Uzsākta labdarības akcija "Skolas soma"

01. Jūlijs, 2009

Lai palīdzētu bērniem no trūcīgām ģimenēm daudzviet Latvijā uzsākt skolas gaitas, portāls Ziedot.lv nu jau ceturto gadu rīko labdarības akciju Skolas soma, kuras ietvaros vāc ziedojumus skolas piederumu iegādei bērniem no trūcīgām ģimenēm. Arī šogad akcijas partneris ir Rimi Latvia.

Latvijā ir daudz ģimeņu ar skolas vecuma bērniem, īpaši reģionos, kuras dzīvo uz nabadzības sliekšņa. Īpaši to stāvoklis pasliktinājies vispārējās ekonomiskās krīzes ietekmē un tādēļ mūsu palīdzību šogad gaida daudz vairāk bērnu – 2270 skolēnu (pēc reģionālo sadarbības partneru aprēķiniem).

Ziedot.lv aptaujāto ģimeņu pārstāvji aprēķināja, ka izdevumi skolas gaitu uzsākšanai vienam bērnam izmaksā vismaz 100 latu. Šī summa ir nesasniedzama augstākminētajām ģimenēm, un tuvojoties mācību gadam, šo ģimeņu vecākus pārņem izmisums par to, kā lai sagādā visu mācībām nepieciešamo.

Lai palīdzētu mazajiem skolēniem uzsākt skolas gaitas, aicinām ziedot internetā www.ziedot.lv projektam Skolas soma ar internetbankas starpniecību vai norēķinu karti. Ziedot iespējams, zvanot arī uz labdarības tālruni 90006383. Akcijai ziedot Latvijas reģionos aicinās 23 vietējās labdarības organizācijas, savukārt visā Latvijā šai akcijai varēs ziedot ziedojumu kastītēs Rimi lielveikalos un hipermārketos visā Latvijā. Labdarības akcija noritēs no 1. jūlija līdz 31. augustam.

Palīdzēsim arī šogad bērniem izjust skolā iešanas prieku! Svētku sajūtu un atbalstu varam sniegt daudzām ģimenēm daudzviet Latvijā, kas īpaši svarīgi ekonomiskās krīzes situācijā. Ziedojot 35 latus, varam uzdāvināt daļu no nepieciešamajām lietām, lai kāds pirmklasnieks, kuram vecāki nevar iegādāties skolas piederumus, ar prieku uzsāktu skolas gaitas! Palīdzēt varam arī ziedojot lietošanai derīgus skolas piederumus un lietas, kuras pašu skolēniem vairāk nav derīgas, bet kādam citam skolēnam – ļoti nepieciešamas!

Lai nodrošinātu to, ka ziedotie līdzekļi patiešām tiek izlietoti skolas preču iegādei, ģimenes nesaņems naudu, bet gan īpašas dāvanu kartes 35 latu apmērā, ko varēs izlietot, iegādājoties tikai skolas preces.

Kopš akcijas uzsākšanas, četru gadu laikā ar ziedotāju atbalstu un atsaucību dāvanu kartes 35 latu apmērā skolas piederumu iegādei jau ir saņēmuši 2175 skolēni par kopējo summu 70 367 latiem.

Šogad portāls Ziedot.lv labdarības akciju rīko sadarbībā ar 23 Reģionālo labdarības organizāciju tīkla organizācijām un papildu naudas ziedojumiem aicina līdzcilvēkus ziedot arī mantas – skolas piederumus, sporta tērpus, somas, grāmatas u.c. Mantiskos ziedojumus gaidīsim Rīgā, Bruņinieku ielā 10a.

Akcija Skolas soma tiek īstenota sadarbībā ar sekojošām Reģionālā labdarības organizāciju tīkla sadarbības organizācijām: Alūksnes un apes novada fonds, Auces latviešu biedrības Krīzes centrs Namiņš, Auces bērnu invalīdu biedrība Māriņa, Glābiet bērnus Amatas, Bebru, Vaives pagasta nodaļas un Īles atbalsta grupa, Inčukalna Invalīdu biedrība, Kuldīgas daudzbērnu ģimeņu biedrība Šūpulītis, Kultūras biedrība Spektrs, Latvijas Humānās palīdzības, Latvijas Samariešu apvienība, Latvijas Sarkanā Krusta Saldus nodaļa, Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija, Lauku sieviešu klubs DORE , Lielvārdes Attīstības fonds, Mērsraga invalīdu atbalsta centrs, Biedrība Otrās Mājas, Nodibinājums Palīdzēsim.lv, Valmieras novada fonds, Vecumnieku daudzbērnu ģimeņu biedrība Saulgrieze, Viļānu bērnu – invalīdu biedrība Saulstariņi un Talsu novada fonds, kā arī ar šo pilsētu pašvaldībām.


Populārākie raksti