Trūcīgo bērnu brīvā laika aktivitāšu nodrošināšanai saziedoti Ls 22 000

12. Marts, 2013

Lai trūcīgie bērni un jaunieši visā Latvijā varētu lietderīgi pavadīt brīvo laiku, kā arī apgūt jaunas prasmes un dzīvē noderīgas iemaņas, programmas Štābiņš atbalstam saziedoti vairāk nekā 22 tūkstoši latu. No tiem lielāko daļu jeb vairāk nekā 18 tūkstošus latu ziedojuši Rimi un Supernetto pircēji, savukārt portālā Ziedot.lv programmas atbalstam saziedoti vairāk nekā 4 tūkstoši latu. Saziedotie līdzekļi nodrošinās iespēju Rimi un Ziedot.lv brīvā laika programmas Štābiņs biedriem – 18 nevalstiskajām organizācijām no visas Latvijas – īstenot bezmaksas pulciņus un citas ārpusskolas aktivitātes bērniem no maznodrošinātām ģimenēm.

“Programmu Štābiņš organizējam jau otro gadu. Pērn Štābiņa aktivitātēs – dažādās radošās un sporta nodarbībās, ēst gatavošanas meistarklasēs, nometnēs, ekskursijās un pārgājienos – iesaistījās 1600 bērnu no maznodrošinātajām ģimenēm visā Latvijā. Kopumā pagājušā gada laikā programmas ietvaros ar 130 brīvprātīgo darbinieku atbalstu bērniem un jauniešiem noorganizētas vairāk nekā 600 bezmaksas ārpusskolas nodarbības, kā arī izsniegtas vairāk nekā 4000 launaga porcijas. Šajā laikā Štābiņa bezmaksas nodarbības daudziem bērniem kļuvušas par “otrajām mājām”, tādēļ esam gandarīti, ka arī šogad ar Rimi un Supernetto pircēju atbalstu varēsim iesākto turpināt,” saka Karīna Jermušs, Rimi Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja.

Rimi un Supernetto pircēju, kā arī Ziedot.lv ziedotāju atbalsts devis iespēju programmu īstenot 16 Latvijas pilsētās  – Daugavpilī, Dobelē, Jelgavā, Kuldīgā, Liepājā, Madonā, Salaspilī, Saldū, Siguldā, Talsos, Tukumā, Valmierā, Bauskā, Ventspilī, Rēzeknē, Jēkabpilī un Rīgā.

“Kā atzina paši Štābiņa dalībnieki – bērni un jaunieši – projekta ietvaros organizētās nometnes bija vērtīgs piedzīvojums un īsta “Dzīves skola”. Tajā ikvienam bija iespēja iemācīties, kā pareizi rīkoties ar naudu, apgūt ekonomikas pamatus un iemaņas budžeta plānošanā. Šogad esam iecerējuši nodarbības dažādot un papildināt, kā arī organizēt ne tikai dienas nometnes, bet bērniem un jauniešiem nodrošināt arī nakšņošanas iespējas,” stāsta Štābiņa biedri Ventspilī, Bērnu un pusaudžu atbalsta centra “Nāc līdzi”, vadītāja Lāsma Belova.

Rimi un Ziedot.lv īstenotajai brīvā laika programmai bērniem Štābiņš kopumā saziedoti 22 579 latu, no kuriem lielāko daļu jeb 18 194 latus ziedojuši Rimi un Supernetto pircēji visā Latvijā. Teju 11 tūkstošus latu ziedojuši pircēji Rīgas veikalos. Vidzemnieki akcijā saziedojuši 2.5 tūkstošus latu, Zemgalē un Kurzemē Rimi un Supernetto veikalu ziedojumu kastītēs savākti teju 2 tūkstoši latu, savukārt Latgalē saziedots nedaudz vairāk kā tūkstotis latu.

12. martā Štābiņa biedri pulcējās Dammes virtuvē, lai kopā atzīmētu jaunās sezonas uzsākšanu un iemācītos kādu jauna ēdiena recepti veselīgas ēšanas kustības Aikāgaršo šefpavāra Normunda Baranovska vadībā.Rimi Latvia mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Karīna Jermušs paziņo kopējo saziedoto naudas summu


Fonda Ziedot vadītāja Inese Danga sveic jauno Štābiņa biedru Salaspils daudzbērnu ģimeņu biedrības "Mārtiņsala" pārstāvi Ievu Grasu


Pateicības vārdus saka Dobeles novada bērnu un jauniešu invalīdu biedrības „Laimiņa” pārstāve Kristīne Briede


Štābiņa organizatori un biedri vienkopus


Normunds Baranovskis stāsta, kā pagatavot musli, aicinot Štābiņa biedrus izmēģināt šo recepti kopā ar bērniem


Organizāciju pārstāvji labprāt iesaistās ēdiena gatavošanas meistarklasē


Štābiņa biedri un organizatori ne tikai degustē pagatavoto ēdienu, bet arī dalās pieredzē par organizētajām aktivitātēm Štābiņā


Populārākie raksti