Uzsākta ziedojumu vākšana Labestības dienai

02. Maijs, 2012

Lai Dāvis (11 gadi) dzīvotu, Niks (15 gadi) staigātu, Timurs (10 gadi) un Deniss (6 gadi) redzētu un dzirdētu, Linda (6 gadi) runātu, ir nepieciešami 27 428 lati! Saziedosim šo naudu Labestības dienā 27. maijā!
Labestības diena ir kļuvusi par simbolu cilvēku sirsnībai un iejūtībai, tā ir kļuvusi par mūsu labestības svētkiem! Jau sesto gadu kopīgā LNT, Ziedot.lv, Swedbank, Rimi un tautas akcijā slimo bērnu ģimenēm sniedzam cerību dzirdēt, redzēt, staigāt un dzīvot.

Līdz šim kopā esam palīdzējuši 255 bērniem. Paldies visiem labajiem un atsaucīgajiem cilvēkiem, kuri nepalika vienaldzīgi un ar saviem ziedojumiem palīdzēja sasniegt bērnu un viņu vecāku sapņus – izveseļoties!

Ziedot bērnu veselībai iespējams visos Rimi un Supernetto veikalos visā Latvijā, šogad ziedojumu iespējams veikt arī ar maksājumu karti (summa 5 Ls). Tāpat aicinām ziedot portālā Ziedot.lv, zvanot uz labdarības tālruni 90006383 (1 lats), kā arī ziedojumu kastītēs Swedbank filiālēs.

Par Dāvi (11 gadi)

Piedzimšanas brīdī, Dāvis neelpoja, taču mediķiem izdevās jaundzimušā bērniņa plaušas atbrīvot no tajās nonākušajiem augļūdeņiem un Dāvis izdzīvoja. Taču dakteru uzstādītā diagnoze bija - decerebrācijas sindroms pēc akūtas hipoksijas, kas nozīmē to, ka ilgstošais skābekļa trūkums bija paspējis radīt bojājumus zēna smadzenēm. Puisītim uzstādīja arī Dauna sindroma diagnozi. Taču par spīti šausminošajai diagnozei, Dāvis auga un cīnījās par savu mazo dzīvībiņu. Zēns auga kustīgs un dzīvespriecīgs, sāka staigāt, skriet un pat veidot dažādas skaņas. Un būdams labā garastāvoklī, pat dungoja meldiņus līdzi omei. Laikam ejot Dāvis sāka apgūt arī zīmju valodu, jo mazā zēna runa neveidojās, taču sešu gadu vecumā, Dāvis smagi saslima, nonāca slimnīcā un jau otrajā dienā – guļot tētim uz rokām, Dāvis nomira. Zēnam apstājās sirsniņa un iestājās klīniskā nāve. Desmit garas dienas un naktis vecāki pavadīja lūdzot Dievu, lai Dāvis izdzīvotu. Ievadot elpināšanas caurules Dāvja elpvados, mediķi atklāja, ka zēnam gandrīz pilnībā ir aizaudzis kakls, kas visdrīzāk bija pirmās inkubācijas sekas. Pēc desmit dienām, Dāvis atsāka pats elpot, taču ārsti zēna veselības stāvokli vērtē ļoti kritiski. Pēc smagās atgriešanās dzīvē Dāvis ir palicis nekustīgs, piekalts gultai un jau piecus gadus tiek mākslīgi barots. Un patlaban, reālā palīdzība, kas varētu Dāvi atgriezt dzīvē ir smadzeņu cilmes šūnu operācija. Ar ziedotāju un ģimenes kopīgi savāktiem līdzekļiem 2010.gadā, klīnikā Vācijā, Dāvim tika ievadītas pirmās cilmes šūnas, un šīs operācijas rezultātā Dāvja imunitāte ir uzlabojusies, reizēm parādās epizodiska, pozitīva reakcija uz uzrunu, pieskārieniem. Dāvim ir ļoti nepieciešama atkārtota cilmšūnu operācija Vācijas klīnikā. Tā ir vienīgā iespēja Dāvim atveseļoties. Mediķi prognozē, ka kopumā Dāvim būs nepieciešamas vismaz piecas šādas operācijas, taču Dāvīša ģimene cer, ka reiz puika spēs vismaz apsēsties un pats paēst.
Kopā nepieciešami 8790 LVL.

 

Par Niku (15 gadi)

