Šogad Rimi pārdoti par 20% vairāk ābolu nekā pērn

31. Augusts, 2012

Rimi veikalos visā Latvijā iespējams iegādāties pirmo Latvijā audzēto ābolu ražu, kuru piegādā vietējie uzņēmumi SIA Pūres dārzi, zemnieku saimniecība Ābelītes un Ceko. Pašmāju ābolus Rimi un Supernetto veikalos iespējams iegādāties fasētā veidā, un to cena ir līdzīga kā pērn – Ls 0.69 par kilogramu, savukārt Supernetto veikalos cena būs Ls 0.65 par kilogramu.

“Mitrās un vēsās vasaras dēļ šogad pirmo ābolu ražu bija iespējams novākt nedēļu vēlāk kā pērn.  Taču kopumā ābolu raža vērtējama kā laba – sārtvaidži padevušies lieli un sulīgi. Rimi veikalos būs iespējams iegādāties rudens šķirnes ābolus – Delikates un Auksis,” stāsta Edmunds Grīnbergs, SIA Pūres dārzi vadītājs.

Rimi klientu vidū āboli ir vieni no iecienītākajiem augļiem – no importa ābolu šķirnēm pircēji visbiežāk izvēlas Nīderlandē audzētos Janagold, Itālijā audzēto šķirni Golden Delicious, kā arī Royal gala ābolus no Itālijas vai Čīles. Tāpat pircēju vidū cieņā ir no Polijas ievestie āboli – to populārākās šķirnes ir Lobo un Idored. Taču rudenī un ziemā, kad Rimi veikalos plaši pieejama Latvijā audzētā raža, importa āboli nespēj konkurēt ar pašmāju āboliem – šajā periodā gandrīz pusi no pārdotā ābolu apjoma veido tieši vietējā produkcija.

“Lielākā pircēju interese par āboliem rodas pēc Jaunā gada, kad "mandarīnu trakums" ir aiz muguras, un, tuvojoties pavasarim, cilvēki arvien vairāk sāk domāt par vitamīniem bagātu produktu lietošanu uzturā. Šā gada pirmajos septiņos mēnešos, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn, ābolu pārdošanas apjoms ir pieaudzis par 20%, tāpēc varam teikt, ka šogad ābolus Latvijā ēd vairāk,” pircēju paradumus komentē Dace Valnere, Rimi Latvia vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste.

Ābolu sezona Eiropā parasti sākas augusta beigās vai septembrī, kad raža tiek novākta arī ilgstošai uzglabāšanai. Atkarībā no ražas apjomiem, pārdošanas sezona var ilgt līdz pat nākamajai vasarai. Dienvidamerikā ābolu sezona sākas februārī un ilgst līdz Eiropas jaunās ražas sākumam. Šogad importa ābolu raža laika apstākļu – lietavu un zemestrīču dēļ, kas skāra Eiropu, ienākusies sliktāka kā pērn. Līdz ar to palielinātas arī iepirkumu cenas – šogad augustā āboli veikalos maksāja par 10 līdz 15% dārgāk nekā pērn.


Populārākie raksti