Šoruden Rimi veikalos divas reizes vairāk nekā pērn pirkti ķirbji un mellenes

21. Septembris, 2012

 Rimi veikalos ievērojami audzis pieprasījums pēc ķirbjiem – šoruden iedzīvotāji divas reizes vairāk nekā pērn savos iepirkumu grozos likuši gan tradicionālās ķirbju šķirnes, gan ne tik ierasto cepamķirbi, spageti, riekstu, kā arī dekoratīvo ķirbi. Tāpat Rimi veikalos šosezon dubultojušies dārza melleņu pārdošanas apjomi, bet pieprasījums pēc lielogu krūmmellenēm pieaudzis gandrīz trīs reizes.

Ienākoties jaunajai rudens dārzeņu ražai, Latvijā audzētā produkcija Rimi veikalos sasniegusi 80% no kopējā dārzeņu apjoma, nodrošinot iespēju ikvienam iegādāties iecienītākos pašmāju dārzeņus – kartupeļus, burkānus, sīpolus, kāpostus, bietes un citus. Salīdzinot pieprasītāko dārzeņu cenas Rimi veikalos šī gada septembra sākumā un pērn, jāsecina, ka jaunos kartupeļus šogad iespējams iegādāties par 20% lētāk, cena kāpostiem samazinājusies par 15%, jaunie sīpoli maksā līdzīgi kā pērn, savukārt burkāni kļuvuši nedaudz dārgāki.

Ja atskatāmies uz pirmajiem jaunās ražas mēnešiem, tad no pašmāju dārzeņu sortimenta Rimi pircēji jūlijā visbiežāk iegādājušies jaunos kāpostus, savukārt augustā visiecienītākie bijuši jaunie kartupeļi. Tāpat Rimi pircēji šogad biežāk nekā pagājušajā gadā savos iepirkumu grozos likuši pašmāju ogas – pieprasījums pēc dažādām Latvijas ogām šajā sezonā dubultojies. Līdera pozīcijās ogu sortimentā Rimi veikalos ir bijušas mellenes – pieprasījums pēc dārza mellenēm šogad ir divas reizes lielāks nekā pērn, savukārt lielogu krūmmellenes pārdošanas apjomi auguši pat trīs reizes.

“Ķirbju un lielogu krūmmelleņu pārdošanas apjomu pieaugums liecina, ka iedzīvotāji arvien biežāk ir gatavi eksperimentēt ar jaunām garšām un savas maltītes labprāt dažādo ar neierastākām dārzeņu un ogu šķirnēm. Tāpēc rūpīgi strādājam pie tā, lai saviem klientiem varētu piedāvāt pēc iespējas plašāku sortimentu. Ja pagājušajā gadā pircēji vēl tikai iemēģināja jaunās ķirbju šķirnes, tad šogad redzam, ka tās tiek novērtētas atzinīgi un iedzīvotāji ir gatavi arvien jauniem piedāvājumiem,” pircēju paradumus komentē Dace Valnere, Rimi Latvia vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste.

Turklāt šonedēļ Rimi veikalos visā Latvijā iespējams iegādāties arī pirmo lielogu dzērveņu ražu, kura, kā norāda audzētāji, šogad padevusies izcili laba. Dzērvenes Rimi veikaliem piegādā pašmāju ogu audzētāji Very Berry un to cena par kilogramu ir Ls 3.66. Tāpat Rimi sortimentu paplašinājušas kooperatīvās sabiedrības Mūsmāju Dārzeņi audzētās cidonijas, kuras iespējams iegādāties par Ls 1.98 kilogramā. Savukārt SIA Zemenes A.R audzētās aronijas Rimi veikalos maksā Ls 2.19 kilogramā.

Jau šajā nedēļas nogalē Rimi veikalos visā Latvijā tiks svinēti Ražas svētki, kad pircēji aicināti ne tikai par īpašām cenām iegādāties Latvijā audzētus augļus un dārzeņus, bet arī piedalīties jaunās ražas degustācijās, ziemas krājumu gatavošanas meistarklasēs, radošajās dārzeņu darbnīcās, kā arī baudīt dāžādus muzikālus priekšnesumus.

Ražas svētku programma Rimi veikalos sestdien, 22. septembrī

Žurnāla Pie Galda izdevējas Lienes Vilnītes vadītās konservēšanas un ziemas krājumu gatavošanas meistarklases:
• No plkst. 11:00 līdz 13:00, Rimi hipermārketā t/c Damme, Rīgā
• No plkst. 14:00 līdz 16:00, Rimi hipermārketā t/c Spice, Rīgā
• No plkst. 17:00 līdz 19:00, Rimi hipermārketā t/c Alfa, Rīgā

Folkloras kapelas Maskačkas muzikanti koncerts
• No plkst 12:30 līdz 13:30, Rimi hipermārketā, t/c Damme, Rīgā
• No plkst. 14:30 līdz 15:30, Rimi hipermārketā t/c Spice, Rīga
• No plkst. 16:30 līdz 17:30, Rimi hipermārketā t/c Alfa, Rīgā

Bezmaksas dārzeņu rotaļļietu darbnīcas Ziedot.lv un Rimi brīvā laika programmas bērniem Štābiņš biedru vadībā:
• No plkst. 12:00 līdz plkst. 15:00 Rimi lielveikalos Ādažos, Dobelē, Siguldā, Talsos (Lielā ielā 2), Tukumā, Rēzeknē, kā arī Rimi hipermārketos Bauskā, Daugavpilī, Jelgavā, Ventspilī.


Populārākie raksti