Niks pasaulē nāca nedaudz pirms laika – astotajā grūtniecības mēnesī un jau piedzimstot mazajam puisītim atklāja smagus asins izplūdumus galvā un tūsku, kas radījis nervu sistēmas bojājumus. Savas pirmās dzīves nedēļas mazais Niks pavadīja inkubatorā un pirmo reizi mājās devās jau divus mēnešus pēc piedzimšanas. Jau piedzimstot – ārsti atklāja, ka smadzeņu bojājumi skāruši kustību centrus, taču diagnozi – Bērnu cerebrālā trieka puisītim uzstādīja gada vecumā. Niks jau maziņš būdams bija aktīvs bērniņš, taču ceļš līdz pirmajiem soļiem bija ļoti smags. Sākumā Niks iemācījās pārvietoties lienot uz vēdera, divu gadu vecumā sāka rāpot, tad palēnām, sāka celties kājiņās, taču pirmos solīšus sāk spert savos ratiņos, vizinot kaķi. Nu jau Nikam ir 15 gadi – un šobrīd Niks ļoti vēlētos būt tāds pats kā viņa vienaudži, spēlēt futbolu, skriet, sportot, dejot un darīt visu, kas puikam interesē. Piecpadsmit gadu laikā, Nika kājām veiktas 7 operācijas, izieti neskaitāmi rehabilitācijas kursi, reitterapijas, peldēšana un tikai pateicoties lielajam ieguldītajām darbam, Niks ir dzīvespriecīgs un zinātkārs pusaudzis, ja vien ne ierobežotās kustībspējas. Niks mācās Saldus novada Kursīšu pamatskolas 7. klasē. Vislabāk Nikam patīk latviešu un krievu valodas, literatūra. Brīvajā laikā zēnam patīk lasīt enciklopēdijas par dzīvniekiem, klausīties mūziku un spēlēt datorspēles. Vasara nav iedomājama bez braukšanas ar velosipēdu. Nika ģimene ļoti cer uz ortopēdisko operāciju Minhenes ortopēdiskajā klīnikā, kas varētu palīdzēt Nikam labāk staigāt.
Kopā nepieciešami 13 446 LVL.Par Timuru (10 gadi) un Denisu (6 gadi)


  Timurs un Deniss ir brāļi. Kad Timurs piedzima, nekas neliecināja, ka ar mazuli kaut kas nav kārtībā. Četru mēnešu vecumā, kad mazulis nevēlās uz sāniem un nemeklēja acu kontaktu ar pieaugušajiem, mediķi bērniņu nolēma izmeklēt, taču izmeklēšanas rezultāti – ne par ko neliecināja. Laikam ejot Timurs arī nestaigāja, tāpēc mazulim uzstādīja diagnozi – attīstības atpalicība, atipisks autisms. Timurs deviņus gadus dzīvoja noslēdzies savā pasaulē. Zēnam nebija nekādas intereses par apkārt notiekošo, nedz par lietām, nedz par cilvēkiem.
Kad pasaulē ieradās otrs puisītis Timura brālis Deniss arī līdzīgi kā ar brāli, sākumā nekas neliecināja, ka zēnam būs veselības problēmas. Taču gada un trīs mēnešu vecumā Denisa attīstība apstājās un sākās straujš regress. Denisa slimības diagnoze ir garīgās attīstības aizture, hiperaktivitāte. Neviens no brālīšiem nerunā un nespēj pastāstīt ko vēlās, kas sāp un kā viņi jūtas.
Abiem brālīšiem nepieciešams ārstniecības kurss un neirologa konsultācija medicīnas centrā „Primavera Medika”, Maskavā. Zēniem ar ziedotāju palīdzību ārstniecība tika nodrošināta iepriekšējos gados un tika sasniegti ievērojami uzlabojumi abu zēnu veselībā.
Timurs pēc saņemtā ārstniecības kursa kļuvis zinātkārs, izrāda interesi par apkārt notiekošo, nav vairs „tukšo skatienu”, ieinteresēts saskarsmē ar apkārtējiem. Zēns it kā noņēmis saulesbrilles un ieraudzījis pasauli no jauna.
Deniss ir sācis izrunāt vairāk vārdus, dzird un uztver viņam teikto un var izpildīt norādījumus. Logopēds un speciālais pedagogs, kas strādā ar zēnu norāda, ka Deniss atplaukst kā zieds. Ārsti rekomendē turpināt iesākto ārstniecību Maskavas klīnikā. Lai zēni trīs reizes gadā saņemtu ārstniecības kursu Maskavas klīnikā.
Kopā nepieciešami 3192 LVL.

 
Par Lindu (6 gadi)
Linda ir ļoti gaidīts bērniņš, piedzima laikā, gluži kā pēc pulksteņa un gaidot mazulīti nekas neliecināja, par gaidāmo diagnozi. Taču meitenītei piedzimstot tika uzstādīta šausminošā diagnoze – Dauna sindroms, garīga un fiziska atpalicība. Linda ir jauka, darbīga meitene, bet pilnīgi neko nerunā, neprot skriet, lēkāt, ir lēnīgāka nekā bērni viņas vecumā. Linda iet bērnudārzā, papildus apmeklē mūzikas terapiju un logopēdu, ergoterapeitu, fizioterapeitu un dodas uz baseinu peldēt. Mazajai meitenītei ļoti patīk aplūkot fotoalbūmus, patīk spēlēties ar bērniem.Pagaidām Lindiņa visu ko vēlas panāk uzstājīgi parādot ar rokām. Lai meitenīte sāktu runāt ārsti rekomendē saņemt delfīnterapijas kursu Odesas delfinārijā.
Kopā nepieciešami 2000 LVL.

Labdarības akcijas galvenais mērķis ir uzlabot šo smagi slimo bērnu dzīves kvalitāti un palīdzēt dzīvot pēc iespējas pilnvērtīgāku dzīvi. Ziedojumi tiek vākti ārstniecībai un rehabilitācijai, kas nav iekļauti valsts apmaksātajos medicīnas pakalpojumos, tādēļ sabiedrības līdzdalība un atbalsts ir ļoti nepieciešams.
Labestības dienā, 27. maijā, LNT, Ziedot.lv, Rimi un Swedbank aicina ikvienu piedalīties Labestības dienas pasākumos visu dienu pie Kongresu nama Kronvalda parkā.

 

 


Populārākie raksti