Šoziem labdarības iniciatīva „Kopgalds – siltas maltītes atbalsts” ik mēnesi visā Latvijā izsniegs 80 000 porciju silta ēdiena

12. Oktobris, 2012

Šoziem labdarības iniciatīvas “Kopgalds – siltas maltītes atbalsts” ietvaros ik mēnesi 56 zupas virtuvēs visā Latvijā plānots izsniegt vairāk nekā 80 tūkstošus silta ēdiena porciju. Pateicoties portāla Ziedot.lv, veikalu tīkla Rimi un Supernetto, kā arī Borisa un Ināras Teterevu fonda finansiālajam atbalstam 128 356 latu apmērā, laikā no 2012. septembra līdz 2013. gada jūnijam siltu maltīti katru mēnesi būs iespēja saņemt vairāk nekā 5000 maznodrošinātajiem un trūkumā nonākušajiem Latvijas iedzīvotājiem. 
Labdarības projekts “Kopgalds – siltas maltītes atbalsts” tiek īstenots jau trešo gadu pēc kārtas; tās iniciators ir veikalu tīkls Rimi. Trīs gadu laikā atbalstīto zupas virtuvju skaits gandrīz četrkāršojies no 14 līdz pat 56 maltītes izdales vietām visā Latvijā. Kopumā tajās nodarbināti 49 cilvēki, savukārt 252 cilvēki darbojas kā brīvprātīgie.
„Nav noslēpums, ka zupas virtuvē saņemto zupas porciju nereti dala visa ģimene, kā arī to mājās atšķaida ar ūdeni, lai sanāktu ilgākam laikam. Tādēļ prieks, ka zupas ir biezas un sātīgas. Labdarības organizāciju un reliģisko draudžu brīvprātīgi organizētajās zupas virtuvēs darbojas pašaizliedzīgi un līdzcietīgi cilvēki, kas uzskata par privilēģiju un cilvēcīgu pienākumu kalpot trūkumcietējiem. Mēs esam lepni, ka šai iniciatīvai ir sekotāji un atbalstītāji, kas ļauj šo darbu īstenot,” atzīst portāla Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.
„Zupas virtuves ir veids, kā varam palīdzēt saviem tuvākajiem ar visnepieciešamāko aukstajā laikā – silto ēdienu. Mēs palīdzam, nešķirojot atnācējus un nejautājot, kas ar viņiem konkrētajā dzīves brīdī noticis. Mēs drīzāk esam tie, kas mācāmies no viņiem, reizē audzinot sevi un savas sirdis,” par savu darbošanos Saldus Romas Katoļu draudzes zupas virtuvē stāsta Irēna Brinteniece.
Zupas virtuvju apmeklētāji visvairāk iecienījuši dārzeņu sautējumus, kartupeļu un makaronu ēdienus, putras, kā arī dažādas zupas – dārzeņu, zirņu, biešu, frikadeļu, boršču, rasoļņiku. Savukārt svētku dienās apmeklētāji labprāt bauda arī dažādus gardumus – pankūkas, pīrāgus un  plātsmaizes.
Projekts „Kopgalds – siltas maltītes atbalsts” apvieno tos, kas savu vienīgo ikdienas silto maltīti saņem labdarības zupas virtuvēs. Projektu koordinē labdarības organizācija Ziedot.lv, to līdzfinansē Borisa un Ināras Teterevu fonda un lielveikalu tīkls Rimi, kā arī līdzcilvēku ziedojumi portālā www.ziedot.lv.


Rūta Dimanta, Fonda Ziedot vadītāja, stāsta par ziedojumu sadalījumu novados


Tiek sveikti Kopgalds biedri un atbalstītāji. No kreisās: Saldus Romas Katoļu draudzes zupas virtuves pārstāve Irēna Brinteniece, Fonda Ziedot projektu vadītāja Inese Danga, Rimi pārstāve Ance Briede-Vitkovska, Borisa un Ināras Teterovu fonda direktors Mareks Indriksons


Visi Kopgalds biedri vienkopus


Populārākie raksti