Šķirot ir viegli! Dari to pareizi!

07. Jūnijs, 2012

Līdz 2018. gadam Latvija ir apņēmusies kļūt par zaļāko valsti pasaulē. Izlietotā iepakojuma šķirošana, otrreizējo izejvielu pārstrāde un atbildība pret vidi ir nozīmīgas darbības, kas veicamas, lai sasniegtu šo mērķi. Tāpēc “Latvijas Zaļais punkts” no 11. jūnija līdz 16. septembrim organizē izglītojošu kampaņu “ŠĶIROT IR VIEGLI. DARI TO PAREIZI!”. Ar informatīvu atbalstu dažādos veikalos visā Latvijā kampaņā piedalās arī Rimi un Supernetto, aicinot ikvienu šķirot atkritumus un darīt to pareizi. Veikalos tiks izvietoti informatīvie punkti ar detalizētu un uz mājām līdzi ņemamu instrukciju par pareizu un atbildīgu atkritumu šķirošanu.
Kampaņas mērķis ir mudināt iedzīvotājus aktīvāk izmantot pieejamos šķirošanas konteinerus, kā arī skaidrot kā pareizi šķirojami atkritumi.
Sabiedrība joprojām saskaras ar vairākiem mītiem, viens no tiem – lai šķirotu atkritumus, ir nepieciešama liela virtuve un speciālas kastes katram no šķirojamajiem materiāliem. Patiesībā pietiek ar vienu tvertni, kurā mest visas šķirojamās lietas. Lai dalītos ar šķirošanas pieredzi un iedvesmotu rīcībai cilvēkus, kas līdz šim nav mēģinājuši šķirot, tiks organizēts fotokonkurss ar balvām “PARĀDI, KĀ ŠĶIRO TU!”. Iedzīvotāji varēs pa e-pastu iesūtīt savas fotogrāfijas vai arī uzreiz ievietot tās Zaļa punkta izveidotajā galerijā Draugiem.lv, parādot kā viņi ikdienā šķiro atkritumus savā virtuvē.
Jau par labu tradīciju ir izveidojusies “Latvijas Zaļā punkta” dalība nozīmīgākajos pilsētu pasākumos dažādos Latvijas reģionos. Šogad kampaņas ietvaros tiks īstenota informatīvi izglītojoša lielformāta spēle “ZAĻĀ PUNKTA DISTANCE”, kuras mērķis ir sniegt praktiskas un ikdienā pielietojamas zināšanas par zaļo dzīvesveidu un mudināt cilvēkus saimniekot videi draudzīgi. Viens no spēles lauciņiem ir arī Rimi pieturas punkts, uz kura uzkāpjot, dalībnieks saņem patīkamu pārsteigumu no Rimi.
Lai nostiprinātu iedzīvotāju zināšanas par pareizu atkritumu šķirošanu, visās kampaņas norises vietās uz krāsainajiem konteineriem šovasar tiks līmētas īpašas uzlīmes ar zīmējumiem, kas uzskatāmi parādīs, ko drīkst mest konkrētajā konteinerā.

Lai iedvesma dzīvot zaļi!


Populārākie raksti