Tiek dots starts Rimi Rīgas maratona labdarības iniciatīvai “Labas gribas kilometri”

17. Jūlijs, 2020
Šodien, 17. jūlijā AB dambī svinīgā skrējienā kopā ar bērniem ar kustību traucējumiem tika dots starts Rimi Rīgas maratona labdarības iniciatīvai “Labas gribas kilometri”.

Iniciatīvas mērķis ir aicināt visus aktīva dzīvesveida atbalstītājus un skrējējus maratona 30. jubilejas sezonā skriet par tiem, kas nevar, un ziedot bērniem ar kustību traucējumiem. Reģistrēties skrējienam var Rimi Rīgas maratona skriešanas klubā, savukārt ziedojums veicams Bērnu slimnīcas fonda mājaslapā. Iniciatīva ilgs līdz pat 27. jūlija vakaram -- dienas, kad norisinājās pirmais Rīgas maratons 1991. gadā. 27. jūlija vakarā saziedotie līdzekļi tiks svinīgi nodoti Bērnu slimnīcas fondam.

Par “Labas gribas kilometru” bāzes vietu izvēlēta Tērbatas iela, kurā nākamnedēļ tiks izvietota maratona arka. Labdarības iniciatīvas ietvaros norisināsies arī vairāki koptreniņi. Maratona organizatori aicina visus svētdien, 26. jūlijā plkst. 10.00 pulcēties pie arkas, lai klātienē un kopīgi pieveiktu “Labas gribas kilometrus”, ziedotu bērniem ar kustību traucējumiem, par piemiņu uztaisītu kopbildi un saņemtu īpašu atšķirības zīmi – koši dzeltenas kurpju šņores.

“Labas gribas kilometri”

Šorīt plkst. 8.00 no rīta ar simbolisku skrējienu AB dambī kopā ar bērniem ar kustību traucējumiem tika atklāta Rimi Rīgas maratona labdarības iniciatīva “Labas gribas kilometri”, kas tiek rīkota sadarbībā ar Rimi, Bērnu Slimnīcas fondu un Latvijas televīziju. Labdarības iniciatīvas mērķis ir vākt ziedojumus bērniem ar kustību traucējumiem un vienlaikus pievērst uzmanību šo bērnu iesaistīšanai pasākumos un aktivitātēs, ļaujot būt un justies iekļautiem sabiedrībā.

Šodien visiem interesentiem tiek dots starts doties “Labas gribas kilometru” pastaigā vai skrējienā, iepriekš reģistrējoties gan Rimi Rīgas maratona Skriešanas klubā, gan izaicinājumā “Labas gribas kilometri”. Uz doto brīdi izaicinājumam reģistrējušies nepilns 1000 dalībnieku. Aicinām skriet vai soļot kaut katru dienu un kopā savāktos kilometrus arī pašiem ziedot Bērnu slimnīcas fonda mājas lapā. Akcijā kopā ar saviem bērniem dalību ir apstiprinājusi Jeļena Prokopčuka, divkārtējā Ņujorkas maratona uzvarētāja, Pola Redklifa, maratona distances ilggadīga pasaules rekorda turētāja un “Labas gribas kilometru” kampaņas video aizkadra balss īpašnieks Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs. 

“Maratons un Rimi labdarības iniciatīvai “Kustība par kustību” no savas puses katrs ir veicis ziedojumu 1000 eiro apmērā. Tāpēc ceram uz skrējēju komūnas atsaucību un aktivitāti, skrienot par tiem, kuri nevar, un ziedojot bērniem ar kustību traucējumiem! Tā būs brīnišķīga dāvana Rimi Rīgas maratonam 30. jubilejā un mums katram pašam ar labi padarīta darba sajūtu. Kā balvu par pieveiktajiem kilometriem un ziedojumu katrs dalībnieks par piemiņu saņems atšķirības zīmi – spilgti dzeltenas kurpju šņores,” stāsta Rimi Rīgas maratona direktors Aigars Nords.  

Bāzes vieta – Tērbatas iela

Par “Labas gribas kilometru” bāzes vietu jeb pulcēšanās vietu koptreniņiem ir izvēlēta uz mēnesi automašīnām slēgtā Tērbatas iela pie Dzirnavu ielas. Tur no nākamās nedēļas tiks izvietota starta/finiša arka, kas ļaus visiem labdarības iniciatīvas atbalstītājiem gan sākt, gan finišēt savus “Labas gribas kilometrus” un arī kā piemiņas zīmi iemūžināt to foto momentā. Iniciatīvas ietvaros arī ierastie trešdienu un ceturtdienu treniņi plkst. 19.00 tiks pārcelti ar startu Tērbatas ielā, vēršot vēl lielāku uzmanību idejai par skriešanu un ziedošanu. Savukārt 26. jūlijā plkst. 10.00 tiek rīkots īpašs koptreniņš ar startu pie Tērbatas ielas arkas, lai akcijas dalībnieki visi kopā varētu doties vienā no beidzamajiem labdarības skrējieniem. 27. jūlija vakarā visi saziedotie līdzekļi tiks svinīgi nodoti Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētājas Lienes Dambiņas pārvaldībā.

“Bērniem ar kustību traucējumiem ir nepieciešamas gan dienas, gan nakts ortozes, kas maksā vairākus tūkstošus. Un tāpat kā jebkurš bērns katru gadu izaug no savām drēbēm un apaviem, arī šie bērni izaug no ortozēm, un viņiem ir nepieciešamas jaunas. Visus saziedotos līdzekļus novirzīsim palīglīdzekļu un īpašu apavu iegādei, lai bērni ar kustību traucējumiem kādu dienu varētu nostaigāt vai noskriet saviem spēkiem atbilstošas distances,” optimistiski stāsta Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa.

Ziedot būs iespējams arī visos Rimi veikalos pie kasēm. Katrs ziedotājs Rimi Hipermārketos Daugavpilī, Rēzeknē, Liepājā, Ventspilī, Valmierā, Jelgavā un Rīgā “Spicē” un “Alfā” informācijas centrā varēs saņemt spilgti dzeltenas kurpju šņores, kas kalpos kā atšķirības un atpazīstamības zīme turpmākajos skriešanas pasākumos. 


Populārākie raksti