Tēva dienas 2017 svētku programma

01. Septembris, 2017

Par godu Tēva dienai, ko Latvijā oficiāli atzīmē septembra otrajā svētdienā, Latvijas vecāku organizācija Mammamuntetiem.lv jau piekto gadu Rīgā rīko Tēva dienas festivālu. Svētku organizēšanas mērķis ir Latvijas ģimenēs nostiprināt Tēva dienas svinēšanas tradīciju, pateikt tētiem paldies un aktualizēt tematu par tēva nozīmi bērna dzīvē.

PROGRAMMA

SVĒTKU GĀJIENS

Pulcēšanās gājienam no plkst. 11.00 pie Brīvības pieminekļa, un tās laikā tiks uzņemta gājiena dalībnieku kopbilde no putna lidojuma. Gājienā aicināta piedalīties ikviena ģimene, kura vēlas sveikt tētus visā Latvijā. Gājiena sākums plkst. 12.00. Gājiena maršruts: Brīvības piemineklis → Brīvības bulvāris → Elizabetes iela → ieiešana Vērmanes dārzā pa Elizabetes un Kr. Barona ielas stūra vārtiem.

 
UZ SKATUVES

Plkst. 12.15
Tēva dienas festivāla svinīgā atklāšana - jau piekto gadu pēc kārtas Tēva dienas festivāla gājiena priekšgalā svinīgi dodas Latvijas Zemessardzes orķestris iedvesmojošā diriģenta Anda Kareļa vadībā. Noslēdzoties gājienam, orķestris ieskandina Tēva dienas festivāla 2017 atklāšanu. Koncerta programmu atklāj svētku uzrunas.

Postfolkloras grupa ar 35 gadu vēsturi - Iļģi. Iļģi ir latviešu postfolkloras un folkroka grupa, kas izmanto tautas mūzikas motīvus, tos radoši pārstrādājot un etniskajai mūzikai raksturīgo skanējumu kombinējot ar rokmūzikas instrumentiem. Grupas vadītāja ir Latvijā pazīstamā mūziķe Ilga Reizniece. 

Andžeja Grauda bungu skolas mazo audzēkņu bungu šovs. Andžejs Grauds ir Latvijā pazīstams mūziķis, kurš dibinājis savu bungu bērniem un jauniešiem. Andžejs Grauds spēlē grupās Gain fast, SPB/The Sound poets, kā arī regulāri iesaistās dažādos ievērojamos mūzikas projektos Latvijā.

Leļļu teātra izrāde Bruņinieks, kuram sāpēja zobi, režisors Edgars Kaufelds, māksliniece: Rūta Briede, mūzika: Ilga Reizniece, Māris Muktupāvels. Izrādes ilgums viena stunda un 10 minūtes, ieteicamais vecums izrādes apmeklētājiem ir 4+.

Perkusiju priekšnesums. Uzstājas Nila Īles ģimene.  Nils Īle ir Latvijā viens no pazīstamākajiem perkusiju un ritma meistariem, kurš 1997. gadā Latvijā izveidojis pirmo perkusiju apguves studiju, kurā aicināti mācīties gan bērni, gan pieaugušie, turklāt arī bez priekšzināšanām.

Slavenās Rīgas Pop & Rock studijas audzēkņu uzstāšanās.  Studijā ikviens interesents var pilnveidoties vokālajā mākslā pie Latvijā mīlētiem un atzītiem māksliniekiem un izciliem vokālajiem pedagogiem: soul mūzikas dziedātājas Anmary, jazz mūzikas dziedātājas Beātes Zviedres (grupa Framest), klasiskās mūzikas, mūziklu un operdziedāšanas mākslinieka Jura Vizbuļa, dziedātājas un komponistes Madaras Celmas. 
 
VĒRMANES DĀRZA TERITORIJĀ

12.00–16.00

DĀVANU DARBNĪCAS

Tētiem domātu dāvanu darbnīcas, organizē Mammamuntetiem.lv.

RIMI BĒRNIEM SPĒĻU PARKS

Rimi Bērniem spēļu parks aicina uz  jautrām, sportiskām, izklaidējošām un citādi aizraujošām aktivitātēm gan lielus, gan mazus. Šeit ikviens varēs spēlēt spēles, kāpt klinšu sienā, makšķerēt, šaut mērķī un pārvarēt šķēršļu joslu, pārbaudīt savu līdzsvaru un stāju. Laiku, ko pavadi kopā ar ģimeni, noteikti vajag arī iemūžināt, tādēļ būs iespējams kopīgi fotografēties ar tēti un citiem mīļajiem. Ikviens varēs izpausties arī radoši un izveidot skaistas  apsveikuma kartītes saviem tētiem.


