Vāc ziedojumus 14 smagi slimu jauniešu rehabilitācijai

09. Novembris, 2011

Lai palīdzētu 14 smagi slimiem jauniešiem, kuriem nepieciešama dažāda veida rehabilitācija, portāls Ziedot.lv sadarbībā ar Rimi šā gada septembrī uzsāka akciju “Jauniešu sirsniņām”. Tās mērķis ir sniegt palīdzību tiem Latvijas jauniešiem, kuri sirgst ar smagām slimībām vai kuriem vajadzīga palīdzība pēkšņās, dzīvībai kritiskās situācijās, kas radušās negaidītos nelaimes gadījumos, avārijās u.c. gadījumos. Kopumā jauniešu atbalstam nepieciešami vairāk nekā 50 tūkstoši latu, no kuriem šobrīd saziedoti vairāk nekā 27 tūkstoši latu (Rimi un Supernetto veikalos – Ls 23 830, portālā Ziedot.lv – Ls 3278). Akcijai “Jauniešu sirsniņas” būs iespējams ziedot līdz pat 21. novembrim.

Šobrīd vislielākā palīdzība nepieciešama četriem jauniešiem, kuri jau kopš mazotnes slimo ar bērnu cerebrālo trieku un kuriem ir ierobežotas kustības. Rehabilitācija vajadzība arī Ainaram no Liepājas, kurš guvis mugurkaula traumu, lecot ūdenī. Pēc finansiāla atbalsta, lai iegādātos rokas protēzi, lūdz arī Mārtiņš no Rīgas, kurš guvis smagu traumu nelaimes gadījumā darba vietā, kā arī Ilmārs no Lielvārdes, kuram pēc veiktās mugurkaula operācijas steidzami nepieciešams īpašs invalīdu pacēlājs viņa dzīvesvietā.

Savukārt Džūlija no Aizkraukles ļoti cer uz līdzcilvēku atbalstu, lai viņai varētu veikt acu operāciju, turpretim kādai jaunai sievietei no Bauskas, kurai ir audzējs un kurai valsts atteikusi palīdzību, nepieciešama finansiāla palīdzība medikamentu iegādei. Andrim no Daugavpils, kurš cieš no muskuļu distrofijas, labākai dzīvei un ērtākai ikdienai ļoti vajadzīgs plaušu ventilācijas sūknis. Vēl četriem jauniešiem ļoti noderīgs būtu asistentu atbalsts – īpaši apmācīti cilvēki, kuri viņiem varētu palīdzēt ikdienas gaitās, tādējādi atvieglojot jauniešu ģimeņu ikdienu.

“Šie jaunieši īpaši smagi pārdzīvo savu slimību, jo pašā dzīves plaukumā dzīve it kā paslīd garām – draugi, mācības, darbs, ģimene un citas ikdienišķas lietas. Sabiedrības atbalsts šobrīd ir ļoti nepieciešams, un Rimi un Supernetto jau parādījuši savu sirsnīgo attieksmi, palīdzot ar ziedojumiem. Lai sniegtu atbalstu pēc iespējas vairāk jauniešiem, aicinu visus pievienoties šai akcijai,” stāsta portāla Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Līdz šim visaktīvāk ar saviem ziedojumiem akciju “Jauniešu sirsniņām” atbalstījuši rīdzinieki – Rimi un Supernetto veikalos galvaspilsētā jauniešu atbalstam saziedoti jau vairāk nekā 13 tūkstoši latu; savu palīdzību snieguši arī liepājnieki un jūrmalnieki (katrā pilsētā saziedots apmēram tūkstotis latu), Ventspils (gandrīz 900 latu) un Daugavpils (gandrīz 700 latu), kā arī Jelgavas, Bauskas, Tukuma, Ādažu, Rēzeknes, Jēkabpils, Siguldas, Dobeles, Madonas, Saldus, Talsu, Kuldīgas, Valmieras, Cēsu, Aizkraukles, Olaines, Gulbenes, Ikšķiles, Limbažu, Alūksnes un Balvu iedzīvotāji.

 

Džūlijas stāsts

Kad Džūlijai bija tikai deviņi gadiņi, meitene smagi saslima. Reakcija no zālēm, kas tika lietotas ārstēšanai, izraisīja Džūlijas ķermeņa ķīmisku apdegumu – Stīvensa Džonsona sindromu, tai skaitā izraisot arī acu apdegumu. Ādas apdegumu izdevās izārstēt, bet acu apdegums atstāja traģiskas sekas. Džūlija no vesela bērna kļuva par redzes invalīdi – viņai ir 4. pakāpes vājredzība.

Džūlija ir ģimenes vienīgais bērns, viņa ar vecākiem dzīvo Aizkraulē. Šobrīd Džūlijai ir 19 gadi un viņa jau 8 gadus ārstējas oftalmoloģijas klīnikā Sanktpēteburgā, jo Latvijā speciālisti nespēja palīdzēt tik retā saslimšanas gadījumā. Slimības sākumā Džūlija gaismas apžilbināta pat nespēja atvērt acis. Vienu aci izdevās glābt, otra acs ir cietusi vairāk. Šobrīd pēc cītīgas ārstēšanās Džūlija mājmācībā apgūst 12. klases programmu, viņa lasa, strādā pie datora, nodarbojas ar savu iemīļoto pērļošanu.

Februārī Džūlijai atkal plānota operācija, kuras mērķis ir atjaunot radzeni, šūnu paraugu ņemot no mammas acs. Operācija, uzturēšanās klīnikā un ceļa izdevumi kopumā izmaksā 1944 latus. Ģimene lūdz līdzcilvēku atbalstu meitas redzes glābšanai.


Populārākie raksti