Šovasar veikalos pieprasījums pēc dārzeņiem pieaudzis par 20%

21. Septembris, 2011

Šovasar Rimi un Supernetto veikalu tīklā pārdoto dārzeņu apjoms, salīdzinājumā ar pērnā gada pārdošanas rādītājiem, kopumā palielinājies par gandrīz 20%. Savukārt vislielākais pieprasījums vasaras mēnešos – no jūnija līdz augustam – bijis tieši pēc Latvijā audzētiem tomātiem un gurķiem; to pārdošanas apjomi auguši par vairāk nekā trešdaļu (attiecīgi gandrīz 35% un 30%). Pieprasījuma pieaugumu lielā mērā ietekmējusi gan labā raža, gan arī cenas, kas šovasar daudziem dārzeņiem bijušas ievērojami zemākas nekā pērn.

Gandrīz 80% no Rimi veikalos pieejamā dārzeņu sortimenta šovasar bija Latvijā audzēta produkcija, kas pārdošanas apjomu ziņā ievērojami pārsniedz importētās produkcijas apjomus. Pircēji labprāt priekšroku dod tieši pašmāju produkcijai. Šovasar iecienītāko dārzeņu vidū joprojām ierindojās Latvijā audzētie tomāti, gurķi, kartupeļi, kāposti, sīpoli, burkāni un kabači. Savukārt no citu valstu ražotās produkcijas pircēji vasarā visvairāk iegādājušies sarkano papriku un tomātus ķekaros, kam šosezon bija īpaši zemas cenas.

Šobrīd, pateicoties labai ražai, vairākiem dārzeņiem ir vērojams cenu samazinājums, salīdzinot ar pērnā gada rādītājiem. Piemēram, lētāk nekā pērn šajā sezonā Rimi veikalos var iegādāties burkānus (cenas samazinājums par 25%), bietes (16%) un kāpostus (14%). 

Domājot par klientu ērtībām, Rimi regulāri papildina Latvijā audzētu dārzeņu sortimentu un pircējus iepazīstina ar dažādiem jauniem produktiem. Šogad Rimi produktu klāstā kā jaunums pircējiem tiek piedāvāts z/s Kliblapsas audzētie cepamķirbji, z/s Dārzi audzētie zaļie un violetie puķkāposti, kā arī īpašais ziedkāposts ramanesko. Puķkāpostus un ziedkāpostus Rimi veikalu tīklam piegādā kooperatīvā sabiedrība Mūsmāju dārzeņi.


Populārākie raksti

Piedalies Lielajā talkā!
14. Aprīlis, 2024