Slavenības nodod savu kūku receptes simtgades recepšu grāmatai

22. Februāris, 2018

“Nevieni svētki nav iedomājami bez kūkām, un tās ir tik pat dažādas kā mēs paši. Šajā grāmatā būs iekļautas gan mīlētas receptes no dažādu Latvijas novadu cilvēkiem, gan sabiedrībā zināmu cilvēku kūku receptes, tādējādi apvienojot visas Latvijas garšas. Domāju, ka teju katrs Latvijas cilvēks sevi var saukt par kūku mīli. Mūsu kopējais uzdevums ir atrast apslēptos Latvijas recepšu dārgumus, lai Latvijas simtgadē dzīvotu saldāk,” stāsta Rimi gardēde un projekta idejas autore Signe Meirāne.

Topošā grāmata ir iespēja pievērst uzmanību Latvijas virtuvei un ēst gatavošanas tradīcijām, veicot lielu ieguldījumu Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma veidošanā. Recepšu vākšana īpašajai svētku grāmatai norisinās jau kopš 2016. gada marta. Tās mērķis ir atrast receptes, kas reprezentē Latvijas novadus, attēlo pagātnes un mūsdienu garšu īpatnības, un celt gaismā sen aizmirstas, bet izcilas receptes.

“To smaržu, kad tiek atvērta kūkas kārba, nav iespējams aizmirst – tā par šodien recepšu lādē nodoto kūku mēdza teikt mana līgavaiņa - Aivja mamma. Šī ir īpaša kūka, kas mūsu ģimenes svētkos ir visgaidītākais kārums. Esmu patiesi priecīga, ka līdz ar šo projektu mūsu kūka varēs ienākt arī citās ģimenēs. Un ne mazāk būtiski ir nodot ģimenes tradīcijas tālāk, lai nākamās paaudzes spētu kaut nedaudz sajust mūsu senču garu," stāsta TV dīva Lelde Lietaviete.

Pirmo recepti grāmatā likusi bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, tāpat tajā būs atrodamas arī citu Latvijas meistaru receptes, kuri būs dalījušies ar savām, savu vecāku, draugu vai vecvecāku kūku idejām.


Populārākie raksti