Skolas soma 2011

04. Jūlijs, 2011

Kad mazais pirmklasnieciņš 1.septembrī dodas uz skolu, viņa sirsniņa trīs, jo priekšā ir nezināma pasaule. Tā ir pasaule, kas katru no mums ietekmē uz mūžu. To atzīts katrs, kurš reiz bijis pirmklasnieks. Diemžēl situācija daudzās ģimenēs liedz pilnvērtīgi sagatavot bērnus skolai. Lai arī Latvijā ir bezmaksas pamatizglītība, tomēr skolas uzsākšanai nepieciešamo lietu saraksts ir garš, sākot ar zīmuļiem un pildspalvām, beidzot ar sporta tērpu un maiņas apaviem.

Ziedot.lv aptaujāto ģimeņu pārstāvji atzīst, ka palielinoties dzīves dārdzībai, izdevumi skolas gaitu uzsākšanai arī kļūst ar vien lielāki, bet tuvojoties mācību gadam, daudzu nepilnu vai daudzbērnu ģimeņu vecākus pārņem izmisums par to, kā lai sagādā visu mācībām nepieciešamo.

Lai palīdzētu uzsāk pirmklasniekiem skolas gaitas ar prieku, aicinām ziedot akcijai Skolas soma, lai uzdāvinātu daļu no nepieciešamajām skolas lietām! Lai nodrošinātu to, ka ziedotie līdzekļi patiešām tiek izlietoti skolas preču iegādei, sadarbībā ar vietējām pašvaldībām un labdarības organizācijām ģimenes nesaņems naudu, bet gan īpašas dāvanu kartes 25 latu apmērā, ko varēs izlietot, iegādājoties tikai skolas preces.

Skolas soma trūcīgiem skolēniem tiek piepildīta jau sesto gadu. Kopš 2006.gada kopā esam palīdzējuši 5249 skolēniem par kopējo summu 155 877 lati.

Palīdzēsim arī šogad bērniem izjust skolā iešanas prieku! Svētku sajūtu un atbalstu varam sniegt daudzām maznodrošinātajām un daudzbērnu ģimenēm visā Latvijā.

Lai palīdzētu mazajiem skolēniem uzsākt skolas gaitas, aicinām ziedot internetā www.ziedot.lv projektam Skolas soma ar internetbankas starpniecību vai norēķinu karti, zvanot uz ziedojumu tālruni 90006383, kā arī Rimi un Supernetto veikalu ziedojumu kastītēs visā Latvijā.

Rezultāti:
Akcijas Skolas somas noslēgumā palīdzību 25 latu apmērā saņem 1281 pirmklasnieks no visas Latvijas, kopumā izdalot ziedojumus 32 025 latu apmērā. Tas ļaus skolēniem no maznodrošinātām ģimenēm uzsākt pirmās skolas gaitas un ievērojami atvieglos ģimeņu budžetus.

Grāmatas, klades, burtnīcas, zīmuļi, pildspalvas, sporta tērps un apavi – šīs un vēl daudzas citas mantas ir nepieciešamas jebkuram skolēnam, lai varētu kārtīgi mācīties un apmeklēt stundas. Diemžēl šobrīd situācija pirmklasnieku ģimenēs vērtējama kā kritiska, jo gandrīz katra desmitā ģimene skolas somu nespēj piepildīt ar visām nepieciešamajām lietām un ir spiesta lūgt materiālu palīdzību. Šogad palīdzību skolas gaitu uzsākšanai ir lūgušas gandrīz 2000 pirmklasnieku ģimenes, galvenokārt no lauku pagastiem.

Vislielākā summa akcijai saziedota Rimi un Supernetto veikalu ziedojumu kastītēs – 20 000 lati. SIA Rimi Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa atzīst, ka "mums katram ir sava pieredze par skolā iešanu. Daudziem tā joprojām ir ikdiena, bet lielākajai daļai no mums - atmiņas. Cits skolas laiku atceras kā labāko periodu savā dzīvē, bet cits labāk izvēlas to neatcerēties. Tas, kādas būs šī gada pirmklasnieku atmiņas, protams, visvairāk ir atkarīgs no skolotāju, klasesbiedru, vecāku un arī paša skolnieka attieksmes. Tomēr arī mēs varam ietekmēt skolas sākumu, lai šo jau tā satraukuma pilno laiku nepapildinātu materiālās rūpes. Tāpēc jau sešus gadus rīkojam akciju Skolas soma: ziedojam paši un aicinām citus ziedot, lai palīdzētu uzsākt skolas gaitas maznodrošinātiem pirmklasniekiem."

Šogad aktīvi iedzīvotāji un uzņēmumi ziedojuši arī dažādas skolas preces un apģērbu. Mantisko ziedojumu kopējā vērtība pārsniedz 10 000 latus. SIA Volvo Truck Latvia pirmklasniekiem sarūpējis 2000 zīmuļu komplektus, savukārt daudzi darba kolektīvi organizēja skolas lietu vākšanu savās darba vietās. Akcija Skolas soma ir saņēmusi arī tās vēsturē smagāko ziedojumu - klavieres, kuras saņems Kuldīgas bērni.

Rūta Dimanta, Ziedot.lv vadītāja: "Akcija Skolas soma ir ļoti nozīmīga visai sabiedrībai, jo tikai izglītota sabiedrība var kļūt par labklājības sabiedrību. Tieši tādēļ pirmklasnieki ir šīs akcijas redzes lokā, lai jau no pirmās klases mazie ķiparu justos vajadzīgi un līdzvērtīgi."

Paldies, ka palīdzēji piepildīt skolas somu ar savu ziedojumu!


Populārākie raksti