Vairums vecāku šogad bērnu skolas gaitu uzsākšanai plāno tērēt no 51 līdz 100 eiro

27. Augusts, 2020
Rimi un Norstat veiktajā aptaujā vairums jeb 39% Latvijas iedzīvotāju plāno tērēt no 51 līdz 100 eiro, lai sarūpētu saviem bērniem nepieciešamās skolas preces.

Šogad bērni skolai tiek gatavoti jau laikus - 39% respondenti atzina, ka pirkumus veic pakāpeniski visa augusta laikā, vien 13% atzina, ka visu skolai nepieciešamo iegādāsies tikai septembra pirmajās nedēļās.

46% aptaujas respondentu atzina, ka skolas preces iegādāsies lielveikalos, savukārt 24% visus nepieciešamo skolai iegādāsies grāmatnīcās, bet 23% iepirksies specializētajos kancelejas preču veikalos. Būtiskākie faktori preču iegādes vietas izvēlē ir cena (71%), iespēja iegādāties visu vienā vietā (50%), preču kvalitāte (49%) un atlaižu piedāvājums (38%).

“Aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāji visu nepieciešamo skolas gaitām iegādājas lielveikalos, tādēļ šogad esam krietni palielinājuši veikalos pieejamo kancelejas preču sortimentu, kurā var atrast visu nepieciešamo, sākot no pildspalvām līdz pat skolas somām, piedāvājot arī dažādas cenu kategorijas. Tādejādi veikalu plauktos var atrast gan ekonomiskākas gan līdz ekskluzīvākas preces. Ja citus gadus skolas preču piedāvājums bija vairāk orientēts uz sākumskolas vecuma bērniem, tad šogad Rimi plašais piedāvājums būs noderīgs arī vidusskolēniem un studentiem. Pieprasītākās preces Rimi veikalos ir pierakstu klades, darba burtnīcas un citas papīra preces. Šogad kancelejas preču pieprasījums audzis teju uz pusi tieši atlaižu laikā, kas turpināsies līdz augusta nogalei visos Rimi veikalos. Savukārt Rimi e-veikalā pēdējo trīs nedēļu laikā teju 30% no pircēju iepirkumiem nepārtikas kategorijā sastāda tieši skolai nepieciešamās preces. Aizvien vairāk vecāku šajā saspringtajā laikā, kad bērni tiek gatavoti skolas gaitām, izmanto iespēju ērti un ātri iepirkties e-veikalā,” stāsta Rimi Latvia kategoriju departamenta direktors Milans Blūms.

Šogad vairāk nekā puse jeb 61% aptaujātie 1. septembri atzīmēs tuvāko ģimenes locekļu lokā mājās, vien 17% aptaujas dalībnieku plāno organizēt svinības ārpus mājas – restorānā vai kafejnīcā. 49% respondenti mājas svinību laikā galdā galvenokārt cels saldumus un kūkas, augļus un veselīgas uzkodas izvēlēsies 29%, savukārt 24% aptaujas dalībnieki norādīja, ka gatavos svētku maltīti.

Atgādinām, ka Rimi Latvia sadarbībā ar Tet un Latvijas Samariešu apvienību no 28.jūlija līdz 1.septembrim aicina atbalstīt daudzbērnu ģimenes, uzsākot skolas gaitas. Tās laikā ikviens iedzīvotājs ir aicināts palīdzēt piepildīt Latvijas lielo ģimeņu skolas somas, iegādājoties un ziedojot kancelejas preces Rimi hipermārketos visā Latvijā.

*Rimi un pētījumu aģentūras Norstat aptauja 2020. gada augustā, kurā piedalījās 505 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 22 līdz 74 gadiem, kuriem ir skolas vecuma bērni.


Populārākie raksti