Talko videi draudzīgi gan iekštelpās, gan ārā

22. Aprīlis, 2016
  

Dienu pirms Lielās Talkas, kas notiks 23. aprīlī, pārliecinies, vai esi pilnībā gatavs sakopšanas darbiem. Izlasi ieteikumus, kas palīdzēs kļūt Tev par videi draudzīgāko talkotāju arī tad, ja plāno sakopt savu mājokli, pagalmu, darba vietu vai tuvējo sētmalu.

Sāc ar visu nepieciešamo aprīkojumu
Ikviena talkošana sākas ar nepieciešamā aprīkojuma sagatavošanu. Ja plāno talkot ārā, tad noteikti neaizmirsti paņemt vairākus pārus cimdu, ūdens drošu apģērbu, ērtus apavus un cepuri, lai, talkā pavadot vairākas stundas, nemanot nesaaukstējies. No aprīkojuma Tev noteikti būs nepieciešami atkritumu maisi un grābekļi, lai savāktu visu to, ko rūpīgi mūsu skatam bija noslēpusi ziema. Savukārt, ja plāno arī agrus pavasara dārza darbus, tad lieti noderēs lāpstas un kapļi.

Lielā Talka ir labs iemesls, lai paveiktu ne tikai ikdienišķo mājas soli, bet saņemtos arī lielajai mājas tīrīšanai. Pirms būsi ķēries pie darbiem iekštelpās, pārliecinies, vai ir viss nepieciešamais logu, spoguļu, dažāda veida virsmu un grīdu spodrināšanai. Virtuve un vannas istaba ir telpas, kuras kopjam regulāri, taču tajās ir daudz virsmu un iekārtu, kas laiku pa laikam prasa īpašu rūpību. Šeit talkā var nākt labs tīrīšanas līdzeklis un dažāda izmēra birstes un lupatiņas. Savukārt lai ielaistu istabās vēl vairāk pavasara saules, Tev lieti noderēs logu tīrīšanas līdzeklis.

Rimi Latvia dati rāda, ka, izvēloties logu tīrīšanas, virtuves, vannas istabas un citu virsmu kopšanas līdzekļus, pircēji aizvien biežāk dod priekšroku eko produktiem. “Pavasaris ir laiks, kad pievēršamies ne tikai apkārtnes, bet arī sava mājokļa rūpīgākai uzpošanai. Mēs Rimi Latvia kā vieni no Lielās Talkas atbalstītājiem esam priecīgi, ka Latvijā aizvien vairāk izvēlas lietot ekoloģiskos tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļus, lai ne tikai sakoptu vidi sev apkārt, bet reizē rūpētos arī par vides veselību ilgtermiņā. Šāda tendence norāda –  esam vēl soli tuvāk Lielās Talkas mērķim, lai kļūtu par zaļāko valsti pasaulē,” stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

Labs garastāvoklis un kompānija
Piemājas mežs, tuvējā sētmala, omītes māja vai sava guļamistaba – lai arī ko Tu būtu nolēmis uzkopt Lielās Talkas dienā, pacietība, smaids, labs garastāvoklis un mūzika būs Tavi labākie palīgi. Tie palīdzēs darbiem ritēt raitāk un paveikt vairāk. Tāpat neaizmirsti talkā saukt draugus, ģimenes locekļus un kolēģus. Mājās neatstāj arī savus mīluļus – suņus. Visiem kopā šī diena izdosies pozitīvu emociju un gandarījuma pilna!

Uzkodas atpūtas brīžiem
Ja talkas laikā vai pēc labi paveikta darba plāno arī nelielu pikniku kopā ar citiem talkotājiem, atceries – svaigā gaisā jebkura maltīte garšo divtik labi! Parūpēties par siltu tēju termosā, gardām sviestmaizēm un kādu desu, ko uzcept talkas ugunskurā. Tāpat piknikam pietaupi arī kādu atkritumu maisu, lai pēc maltītes vide ap Tevi paliek tikpat tīra, zaļa un sakopta.

Talkošanas vietas meklē www.talkas.lv vai arī Lielās Talkas sociālajos tīklos.
 


Populārākie raksti