 
ORIENTĒŠANĀS

Aizraujošas orientēšanās sacensības, kurās aicināta piedalīties ikviena ģimene!
 
LĀZERTAGS

Īpaša aktivitāte, kas īpaši patiks tētiem un ģimenes lielākajiem bērniem. Lāzertaga spēlēs, ar prieku, piedalās gan izturīgi un garā stipri vīrieši, gan arī sievietes un bērni. No spēlētājiem tiek prasīta prasme spēlēt komandā, ātra reakcija un spēja koncentrēt uzmanību, bet galvenais – vēlēšanās. Lāzerkauja kļūs par neaizmirstamu spēļu kauju, kas iespiedīsies atmiņā kā svētku pasākums. Lāzertaga aktivitāti organizē Poligon 1 - pirmais specializētais lāzertaga poligons, kas ir peintbola nekaitīga alternatīva.

 

 

 

 

MILUPA ATPŪTAS ZONA PAŠIEM MAZĀKAJIEM

Atpūtas zona jaunajiem vecākiem ar mazuļiem, kuriem gribas uzēst, nomainīt autiņbiksītes un parotaļāties. Pašiem mazākajiem šeit ir iespēja sagatavot dāvanu tētim - rociņu un pēdu nospiedumu glezniņas. Atpūtas zonu sarūpējis bērnu pārtikas zīmols Milupa.


AMIGO VIESISTABA

Amigo omulīgajā viesistabā sev interesantas nodarbes atradīs visa ģimene – gan tēti un mammas, gan bērni. Ar aizraujoša testa palīdzību ikviens varēs noskaidrot, kādu īpašo lomu viņš pilda savā ģimenē, kā arī iegūt noderīgu informāciju par lietotnēm, kas palīdzēs ģimenes ikdienu un kopīgo atpūtu padarīt vēl jaukāku. Savukārt Amigo ģimenītes robotiņš ir parūpējies par āķīgu dziesmu spēli, kuras uzdevums ir atpazīt robotiņa dungotās melodijas.

PROTECTIS ATPŪTAS STŪRĪTIS

Atpūtas zona visai ģimenei, kurā vecāki un bērni aicināti spēlēt dažādas spēles, saņemt vienreizlietojamus tetovējumus, konsultēties ar speciālistiem par bērnu un pieaugušo vēdera veselību, kā arī no plkst. 13.00 līdz 16.00 iegūt neaizmirstamas ģimenes momentfoto izdrukas.

VIRTUĀLĀ REALITĀTE AR LIELISKU DĀVANU

Lieliska dāvana - lieliskām ģimenēm! Jau otro gadu pēc kārtas Nacionālais dāvanu eksperts Latvijā priecēs Tēvu dienas apmeklētājus ar aizraujošu aktivitāti - virtuālās realitātes simulācijām no uzņēmuma VR ROOM Lēcieni, lidojumi, zemeslode tavās plaukstās - viss citā dimensijā un pasaulē! Laipni aicināti, kā lieli tā mazi apmeklētāji - par aktivitātēm piedomāts tiks ikvienam! Un protams, kur an bez tautā iemīļotā simbola - zilonīša Zī!TREBŪ MĀJAS LABIRINTS UN ĀBOLU BĀRS

Šauras taciņas, plaši lielceļi vai glīti trotuāri, dzīvīgi meži, ziedošas pļavas vai kupli ābeļdārzi - kāds ir Tavs ceļš uz mājām? Izej Trebū Mājas Labirinatu un nonāc… Ābolu bārā! Tur kopā ar ģimeni varēsit piesēst, nesteidzīgā gaisotnē nobaudīt ābolus (tai skaitā Trebū!) un varbūt pat pārspriest - kādu jūsu ģimene gribētu ceļu uz savām mājām?

EKSPERIMENTI

Laboratorium.lv ķīmijas eksperimentu paraugdemonstrējumi.

