Šogad Rimi veikalos par aptuveni 25% palielinājies pieprasījums pēc eksotiskiem augļiem

16. Decembris, 2013

Šogad Rimi veikalos par aptuveni 25% palielinājies pieprasījums pēc tādiem eksotiskiem augļiem kā mango, feihojas, čerimojas, līčēm, kivano un citiem. Rimi augļu sortimentā pašlaik pieejami vairāk nekā 15 dažāda veida eksotiskie augļi, taču jau tuvākajā laikā augļu klāstu papildinās tamarindi, svaigi kokosrieksti un jauna mango šķirne.

 

“Pirms pārdesmit gadiem mums eksotiski šķita tādi augļi kā banāni, ananasi un kivi, kas šobrīd visai bieži tiek lietoti ikdienas uzturā. Savukārt tagad eksotisko augļu vidū ir minama karambola, kivano, pepino un citi vēl ne tik atpazīstami nosaukumi,” komentē Rimi Latvia kategoriju grupas vadītājs Andris Kulbergs.

 

Līdzās jau ierastajiem ārvalstu augļiem – banāniem, apelsīniem, pomelo, avokado, vīnogām, mandarīniem iedzīvotāji arvien biežāk savos pirkumu grozos liek tādus eksotiskus augļus kā feihojas, čerimojas, līčes un kumkvatus. Turklāt feihoju tirdzniecības apjomi Rimi veikalos pēdējo gadu laikā ir palielinājušies par aptuveni 30%. Savukārt, tuvojoties Ziemassvētkiem, ik nedēļu aptuveni par aptuveni 20% palielinās pieprasījums pēc mandarīniem.


Rimi pircēji eksotiskos augļus īpaši iecienījušie tieši gada vēsajos mēnešos, kad daļai no tiem ir aktīvā ražas sezona. “Iepazīstinot savus pircējus ar jauniem produktiem un garšām, Rimi produktu klāstu regulāri papildinām ar dažādiem eksotiskiem augļiem. Pērn sortimentā iekļāvām kivano – augli, kas pēc garšas atgādina meloni un gurķi, kas papildināts ar citrona, laima un banāna garšas niansēm. Savukārt šogad Rimi veikalos pircējiem pieejami pepino – diētiski augļi, kurus var ēst gan svaigus, gan pievienot salātiem un gaļai. Turklāt šie augļi jau iekarojuši savu pircēju loku un labprāt tiek likti pirkumu grozos,” skaidro A.Kulbergs.

 

Jau tuvākajā laikā Rimi veikalos būs iespējams iegādāties arī tamarindus, kurus var izmantot dažādu džemu un atspirdzinošu dzērienu pagatavošanā, kā arī gaļas marinēšanā. Tāpat pircēji tiks iepazīstināti ar Taizemē audzētu mango šķirni Nam Dok Mai, kas izceļas ar īpaši saldu garšu. Lai arī izmēra ziņā šī mango šķirne ir mazāka kā šobrīd nopērkamā, tā īpaši piemērota gardu desertu pagatavošanai. Turklāt Rimi veikalos visā Latvijā no jaunā gada būs iespējams iegādāties arī svaigus kokosriekstus.

 


Populārākie raksti