Trūcīgo bērnu brīvā laika aktivitāšu nodrošināšanai Rimi veikalos saziedoti Ls 21 060

10. Maijs, 2012

Aprīļa beigās noslēdzās ziedojumu vākšana Rimi un Supernetto veikalu ziedojumu kastītēs labdarības projektam Štābiņš - ir kur iet, ir ko darīt! Šodien, 10. maijā, tika sveiktas 18 nevalstiskās organizācijas, kuras kļuvušas par pirmajiem Štābiņa biedriem.

Šobrīd vairāk nekā 60 tūkstoši trūcīgo bērnu un jauniešu visā Latvijā nevar atļauties apmeklēt un samaksāt par pulciņiem, kā arī citām ārpusstundu aktivitātēm. Savukārt dienas centriem, krīzes centriem, biedrībām un citām nevalstiskajām organizācijām trūkst līdzekļu nepieciešamā aprīkojuma iegādei vai aktivitāšu nodrošināšanai. Lai trūcīgie bērni un jaunieši visā Latvijā varētu lietderīgi pavadīt brīvo laiku, kā arī apgūt jaunas prasmes un dzīvē noderīgas iemaņas, Rimi sadarbībā ar portālu Ziedot.lv radījuši brīvā laika programmu bērniem Štābiņš ar devīzi – Ir kur iet, ir ko darīt! Programmas atbalstam divu mēnešu laikā ziedojumu kastītēs Rimi un Supernetto veikalos saziedoti 21060 lati.

Kā pirmie brīvā laika programmas bērniem Štābiņš biedri izvēlētas 18 NVO no 17 Latvijas pilsētām, kas piedāvā dažādas bezmaksas aktivitātes bērniem visā Latvijā – Ādažos, Daugavpilī, Dobelē, Jelgavā, Kuldīgā, Liepājā, Madonā, Saldū, Siguldā, Talsos, Tukumā, Valmierā, Bauskā, Ventspilī, Rēzeknē, Jēkabpilī un Rīgā. Katrai no programmā Štābiņš iesaistītajām organizācijām piešķirts finansējums Ls 1170 apmērā, lai sniegtu atbalstu vai nodrošinātu ēdināšanu bērniem no maznodrošinātām vai nelabvēlīgām ģimenēm, organizētu interešu pulciņus, ekskursijas, nodarbības un citas ārpusskolas aktivitātes. 

“Pēdējo gadu laikā Rimi saņēmis vairākus palīgā saucienus un aicinājumus atbalstīt nevalstiskās organizācijas Latvijā, kas nodrošina ārpusskolas jeb brīvā laika aktivitātes bērniem un jauniešiem. Visvairāk palīdzība nepieciešama dažādu nodarbību, tehniskā aprīkojuma un izglītojošu materiālu iegādei, kā arī mācību ekskursiju un radošo darbnīcu organizēšanai. Tāpat atbalsts tiek lūgts arī pārtikas iegādei, lai bērniem un jauniešiem no maznodrošinātām ģimenēm nodrošinātu siltas maltītes. Saņemot tik daudz šāda veida lūgumus, kopā ar portāla Ziedot.lv cilvēkiem nolēmām radīt brīvā laika programmu bērniem Štābiņš,” par programmas ideju stāsta Zane Eniņa, Rimi Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja.

Iesaistoties brīvā laika programmā bērniem Štābiņš, Rimi un Ziedot.lv 18 NVO visā Latvijā piešķīra ne tikai finansējumu, bet arī īpašu Štābiņa goda plāksni, ko piestiprināt pie savas ēkas durvīm. Tā plānota kā simboliska norāde un apliecinājums, ka konkrētā organizācija ir programmas Štābiņš biedrs un piedāvā kvalitatīvas brīvā laika pavadīšanas iespējas bērniem un jauniešiem, galvenokārt no trūcīgām ģimenēm. Kā vieni no pirmajiem programmas Štābiņš goda plāksni pie sava Štābiņa durvīm piestiprināja nodibinājuma Centrs Dardedze pārstāvji Rīgā.

“Šis atbalsts mums ir ļoti būtisks, tas dos iespēju bērniem pavadīt laiku daudz radošākā un mājīgākā atmosfērā. Rimi un portāla Ziedot.lv brīvā laika programmas bērniem Štābiņš ietvaros piešķirto finansējumu plānojam izmantot gan materiālu iegādei, gan arī uzkodām bērniem nodarbību laikā. Runāt par vienaudžu savstarpējām attiecībām un vardarbību cenšamies ļoti pozitīvā un draudzīgā veidā. Līdz šim tā vairāk bijusi kā nodarbība, taču tagad saņemtais atbalsts ļaus to pārvērst neformālā, pat mājīgākā gaisotnē,“ stāsta Ilze Zariņa, nodibinājuma Centrs Dardedze programmas Drosme Draudzēties koordinatore.

Kā liecina Labklājības ministrijas apkopotie dati, maznodrošināto ģimeņu skaits Latvijā ik gadu pieaug. Analizējot trūcīgo personu sadalījumu pa iedzīvotāju grupām, šobrīd bērni ir otra lielākā grupa starp trūcīgajām personām valstī. Ja 2010. gada sākumā Latvijā trūcīgo bērnu skaits bija 39,4 tūkstoši, tad jau 2011. sākumā tas palielinājās pusotru reizi, sasniedzot 60,6 tūkstošus jeb aptuveni 16% no kopējā bērnu skaita Latvijā.

Bildes no Štābiņa atklāšanas pasākumaRimi Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa stāsta par Štābiņa idejas rašanos


Laika posmā no februāra vidus līdz 20. aprīlim ziedojumu kastītēs kopā tika savākti 21 060 Ls


Par pirmajiem Štābiņa biedriem kļuvušas 18 nevalstiskās organizācijas, kas atrodas 17 Latvijas pilsētās


Nevalstiskās organizācijas, kas kļuvušas par Štābiņa biedriem, sniedz atbalstu vai nodrošina ēdināšanu bērniem no maznodrošinātām vai nelabvēlīgām ģimenēm, organizē interešu pulciņus, ekskursijas, nodarbības un citas ārpusskolas aktivitātes


Katrai nevalstiskajai organizācijai tika dāvināta Štābiņa biedra plāksne, ko katrs pārstāvis varēs pielikt savas pilsētas Štābiņā


Nevalstisko organizāciju, Rimi un Fonda Ziedot pārstāvji vienkopus


Atklāšanas pasākums notika Centra Dardedze mājīgajās telpās, kurš arī kļuvis par Štābiņa biedru


Populārākie raksti