Vai Tu zini, cik liela ir Tava "ēna"?

19. Oktobris, 2011

Lielākā daļa no mums, paši pat neapzinoties, piedalās ēnu ekonomikas veicināšanā. Pērkot pakalpojumus vai preces "bez čeka", strādājot bez darba līguma, vai saņemot algu aploksnē, mēs katrs radam kaitējumu valstij un sabiedrībai. Neko ļaunu nedomājot, mēs ik dienas samazinām savas un līdzcilvēku iespējas braukt pa saremontētiem ceļiem, pretendēt un sociālajiem pabalstiem, kvalitatīvu veselības aprūpi un izglītību, kā arī citām būtiskām lietām.

Turklāt nereti pat saprotot, cik lielu kaitējumu ēnu ekonomika nodara mūsu valstij un iedzīvotājiem, lielākā daļa domā – un ko gan es tur varu darīt!

Latvijas Darba devēju konfederācija, mēs – Rimi Latvia un virkne citu godīgo Latvijas uzņēmumu ir apvienojuši spēkus, lai skaļi pateiktu – ikviena spēkos ir mazināt ēnu ekonomikas kaitīgo ietekmi!
Aicinām arī Jūs aizpildīt vienkāršu testu interneta vietnē www.manaena.lv un uzzināt, kāda ir Jūsu ietekme uz ēnu ekonomiku un ko tieši Jūs varat darīt, lai situāciju mainītu. Turklāt, ja Jums ir kāds ieteikums, kā mazināt ēnu ekonomiku Latvijā, ziņojiet par tiem, izmantojot interneta vietnes piedāvātās iespējas! Ieteikumi tiks apkopoti un kopā ar ekspertu priekšlikumiem iesniegti Saeimai un valdībai.

 

Par kampaņu "Pret ēnu ekonomiku – par godīgu konkurenci"!

www.manaena.lv ir viena no Latvijas Darba devēju konfederācijas īstenotās sociālās kampaņas aktivitātēm. Kampaņas, kas risinās trijos posmos – sākot no sabiedrības uzrunāšanas ar reklāmu palīdzību, diskusijām ar dažādu nozaru pārstāvjiem līdz pat ieteikumiem atbildīgajām valsts iestādēm un Saeimas deputātiem – mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz ēnu ekonomikas sekām un mudināt ikvienu uz valstiski atbildīgāku rīcību.

Kampaņu "Pret ēnu ekonomiku – par godīgu konkurenci" īsteno dažādu tautsaimniecības nozaru organizācijas un uzņēmumi – Veselības aprūpes darba devēju asociācija, Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienība, Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija, Latvijas Pilnvaroto auto tirgotāju asociācija, Latvijas Degvielas tirgotāju asociācija, Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas profesionālās uzkopšanas un apsaimniekošanas asociācija, Latvijas Komercbanku asociācija, Latvijas Spēļu biznesa asociācija, kā arī Rimi Latvia, Latvijas Dzelzceļš, Latvija Statoil, Lattelekom un Microsoft Latvia, Aldaris.

Izpildot testu vietnē www.manaena.lv, iespējams saņemt ieteikumus savas "ēnas" samazināšanai, kā arī uzzināt, kādu labumu ieteikumu realizēšana dos gan pašam, gan arī valstij.

 


Populārākie raksti