Tūkstošiem ģimeņu no visas Latvijas Rīgā atzīmēja Tēva dienu

10. Septembris, 2018
Jau sesto gadu pēc kārtas, pulcējoties tūkstošiem cilvēku no visas Latvijas, norisinājās Tēva dienai veltīais gājiens un festivāls, kura ikgadējais lieldraugs ir Rimi.

9. septembra gājienu apmeklēja tūkstošiem cilvēku no visas Latvijas, to skaitā sabiedrībā zināmi vecāki. Tas norisinājās pa Brīvības ielu un noslēdzās Vērmanes dārzā, kur svētki turpinājās līdz plkst. 17.00.

Tēva dienas gājiens un festivāls tiek rīkots ar mērķi pateikt tēviem paldies un nostiprināt sabiedrībā domu, ka tētis bērnam ir tikpat svarīgs, cik mamma. Ar savu dalību pasākumā šo mērķi atbalsta arī daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki, piemēram, Rimi Gardēdis Normunds Baranovskis, mūziķis Juris Kaukulis, ģitārists Kaspars Zemītis, perkusionists Nils Īle, spēkavīrs Dainis Zāģeris, TV seja Ansis Klintsons un citi. Katru gadu Tēva dienas gājiena priekšgalā diriģenta Anda Kareļa vadībā iet Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris – Tēva dienas gājiens ir kļuvis par tradīciju arī orķestrim.

Pasākuma rīkotāji – “Mammamuntetiem.lv” komanda – teic, ka viens no festivāla mērķiem ir arī iedrošināt un iedvesmot tētus uzņemties lielāku atbildību par savu ģimeni un bērniem, tas jo īpaši attiecas uz tēviem, kas pametuši savus bērnus vai viņu dzīvē iesaistās reti.

“Tēva dienas gājienā un festivālā vienkopus var satikt ļoti dažādus tētus. Taču visiem ir kas vienojošs – lepnums un laime par to, ka viņi ir tēti,” stāsta “Mammamuntetiem.lv” vadītāja, Tēva dienas organizatore Inga Akmentiņa-Smildziņa. Savā svētku uzrunā viņa teica: "Apmeklējot gājienu un festivālu, ikviens tā dalībnieks simboliski nes tālāk domu, ka tētis ģimenē ir tikpat svarīgs, cik mamma, ka tētim bērna dzīvē ir liela vērtība. Un šādā veidā mēs kopīgi ne tikai godinām foršos tētus, bet arī iedvesmojam būt par labākiem tēviem tos, kas šobrīd ar atbildības uzņemšanos par savu bērnu ir uz jūs."

Svētki Vērmanes dārzā turpinājās visas dienas garumā ar koncertu un dažādām aktivitātēm visai ģimenei – stafetes, eksperimenti, izzinoši priekšnesumi un spēles, radošās darbnīcas, lāzerkaujas un brīvdabas boulings, brīvdabas sporta zāle, degustācijas un pat “izjādes” ar dinozauru. Tēva dienas lieldraugs Rimi festivāla apmeklētājus cienāja ar svaigiem augļiem, kā arī piedāvāja sportiskas un radošanas aktivitātes visiem vecumiem.


Populārākie raksti