DROŠĪBA UZ CEĻA

CSDD piedāvā iespēju izmēģināt, kā darbojas drošības jostas, ja apgāžas auto! Un iziet šķēršļu joslu, ja uzliktas īpašas reibuma brilles

ERGO veloskola bērniem. Bērniem vecumā no 4 līdz 12 gadiem būs iespēja pārbaudīt un uzlabot savas velobraukšanas prasmes. To piedāvās ERGO veloskola bērniem, kurā īpaši veidotā trasē katram būs iespēja veikt praktiskus braukšanas vingrinājumus un pārvarēt dažādus šķēršļus. Bērniem šī trase būs interesants piedzīvojums un izaicinājums, toties vecākiem tā ļaus labāk saprast to, cik prasmīgi velobraucēji ir viņu bērni un kuras iemaņas varbūt vēl vajadzētu apgūt papildus. Katram dalībniekam tiks iedots viņa augumam piemērots velosipēds, drošības veste un ķivere, bet ikviens bērns ir aicināts arī ar savu velosipēdu pieveikt šo trasīti. Par sekmīgi izpildītiem velobraucēju praktiskās braukšanas pārbaudījumiem ERGO veloskolā bērni saņems arī apliecību.

RADOŠI

Ritma un skaņu meistardarbnīca. Piedāvā perkusionists Nils Īle ar ģimeni.

GALDA HOKEJA MAČI

Bērni un vecāki aicināti uz galda hokeja paviljonu, kur būs iespēja uzspēlēt ar Latvijas izlases dalībniekiem, kas nesen atgriezušies no pasaules čempionāta, iespēja izmēģināt savu prasmi pirms kārtējās Amatieru Līgas sezonas un... iespēja parādīt sevi vienā no pasaules ātrākajiem sporta veidiem. Galda hokejs prasa ātras rokas un ātru domāšanu, šeit nevar atļauties apstāties un prātot, ko nu lai iesāk. Ātrums un azarts - šīs divas lietas pārvērtušas bērnu spēli par oficiālu sporta veidu, bet nav traucējušas tai palikt pirmām kārtām aizraujošai spēlei, kuru var spēlēt burtiski jebkurš. Un tas kārtējo reizi tiks publiski pierādīts Tēva dienā.

AR ATBILDĪBU PAR PIERADINĀTO
Labo un radošo darbu apvienības Lurda Atbildības teltī ģimenēm būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas dzīvnieku labturībā, mūzikā un literatūrā. Atbildības skolotāja Lote aicinās uzzināt, kā ikviens var palīdzēt tapt mājas dzīvnieku pansijai Ar sirdi delnā.  


 

LATVIJAS PASTA FOTO SIENA UN PASTKARTĪŠU SŪTĪŠANAS AKCIJA, GAIDOT TĒVA DIENU

Gaidot Tēva dienu, Latvijas Pasts organizē jau trešo Tēva dienas pastkaršu sūtīšanas akciju ar sociālo tīklu starpniecību. Pastkartes Latvijas Pasts bez maksas piegādās Latvijas teritorijas robežās;

Vērmanes dārzā ikviens aicināts nofotografēties pie īpašas foto sienas, augšupielādēt attēlu www.nosutipastkarti.lv, vēlāk Latvijas Pasts norādītajiem adresātiem nosūtīs reālu fotopastkarti bez maksas.

VESELS UN STIPRS TĒTIS KOPĀ AR RĪGAS DOMES LABKLĀJĪBAS DEPARTAMENTU UN PROJEKTU MĒS PAR VESELĪGU RĪGU!

Meklēsim stiprāko un izveicīgāko tēti īpašās spēka un veiklības pārbaudēs visai ģimenei, bērni ar vecākiem aicināti piedalīties lielformāta vides spēlē Cirks un citās aizraujošās spēlēs. Interesentiem būs iespēja kāpt uz speciāliem svariem, lai noteiktu ķermeņa audu proporcijas, kā arī veikt glikozes un holesterīna analīzes. Ievēro! Analīzes vēlams veikt tukšā dūšā vai vismaz divas stundas pēc ēšanas.

*Analīzes tiek finansētas no Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi! ietvaros.
 
AICINĀM SEKOT LĪDZI JAUNUMIEM, JO JAU TUVĀKAJĀ LAIKĀ SVĒTKU PROGRAMMA TIKS PAPILDINĀTA AR VAIRĀKĀM AKTIVITĀTĒM.

LIELĀ LOTERIJA. VISAS LOZES PILNAS!

Ikviens Tēva dienas festivāla apmeklētājs aicināts piedalīties arī Lielajā loterijā (visas lozes pilnas!). Lai tajā piedalītos, jāsakrāj noteikts skaits zīmogu, iesaistoties dažādās pasākuma aktivitātēs. Lielās loterijas galvenais atbalstītājs ir konstruktoru zīmols LEGO, tāpēc balvu fondā iekļauti vismaz 100 LEGO konstruktori!


Populārākie raksti