas vadītājs Tomass Kotovičs, ikviena mājsaimniecība var ievērojami samazinātsaražoto atkritumu daudzumu, tos rūpīgi šķirojot, un tādējādiarī mazināt izmaksas par atkritumu nodošanu. Kampaņas ietvaros tiek sniegta informācija par iespējām pašu spēkiem samazināt atkritumu apjomu arī tad, ja atkritumu šķirošanas sistēma nav pieejama. Latvijas iedzīvotāji tiek iepazīstināti ar iespējām veidot kompostu, nodot makulatūru, tāpat tiek rekomendēts nevajadzīgās mantas nevis izmest, bet gan atdodot kādam, kam tās var būt noderīgas.

"Atkritumu šķirošana ir vienīgā iespēja ievērojami mazināt poligonos uzkrāto un dabā atstāto atkritumu apjomu. Tāpēc ceram, ka Latvijas sabiedrībā atkritumu šķirošana kļūs par tikpat ierastu parādību kā citās Eiropas valstīs," norāda SIA Nelsens valdes loceklis Lauri Tarlaps.

Lai atkritumu šķirošana kļūtu interesantāka, Cūkmens portāla draugiem.lv Zaļajā sadaļā organizē īpašu "šķirolucionāru" konkursu. Jau šobrīd tam iesūtīts vairāk nekā 1500 fotoattēlu un ideju, kā Latviju padarīt tīrāku. Konkursa balvā iespējams iegūt bezmaksas iepirkšanos Rimi veikalos vesela gada garumā, kā arī apmaksātu izklaidi Mammadaba atpūtas vietās. Vairāk informācijas par "šķirolucionāru" konkursu: www.draugiem.lv Zaļā sadaļa, kā arī Rimi veikalos visā Latvijā.

Lai popularizētu atkritumu šķirošanu un tās nozīmīgo devumu Latvijas dabai, Cūkmens ir devies Šķirolūcijas tūrē un šis vasaras laika viesosies 17 lielākajās Latvijas pilsētās.


Populārākie raksti